PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)
pastel, kredka, papier; 48x64 cm
sygnowany p.d.: "T. Pągowska 82"
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.
tempera, akryl, kredka, płótno
140 x 130 cm
sygn. p.d. : TP. 94
na odwrocie na płótnie sygn. p.g.: T. Pągowska | 94
na górnej listwie krosna napis: TERESA PĄGOWSKA 94 PANI BUDDA 140 x 130 cm
tusz, papier, 41 x 29 cm, sygn. i dat. ołówkeim l.d.: 1987 Teresa Pągowska
serigrafia, papier zielony; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 95, l. d. numer: 20/40;
papier ma tendencje do falowania.
gwasz, pastel, szablon/papier, 63 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T. Pągowska 82.'
olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 58 | "KOMPOZYCJA II |100 X 81
na odwrocie naklejka CBWA Oddział Gdański w Sopocie
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Moskwa, 1958.
olej, płótno, 150 x 130 cm
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1967 | CZWARTY 67 | 150 x 130
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
akwarela, papier 48,5 x 63 cm
sygn. l.d.: T P 83
olej/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP | 90'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1990 | ALEJA WIOSNĄ | 140 x 160 cm'
Modelka w pracowni artysty, 1957 r.
olej/płótno, 80 x 99,5 cm
datowany na odwrociu: '1957'
- Agra-Art, Warszawa, 2008
olej/płótno, 46 x 46 cm
sygnowany monogramem autorskim p.d.: 'TP.'
sygnowany na odwrociu: 'Pągowska'
- własność artystki, do 2001
- Aukcja darów Artystów Polskich na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2001
- kolekcja prywatna, Kraków
serigrafia, papier niebieski; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Pągowska 95 (ołówkiem), l. d. nakład: 10/30 (ołówkiem).
technika mieszana, papier, 77 × 51 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: T.Pagowska 83
tech. mieszana, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.g.: TP opisany na odwrocie: T. PĄGOWSKA 60 / OBRAZ CZARNY I / 81 X 100
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
Warszawa, kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków
Poznań, Depozyt Muzeum Narodowego
olej, płótno, 140 x 130 cm
sygn. na blejtramie: TERESA PĄGOWSKA XXV
tempera, akryl, płótno
120 x 95 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: TERESA PĄGOWSKA 1973 | TANIEC "LA DANCE" | 120 x 95 cm
olej/płótno, 130 x 120 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'TP' na odwrociu monogram wiązany 'TP' oraz opisany na blejtramie 'TERESA PĄGOWSKA 1978 130x120'
Kot zielony, z cyklu Zwierzęta
olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany monogramem autorskim l.d.: 'TP'
- Teresa Pągowska, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa, 2001, s. 62 (il.)
olej, płótno; 140 x 160 cm
sygnowany l.d.: monogram "TP. 89", na odwrocie: "TERESA PĄGOWSKA | 1989 | ALEJA - ZIMA | 140 x 160 cm"