MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)
Projekt stroju do baletu Prokofiewa
gwasz/papier, 50 x 35 cm
na odwrociu opisany: 'Rys. Eug. MARKOWSKI'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
100 x 80,5 cm
sygn. p.g.: E. Markowski
na odwr. na górnym na krośnie 78/98 "DUE PERSONE" 142
na pł. l.g.: stempel wywozowy, na dolnym krośnie 2 nalepki aukcyjne
gwasz/papier, 35 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrociu: 'Nudo Da Rifare | 138x114'
olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E. Markowski'
sygnowany na odwrociu: 'E. Markowski' i opisany na blejtramie: '125 x 113. “DIABLO" 3 - 1'
na odwrociu, na blejtramie papierowa naklejka z numerem '519'
gwasz, tempera (?), papier, 51,5 × 40 cm w świetle passe-partout
sygn. u góry wzdłuż lewej krawędzi: E.Markowski
gwasz, tempera (?), papier, 51 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: E.Markowski
technika mieszana, papier
28 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: E. Markowski
olej/płótno, 81 x 60,5 cm
sygnowany l.g.: 'E. Markowski'
na odwrociu nieczytelna podłużna pieczątka
- Dom Aukcyjny Agra Art, 19.11.2006
- kolekcja prywatna, Francja
olej, płótno, 100 x 74 cm
sygn. p.d.: E. Markowski
na odwrocie na płótnie sygn.: E. Markowski
na blejtramie napis: "KOŃ" 100 x 75 155.
tusz, gwasz, collage, papier;
21,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu ołówkiem: E. Markowski obok tuszem [...] Roma (?)
olej/papier, 35 x 24,5 cm
sygnowany p.g.: 'E. Markowski'
olej/płótno, 61 x 45 cm
sygnowany p.d.: `E. Markowski`
sygnowany, opisany i datowany na blejtramie: `E.MARKOWSKI | 45 x 61 OL. "PARKA 3"``
gwasz, akryl, papier
55 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: E. Markowski
olej, płótno 115,5 × 136 cm
sygn. p. d.: E. Markowski
na odwrocie: E.MARKOWSKI/WARSZAWA oraz na krośnie "Liliana D`A"
tusz na papierze, 38 x 34 cm, sygn.
Dar Rodziny.
serigrafia/papier, 44,5 x 33 cm
sygnowana i datowana u dołu cienkopisem: `e Markowski | dn.5.1.1979`
na odwrociu drukowana nota biograficzna artysty
olej, płótno; 72 x 62 cm
sygn.l.g.: E.Markowski
l.g. dedykacja: Małgosi
na blejtramie: (72 x62 DIAVOLETTO + 1.2.4.4) 1979 - 90
Murzyński śpiewak Natkin Kol, 1965 r.
tusz/papier, 27,5 x 20 cm
opisany i datowany p.g.: `Murzyński śpiewak | NATKIN KOL + 1965`