WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze,
48,5 x 68 cm,
sygnowany u dołu po lewej "W Weiss"
Na plaży w Jastrzębiej Górze 1936
65 x 100 cm, olej, płótno,
sygn.p.d.: WW (monogram wiązany), na odwrociu stęp. 10082 WW
35,5 x 25 cm ( w świetle passe-partout ), akwarela, papier,
sygn.l.d.: WW (monogram wiązany)
Olej na płótnie 67,5 x 58 cm
Sygnowany l.d. - "WWeiss"
Na odwrocie pieczęć WW oraz numer inw. 1056
Olej na płótnie 62 x 44,5 cm
Sygnowany p.d. - "WW"
Akwarela, karton; 39,2 x 30 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie napis ołówkiem (autorstwa żony Weissa ?): Mała Rózia | akwarela Wojciecha Weissa | rok około 1923 |
Kalwaria | przyjęto na wystawę T. P. S. P. | 1953 (...)
Czarna kredka, papier; 21,2 x 30,4 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WWeiss
PEJZAŻ Z KALWARII, lata 30. XX w.
Olej, płótno; 49,3 x 65 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss
akwarela, papier, 36 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Barwne kwiaty w wazonie, ok. 1935
olej, tektura,
62.5 x 47 cm
Sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
W lewym dolnym rogu późniejszy napis obcą ręką: W piątą rocznicę | zaślubin przyjm | [...]ące kwiaty. Na odwrocie napis czerwoną kredką: Sprzedałem ten obraz | jako oryginał co teraz (?) potwierdzam | dn 6/X 1946 | Dobranowski (?)
Akt z zieloną draperią, 1896/97
olej, płótno, wym.: 124 x 75 cm
nie sygnowany
Opinia pani Zofii Weiss-Nowiny Konopczyny
olej, płótno, 60 x 49,5
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany); na rewersie naklejka "Salon 17284"
olej na płótnie, 50 x 65 cm
sygnowany p. d. monogramem "WW", na odwrocie pieczęcie: faksymile monogramu artysty i nr "1196" (w katalogu spuścizny artysty)
sygnowany p.d.
akwarela, papier
36x24 (w świetle passe-partout )
CZYTAJĄCA, pocz. lat 20. XX w.
Olej, płótno; 72,8 x 58,8 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: WWeiss
Olej, płótno ; 46,4 x 64,8 cm
Olej, płótno; 65 x 50,3 cm
Na krośnie odręczny napis: (...) 490/I/55 13. XII. 1955
WIDOK NA WAWEL z PRACOWNI ARTYSTY, 1915-20
olej na płótnie, 70 x 60 cm,
sygnowany l. d. monogramem wiązanym "WW", na odwrocie nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu z informacjami o obrazie.
Wystawiany: Wojciech Weiss.
Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu VI -X 1977(nr kat. 140)