MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
węgiel, papier żeberkowy,
22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: JMalczewski;
na odwrocie szkice postaci oraz okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Stanisława Bryniarskiego
litografia, papier kremowy, 58 x 43 cm;
sygn. p.d.: JMalczewski / 1903 ( na płycie ),
oraz ołówkiem Jacek Malczewski.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura,
24 x 18 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1909
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JMalczewski (ołówkiem)
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, papier,
sygn. p.d.: J Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, papier,
28 x 20,5 cm;
na odwrocie szkic kompozycji figuralnej oraz fragment pieczątki ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 77 x 55,5
sygn. p. d.: J. Malczewski 1909.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, karton, owal,
wym.: 46 x 37,5 cm
sygn. p.d. na passe-partout: Matka moja J Malczewski;
Opinia p. Agnieszki Ławniczakowej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, papier o fakturze płótna naklejony na tekturę;
wym.: 29 x 22,7 cm;
Z tyłu tektury pieczęć: "Reim i Spółka Skład farb i handel materyałów pod "CzarnymÉ" Kraków Rynek l. 37 linia A-B"
sygn. śr.d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic do obrazu Powrót w rodzinne strony, 20.02. 1926
piórko, papier,
35,5 x 27 cm,
sygn. piórkiem: J. Malczewski, 20 Luty, 1926
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Scena z Powstania 1863 r., 1890-1900
olej, płótno naklejone na tekturę,
55.5 x 98 cm
sygnowany l.d.: J Malczewski
Na odwrocie opinia dr Kazimierza Buczkowskiego z 26 marca 1959 roku, potwierdzająca autorstwo Malczewskiego.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka, papier,
49 x 35 cm
sygnowany p.d.: 8/9 1919. | JMalczewski
Na tzw. plecach zabezpieczających rysunek od tyłu nalepka krakowskiego Salonu Sztuki przy ul. Szpitalnej (druk wypełniony atramentem)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
25 x 35, 5 cm;
sygn. l.g.: J Malczewski 904
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura,
59,5 x 83 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski 1900
na odwrocie: szkic kompozycji figuralnej oraz orzeczenie o autentyczności obrazu doc. Jana Hoplińskiego z 1942 r.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, tusz lawowany, papier,
43 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: J Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz odręcznie piórem nr: "9".
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier,
21,5 x 34 cm,
na odwrocie okrągła pieczęć: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz nr "208"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
PORTRET MŁODEJ KOBIETY Z GITARĄ, 1902
Olej, płótno
263 x 63,5 cm
Sygnowany p. d. czarnym olejem: J. Malczewski 1902
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej na płótnie
39,5 x 48,5 cm
Sygnowany p.g. - "J. Malczewski 1924 / Lusławice" Ekspertyza konserwatorska - dr hab. Dariusz Markowski, 2004 r.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Ołówek na papierze
19 x 30 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J. Malczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic postaci Stanisława Bryniarskiego
olej/tektura, 56 x 46 cm
sygnowany l. d.: `JMalczewski`. Na odwrocie owalna pieczątka: `PAŁAC SZTUKI | ....wa Trębecka .... | ...ntykwarnia | Sala licytacyjna | Obrazy Meble Dywany oraz napis kredką: `Studjum do obrazu Na nieznanej nucie | mal. Jacek Malczewski`.
Studium portretowe- szkic postaci Stanisława Bryniarskiego do obrazu `Nieznana nuta` z 1902 r. znajdującego się w Muzeum Narodowym w Krakowie.