KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
olej, płótno, 63,5 × 76 cm
na odwrocie naklejka autorska(?) z napisem: "Every Woman / Raymond Kanelba / 44"
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 76,5 × 64 cm
sygn. p. g.: kanelba
na odwrocie opisany: GIRL WITH FLOWERS/BY/KANELBA/(799 PARK AV. N.Y.C)
olej/tektura, 47 x 36 cm
sygnowany p.d.: `kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka z tytułem `Josephine (...) rattle`
olej/płótno, 67 x 91 cm
sygnowany p.d.: `Kanelba`
opisany na odwrociu: `PONT ST. MICHEL`
olej, płótno
64,5 x 76, 5 cm
sygn. p.d.: kanelba
na odwrocie napis tuszem: 89 [w kółku] | EIGHTY | NINE
olej, płótno; 76 x 63 cm
sygn. u dołu: Kanelba
akwarela/papier, 62 x 62 cm
sygnowany p.d.: `Kanelba`
litografia, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji);
sygn. poniżej kompozycji p. d. ołówkiem: kanelba;
na odwrocie certyfikat oryginalności wystawiony przez Association of American Artists.
Martwa natura z kwiatami i grzebieniem, 1932
olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
na odwrocie data powstania obrazu?, napis odręczny, czarną farbą: 1932
gwasz/karton, 53,5 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
na odwrociu nalepki aukcyjne
olej, sklejka
48,5 x 34,5 cm
sygn. l.g.: Kanelba
na odwrocie dwuwersowy, nieczytelny napis ołówkiem
olej/płyta, 50 x 59,5 cm
sygnowany p.d.: `Kanelba`
opisany na odwrociu: `Fishermen | 1958`
- zakup od rodziny artysty
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
olej/tektura, 76 x 57 cm
sygnowany p.d.: `kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka ramiarza Heydenryk z Nowego Jorku
na odwrocie certyfikat oryginalności wystawiony prze Association of American Artists.
olej, płótno, 76 x 62 cm
sygn. p. g.: Kanelba / 1938
Martwa natura z fajkami i portretem, ok. 1935
olej, tektura; 65,5 x 38 cm;
sygn. p. g.: Kanelba
Na odwrocie nalepka składu materiałów malarskich z Du¨sseldorfu i odręczny opis: I got this picture / from Rajmund/ in London 1935 or 36 y.
gwasz, papier; 74 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba
olej/płótno, 46 x 35,5 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
na odwrociu naklejka: 'Circulating library of paintings'
POCHODZNIE:
- Kolekcja rodziny artysty
- Dom Aukcyjny Tepper, New York- Kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
olej/płyta, 61,5 x 50 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
- kolekcja prywatna, Nowy Jork