MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
studium walczącego jeźdźca na koniu;
ołówek, piórko, tusz, papier, 31 x 44,6 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier, 42 x 34 cm;
na odwrocie szkic zadu konia kredką oraz dwukrotnie okrągłe pieczęć:
ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Modlitwa wędrowcy - szkic do kompozycji figuralnej
tusz lawowany, papier czerpany, 50,2 x 36 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII / MALCZEWSKIEJ
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej, tektura; 70 x 101 cm
Sygnowany p. d.: J. Malczewski | 1917
Na odwrocie, pośrodku okrągła pieczątka z herbem Malczewskich Tarnawa i napisem wokół:
Ze zbiorów Marji Malczewskiej, poniżej pieczętna cyfra: 17;
po prawej pieczątka krakowskiego sklepu: Wiktor Wanderer | Skład [farb i? ] perfumeryi | Kraków, Szewska 21
Stan zachowania: powierzchnia zabrudzona, tektura w dwóch miejscach przedarta - od dolnej i prawej krawędzi.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice postaci (rysunek obustronny)
tusz/papier, 28 x 20,5 cm (w świetle passe - partout)
na rewersie, p. g. numer: `18`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek/papier, 17 x 11,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: `J Malczewski`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płyta, 86,5 x 120 cm
sygnowany śr. g.: `J Malczewski`
na odwrocie naklejka z monograficznej wystawy Jacka Malczewskiego XI. 1968 - II. 1969 w Muzeum Narodowym w Poznaniu
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Autoportret z Meduzą, 1918 r. (dyptyk)
olej/deska, 86,7 x 64,2 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Jacek Malczewski | 1918` (pod ramą)
na odwrocie odręczny napis ołówkiem: `Podpis u góry pod (
) | J. Malczewski 1918` Papierowa naklejka: `MUZEUM WIELKOPOLSKIE | WYSTAWA OBRAZÓW | J. MALCZEWSKIEGO | MARZEC 1925` oraz naklejka z TPSP w Poznaniu: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, Plac Wolności 18 | Reg. obrazów nr bież. 35/2 | Nazwisko artysty: Jacek Malczewski | Tytuł obrazu (dzieła): (
) | Cena sprzedaży: (
)`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska
32 x 23.7 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski |.90.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 74 x 104 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1920.
Kompozycja artysty mająca pierwotnie szkicowy charakter ukończona przez inną rękę.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 61 x 117 cm;
sygn. l. d.: JMalczewski;
Na odwrocie: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11; nalepka: SALON DZIEŁ SZTUKI / KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO, Kraków ul. Św. Jana3 z 1943 z tytułem Hołd przed sztuką
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
DIANA. PORTRET MARII SOZAŃSKIEJ, ŻONY MALARZA MICHAŁA
olej, tektura, 55 x 65 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1916
obraz reprodukowany w książce T. Grzybkowskiej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
oraz szkic postaci siedzącej
ołówek, papier, 31 x 47,5 cm;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier, 39 x 30,7 cm
okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 180
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
sygnowany p.g.
kredka, papier, 23.5x37.5 cm (w świetle passe-partout )
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Czytający mężczyzna we wnętrzu, 1918
olej, deska, 50 x 39,8cm
sygn. g. śr.: J. Malczews(ki) / (19)18
na odwrocie okrągła pieczęć z herbem Tarnawa i napisem: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz pieczęć z cyfrą "22"; w załączeniu opinia Agnieszki Ławniczakowej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SCENA BATALISTYCZNA, 1885-1886
olej na tekturze, 45,6 x 37,8 cm, sygnowany l.g. "J. Malczewski", na odwrocie pieczęć "ze zbiorów Marji Malczewskiej" i nr "61", a także ołówkiem: "München"
i "Angelegenheit".
Rama kolumnowa z epoki.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na tekturze 29,7 x 21,7 cm, sygnowany p.d.
"1922 / JMalczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, wymiary w świetle passe-partout: 34 x 22 cm
sygn. i dat. p.d.: JMalczew/ski 1909