KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)
olej, płótno, 51 x 36 cm;
sygn. l.d: A. Kędzierski / 90.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, 33,5 x 51 cm
sygn.p.d.: A. Kędzierski
na odwrocie: naklejka Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie.
akwarela, gwasz, papier; 15,5 x 11 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: A. K.;
na odwrocie nalepka papierowa: MAGAZYN ARTYSTYCZNY I SALON OBRAZÓW | JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47 | No 2277 Autor A Kędzierski | Tytuł Mnich Rodzaj dzieła Akwa | Cena (...) Własność Salonu | data grudzień rok 21
Pocztylion - na Trakcie Kieleckim
akwarela, papier, 55 x 119 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A.Kędzierski Na Trakcie Kieleckim
akwarela na tekturze, 42 x 49,2 cm, sygnowana p.d. "A.Kędzierski"
Wystawiany: TPSP, Poznań 1934 (na odwrocie nalepka wystawowa)
akwarela na kartonie, 54,2 x 72 cm, sygnowana p.d. "A.Kędzierski 1928"
Akwarela, papier naklejony na tekturę, 48,5 x 64 cm
Sygnowany granatową akwarelą p.d.: A. Kędzierski 1910
olej na płótnie, 54 x 51,5 cm sygnowany p.d.: "A. Kędzierski"
Pokazany na wystawie monograficznej artysty w Warszawie i Radomiu 1979, reprodukowany w katalogu ( nr I/A, 18.)
olej, płótno, sklejka
37,5 x 59 cm
Kobziarz z Podhala - Budz Mróz z Poronina, 1928
akwarela na kartonie, 54,2 x 72 cm
sygnowana p.d.: "A. Kędzierski 1928"
akwarela, papier,
51 x 67 cm;
sygn. p.d.: A. Kędzierski 1910
Akwarela, ołówek, papier,
33,1 x 21,2 cm w świetle passe - partout
Sygnowany czarno - czerwoną akwarelą p.d.: A. Kędzierski | 1914
akwarela, pastel na tekturze,
31,5 x 25,5 cm w świetle p-p
sygnowany l.d.: "A. Kędzierski"
wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa 1907 r. oraz wystawa w 1908 r. w Łodzi (nalepka na odwrocie)
olej, kredka na płótnie naklejonym na tekturę, 39,1 x 30,2 cm
olej, płótno, 130 x 86 cm;
sygn. p. d. - A. Kędzierski
Por.: E. Charazińska, M. Kaczanowska, Apoloniusz Kędzierski 1861-1939, katalog wystawy monograficznej, Radom-Warszawa 1981.
Omawiany obraz jest jedną z wersji tematu powstałą zapewne w latach 1907-1921.
olej, płótno dublowane,
35 x 55 cm;
sygn.l.d. - A.Kędzierski
akwarela, pastel na tekturze,
31,5 x 25,5 cm w świetle p-p
akwarela, pastel na tekturze,
31,5 x 25,5 cm w świetle p-p