FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, papier, 49 x35 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański
Ulica Floriańska w Krakowie nocą
akwarela, gwasz, papier, 49 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
ZAKĄTEK Z KAPLICZKĄ W KRAKOWIE, 1923
Akwarela, papier; 39,5 x 44,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St. Poraj Fabijański 1923
WIDOK NA KOŚCIÓŁ I KLASZTOR NORBERTANEK W KRAKOWIE, 1943
Olej, tektura; 33,5 x 46 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St. Poraj Fabijański 1943
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
olej, tektura, 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy );
sygn. l.d.: St. Poraj Fabijański
na odwrocie dedykcja z 1948 roku
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu
akwarela, karton,
65,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
gwasz, akwarela, pastel, papier,
69.5 x 81.5 cm
sygnowany l.d.: Stanisław Fabijański | Kraków 1911.
Na odwrocie nalepka wystawy w krakowskim TPSP w roku 1911 (druk wypełniony atramentem): TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | 1911 Nr 1124 | Autor Fabijański Stanisław | Dzieło p.t. Jaśminy | Rodzaj pastel cena 400 K
sangwina, papier,
53,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Stanisław Poraj / Fabijański / 1937; tytuł p.d.: "Hiszpanka"
WIDOK NA WIEŻE KOŚCIOŁA MARIACKIEGO OD STRONY ULICY FLORIAŃSKIEJ
Akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 24 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St. Fabijański
gwasz, pastel, tektura, 85 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Fabijański / Kraków 1912
Olej, tektura
22,7 x 29,2 cm
Sygnowany l.d.: St. Fabijański Kraków 1902
Na odwrocie ołówkiem dedykacja autora: P. Łepkowskiemu Edwardowi | St. Fabijański 23.X.46
Motyw z rynku krakowskiego. Nokturn
akwarela, papier naklejony na tekturę
48,5 x 29 cm
sygn. l.d.: St. Fabijański
Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki "Achilleion" w Bielsku- Białej.
akwarela, karton, 65,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
Na odwrocie owalna pieczęć Magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie, ul. Basztowa 11
Zwierzyniec karakowski o zmierzchu
akwarela, gwasz,, tektura
39,5 x 53,5 cm
sygn. l. d.: St. Fabijański 1916
Akwarela, papier
48,5 x 21 cm
Sygn. śr. dół. St. Fabijański Kraków 1917
akwarela, papier
38 x 51 cm;
sygn. p. d.: St. Fabijański Kraków 1917
POWSTANIEC KRAKOWSKI Z ROKU 1846
Olej, płótno;
100 x 41,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Fabijański
WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA NA RYNKU W KRAKOWIE
Akwarela, papier;
46 x 27 cm w świetle ramy
Akwarela, papier, 33,5 x 48 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański, 1930