OSTROWSKI Kazimierz (1917 Berlin - 1999 Gdynia)
tempera/papier, 70 x 100 cm
sygn. p.d.: "K.OSTROWSKI"
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, papier, 31 x 39,5 cm
sygn. i dat. p.d.: K.Ostrowski 73
technika mieszana, papier, 68 x 49 cm
sygn. l .d: K. OSTROWSKI
tech. mieszana, papier, 35 x 45 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: K.OSTROWSKI
olej, płótno, 92 x 64 cm
sygn. na blejtramie: KAZIMIERZ OSTROWSKI | GDYNIA | 1972 r
tempera, papier naklejony na płytę,
82 × 122 cm
tempera/papier, 100 x 70 cm, praca dwustronna
sygnowana: KACHU OSTROWSKI
tempera, papier, 55 x 72 cm
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI
tech. mieszana, papier, 35 x 45 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: K.OSTROWSKI
tempera, gwasz, papier, 49 × 67 cm w świetle ramy
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI
Opisywany i reprodukowany:
Wystawa morza w obrazach, Muzeum Narodowe w Gdańsku,
nr kat. 93, s. 141
tempera, papier, 68 × 95 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: K.OSTROWSKI
tempera, papier naklejony na płytę, 82 × 122 cm
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
gwasz, karton
99,5 x 66 cm
sygn. l.d.: k ostrowski
na odwr. napisy oł. g.: 8.0 "Atlantis" "Z Cyklu Koszalińskie "Pejzaż Zielony", niżej dłg.: Kastrowski [przekreśl.]
technika mieszana (gwasz, wosk), papier;
59,5 x 79 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: K. OSTROWSKI;
na odwrocie opisany ołówkiem: ... [Jarmark dominikański ? - słaboczytelnie] / 1985 r. / ul ...(nieczytelnie)
olej, płyta pilśniowa, 41,5×50 cm
sygnowany p.g. "K. Ostrowski"
tempera, wosk, papier;
68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI;
na odwrocie szkic kompozycji
olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.g.: `K.OSTROWSKI`
opisany na blejtramie: `KAZIMIERZ OSTROWSKI GDYNIA` oraz ` "PORT" OLEJ 70/100`
na odwrociu nalepka sopockiego Biura Wystaw Artystycznych z opisem dotyczącym innego obrazu (Z cyklu "Osieki" - Szary pejzaż, tempera) oraz nalepka transportowa z opisem pracy
- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa, 21.11.2004
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- "Profesor i jego uczniowie - malarstwo", BWA Sopot, 1985
- Porównaj: Kazimierz "Kachu" Ostrowski, Radość wyobraźni, katalog wystawy indywidualnej, red. Maria Gałecka, Grażyna Szcześniak, Iwona Ziętkiewicz, Gdynia 2001, poz. kat. I.32, s. 119 (il.)
tempera, płyta, 70 x 100 cm
sygn. p. bok: K. OSTROWSKI
tempera, papier, 70 × 100 cm
sygn. p. d.: OSTROWSKI
na odwrocie opis: KAZIEMIERZ OSTROWSKI/ "WITRAŻ"/ TEMPERA 70 X 100 (1993)
tempera, gwasz, papier, 45 × 65 cm
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI
Opisywany i reprodukowany:
Wystawa morza w obrazach, Muzeum Narodowe w Gdańsku, nr kat. 93, s. 141
technika mieszana, papier, 86 × 61 cm
sygn. i dat. p. d.: K.OSTROWSKI/1982
Formy na zielonym tle, 1992 r.
tempera, gwasz, tektura, 68 × 99 cm
w świetle oprawy passe-partout
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI
na odwrocie: Formy na zielonym tle 1992
Estymacja: 14 000 - 16 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 63 x 83 cm
sygnowany l.d.: `K. OSTROWSKI`
Estymacja: 6 000 - 7 000 zł
technika mieszana, papier;
86 x 61 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: K.OSTROWSKI / 1982
technika mieszana, papier;
86 x 61 cm (wymiar arkusza);
Olej, papier; 64 x 84 cm
Sygn. l.d K. Ostrowski
Martwa natura z rybami, lata 60. XX w.
akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.g.: `K. OSTROWSKI`
opisany na odwrociu: `K. Ostrowski "MARTWA NATURA Z RYBAMI" ACRYL 70/100`
na odwrociu naklejka `Agra-Art`
Pochodzenie: D.A. Agra Art
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 14 000 - 20 000
technika mieszana, papier,
56 x 50 cm
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy
akryl, płótno;
71 x 101 cm
sygn. p.g. K.OSTROWSKI
Na odwrocie na krośnie: K.OSTROWSKI "MARTWA NATURA Z RYBAMI, ACRYL 70 x 100 cm
gwasz/papier, akwarela/papier,
51 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `K. OSTROWSKI`
tempera, wosk, karton,
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI;
na odwrocie druga kompozycja i opis autorski: KAZIMIERZ OSTROWSKI / "KOMPOZYCJA W OWALU" / TEMPERA + WOSK / 70/100
tempera, wosk na kartonie,
46 x 61 cm,
sygnowana p.g. "K. Ostrowski", na odwrocie, autorskie: tytuł, technika,
rok powstania.
olej/płótno, dublowane,
89 x 125 cm
sygnowany p. d.: `K. OSTROWSKI`
PEJZAŻ PRZYSZŁOŚCI, LATA 80 XX W.
tempera/karton
70 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `K. OSTROWSKI / PEJZAŻ PRZYSZŁOŚCI / TEMPERA 70/100`
tempera, pł.,
125 x 85 cm
tempera, pł.,
125 x 85 cm
akwarela, gwasz, tusz lawowany na papierze, 40 x 62 cm
z posiadania rodziny artysty
Wystawiany: Kazimierz "Kachu" Ostrowski, gaga galeria, Warszawa 2005
tempera, wosk, papier,
68,5 x 98,5 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI
na odwrocie kompozycja, sygn. p. d.: KAZIMIERZ OSTROWSKI / "KOMPOZYCJA W
OWALU" / TEMPERA ? WOSK / 70/100
olej, płyta pilśniowa,
55,5 x 84 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI
w załączeniu potwierdzenie autentyczności Pani Zenobii Karnickiej z Łodzi
gwasz, technika mieszana, papier
50.5 x 70.3 cm
sygnowany p.d.: K. OSTROWSKI
technika mieszana, płyta pilśniowa
Na odwrocie na płycie nalepka : CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Oddział Gdańsk w Sopocie, ul. Powstańców Warszawy Nr 2/4/6 | Wystawa Fest. Sztuk Plast Rok 1961 |Autor Kazimierz Ostrowski | Adres Gdynia Abrahama 62/33 | Tytuł Architektura nad wodą | Format 54/93 Technika olej | Nr kat. 45
69.5 x 90 cm
PEJZAŻ Z KONSTRUKCJĄ, 1955-1960
tempera, płyta pilśniowa,
67.5 x 98 cm
sygnowany l.d.: K.OSTROWSKI
Na odwrocie na płycie nalepka z napisem: K.OSTROWSKI | GDYNIA ABRAHAMA 62 | TEMPERA 100/70 | "PEJZAŻ Z KONSTRUKCJĄ"
oraz w ramce ZPAP | 2299
gwasz, papier, wymiary w świetle ramy: 36 x 38 cm
sygn. i dat. l.d.: K. OSTROWSKI 57 R
monotypia/papier, 100 x 70 cm
sygn. p. g.: K.Ostrowski
na odwrocie opis autorski
olej, sklejka, 55 x 81 cm;
sygn. l.d.: K. OSTROWSKI
olej, deska,
36.5 x 90.5 cm
sygnowany p.d.: K. OSTROWSKI
akryl, płótno,
71 x 100 cm
sygnowany p.g.: K. OSTROWSKI
na odwr., na blejtramie napis: K. OSTROWSKI "MARTWA NATURA Z RYBAMI" ACRYL 70/100
olej/sklejka, 44 x 72 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `K. Ostrowski`
tempera, wosk/papier
sygnowany p. d.: "K. Ostrowski" ; na odwrocie napis: "Kazimierz Ostrowski | "Port w Gdyni" | tempera + wosk 57/80 | 1957 r."
olej, płótno,
69.5 x 99.5 cm
sygn. na odwr. na krosnach. l.: "PORT" OLEJ 70/100, g.: KAZIMIERZ OSTROWSKI GDYNIA, na płótnie l.g. nalepka BWA w Sopocie z danymi dotyczącymi innego obrazu (Z cyklu "Osieki" - Szary pejzaż, tempera)
olej na płótnie, 122 x 180 cm
sygn. p.d.: "K.Ostrowski", na odwrocie: "K.Ostrowski, Martwa natura z ptakami, olej 122x180"
gwasz (w świetle passe-parotout), papier
69,3 x 48,8 cm
gwasz, papier, 43,5 x 57,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. g.: K. OSTROWSKI
Bibl.: Morze w obrazach artystów polskich XX wieku [katalog wystawy], Muzeum Narodowe w Gdańsku czerwiec-wrzesień 2002, Gdańsk 2002, nr kat. 93, ss. 32, 141.
olej, płótno, 120 x 179 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI,
na odwrocie nalepka wystawowa
PARA PŁASKORZEŹB - ANTONIUSZ I KLEOPATRA, przypuszczalnie lata 30. XX w.
Drewno; 26 x 19,3 cm
Obie płaskorzeźby sygnowane p.d.: Ostrovski (...)
Na odwrocie nalepki z wystaw:
1. Muzeum Narodowe w Gdańsku, z dopiskiem: wystawa:
Kolekcja pakoska - wokół | krakowskiej "Sztuki" |
IX. 2001 - I. 2002-10-12;
2. Muzeum Okręgowe w Toruniu, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska. Wokół krakowskiej |
"Sztuki"": 11. 08 - 29. 10. 2000 r.;
3. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska" | 12. 03. 01 - 03. 09. 2001
tempera, płyta pilśniowa, 50 x 60 cm; sygn. p. d.: K.OSTROWSKI,
na odwrocie nalepka wystawowa CBWA o/ Gdańsk, Sopot.
olej, płótno
122 x 180 cm
Technika mieszana, karton, 57 x 72 cm (w świetle passe-partout); sygn. l. d. - K. Ostrowski