KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Mimoza - Mimozy i ceramiczna miseczka
olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a. karpiński;
na odwrocie opis autorski: Mimoza / obraz ten jest oryginałem / moja praca / a. Karpiński (ołówkiem).
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 97,5 × 69 cm,
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29.
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą
olej, tektura, 71 × 50 cm
sygn. p. d.: a.karpiński.
olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p.śr.: 'a. Karpiński'
sygnowany ołówkiem na odwrociu z podaniem wymiarów
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński;
na odwrocie opis autorski: Róże / Marechal Niel / ma[l] / a. Karpiński / Kraków.
olej/tektura, 33 x 100 cm
sygn p. śr.: "aKarpiński"
pochodzenie: kolekcja prywatna
olej, tektura
35 x 100 cm
sygn. l.d.: A Karpiński 38.
Zestaw dwóch prac: mężczyzna klęczacy i popiersie kapłana
ołówek, papier, 15 x 14 cm w świetle oprawy, sygn. p.d.: A.Karpiński oraz A. Karp
Olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński.
Olej, tektura, 34,3 x 71 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.
olej/płótno, 75,5 x 94 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A. Karpiński | 1911'
na odwrociu nalepki wystawowe z Muzeum Narodowego w Krakowie i z Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: a. Karpiński.
Martwa natura z kwiatami i zegarem, 1923
olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, u dołu: a. Karpiński. / 1923.
Olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 31,5 cm
Na odwrocie ołówkiem: 1896 | a | karpiński; dwukrotnie stempel: A. KARPIŃSKI | Kraków ul. Floriańska 19
Studium z czasów studiów w krakowskiej ASP.
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej strony po środku: akarpiński.
olej; tektura; 33,5 x 50 cm;
sygn. p. śr.: A. Karpiński;
na odwrocie autorski opis piórem: "Róże żółte" / Stwierdzam autentyczność / mojego obrazu. / A. Karpiński / Kraków 1947 -; oraz metka z Desy z numerem: 127/56 i cena 1200 zł (piórem).
ołówek, papier, 20 × 14 cm
w świetle passe-partout, sygn. p. d.: AK
Olej, tektura, 35 x 100 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
*droit de suite
olej/płótno, 75 x 90 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'a.karpiński | 1930.'
- dom aukcyjny DESA Unicum, kwiecień 2006
- dom aukcyjny Polswiss Art, czerwiec 2008