FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
Rysunek ołówkiem, papier; wym.:36,8 x 27,9 cm;
sygn. oł. l.d.: St. Fabijański / 1896. W prawym dolnym narożniku ślad po konserwacji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 33 x 25 cm
Sygnowany p.g.: Stanisław Poraj Fabijański | autoportret | 1941.
Na odwrocie pieczęć owalna krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.
olej, płótno; 87,5 x 120,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stanisław Fabijański 1895
XXV Rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Krakowie, 1910
olej, tektura naklejona na sklejkę; 96,5 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. / Fabijański / Kraków, l. d. dat.: 1910
Kwiaty w wazonie z delfinami, 1912 r.
olej/tektura, 92,5 x 42 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Stanisław | Fabijański | Kraków 1912`
olej/płótno, 70,5 x 50,5 cm
sygnowany p.d.: `St. Fabijański`
olej, tektura naklejona na sklejkę;
96,5 x 62 cm;
Klasztor Norbertanek w Krakowie
akwarela, papier, 25 × 69 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: St.Fabijański
Estymacja: 3 500 - 4 000 zł
tusz lawowany, papier; 28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Fabijański. Kraków 1922.
akwarela, gwasz na papierze,
28 x 38 cm,
sygnowany p.d.
"St. Fabijański"
Akwarela, papier; 34 x 50 cm
Sygnowany l.d.: St. Fabijański
Na odwrocie pieczęć krakowskiego magazynu R. Aleksandrowicza.
akwarela/papier, 46 x 27 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `St. Fabijański`
Estymacja: 2 500 - 3 500
akwarela, gwasz/papier, 49 x 29 cm
Estymacja: 1 500 - 2 500
Baszta Senatorska zamku wawelskiego
akwarela, papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański;
na odwrocie owalny stempel składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
Barki na Wiśle w Krakowie, 1924
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Fabijański 1924
ołówek/papier, 48,5 x 38 cm
sygnowany i datowany p. d.: `SF 1911`,
l. d.: `modlitwa`
Estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Akwarela, tektura; 29,5 x 49,5 cm
Sygnowane p.d.: St. Fabijański 1933
Wejście do kościoła św. Barbary w Krakowie
olej, tektura, 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: St. poraj Fabijański
olej, tektura,
69,5 x 92 cm;
sygn. p. g.: Stanisław / Poraj Fabijański / 1914.