FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
Na przełęczy Kocierz (Beskid Andrychowski)
akwarela/karton, 40 x 88 cm
sygnowany i tytuł autorski l. d.: `J. Fałat | Na przełęczy Kocierz`
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, papier, 49,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jul Fałat / Venezia 1903
akwarela, papier, 28 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat / Beskidy
Dolinka Bolechowicka pod Krakowem
akwarela, papier; 52 x 96,5 cm;
sygn. p.d.: julFałat / 905
akwarela, papier, 30 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat / Bystra 1916
akwarela, papier,
13.5 x 31.5 cm
sygnowana l.d.: JFałat (inicjały wiązane)
akwarela, papier, 33 x 44,5 cm
sygn. i dat. l.d.: julFałatHuberstusstock 91
akwarela/papier, 23 x 57,3 cm (w świetle passe - partout)
dedykacja, sygnowany i datowany l. d.: `K. Kolszewskiemu na małą pamiątkę pobytu w Bystry | 29 | IV (?) 1917`
akwarela/papier naklejony na tekturę, 36 x 20,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Jul Fałat I 1918`
olej, deska, 27 x 54 cm;
sygn. p.d.: Fałat 97
akwarela, papier,
29 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat / Osiek
na odwrocie owalna pieczęć krakowskiej galerii Ruebnera
akwarela, pastel karton
64.5 x 93 cm
sygnowana p.d.: J Fałat | Bystra | 1916
Olej, gwasz; papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 26 x 50,3 cm
Sygnowany l. d.: pędzelkiem i gwaszem w odcieniu brunatnym: Jul. Fałat | 905.
Stan zachowania: Partia nieba nieznacznie rozmyta przez zawilgocenie;
w narożnikach dziurki pozostałe po przypięciu do rajzbretu podczas malowania.
PEJZAŻ ZE STOGAMI Z OSIEKA, [przed 1919? ]
Akwarela na sumarycznym szkicu ołówkowym,
papier akwarelowy zdublowany kartonem; 33 x 67,3 cm.
Sygnowana w lewym dolnym narożniku
pędzelkiem akwarelą w tonacji brunatnej:
JFałat Osiek (inicjał imienia i pierwsza litera nazwiska związane).
Akwarela po gruntownej konserwacji.
Akwarela, gwasz, tempera (?), pastel, papier w odcieniu jasnobrunatnym,
naklejony całą powierzchnią na tekturę; 93,5 x 59,5 cm.
Sygnowany ponad dolną krawędzią po środku pędzlem i czarną akwarelą: Julian Fałat; obok po lewej pędzelkiem i czarnym tuszem dedykacja: Pannie Marze [? ] Szalay i panu | baronowi [sic! ] PodstacKiemu [sic] posyła | w dniu Ich slubu. Niech ten polski | Krzyż niesie im błogosławieństwo | i przypomina drogę Krzyżową zycia | Krakow [zgubione "r" wpisane w "a"] 14 | IX 1907 Plastyków na Śląsku, jesień 1930 roku [katalog], poz. 77, s. 13).
akwarela, papier, 33 x 67 cm
sygn. p.d.: J Fałat / Bystra
Lista dodatkowa.
akwarela, papier
58 x 18 cm
sygnowany błękitną farbą p.d.: Jul. Fałat | 902 (uwaga: w dacie obcą ręką, ołówkiem dopisana cyfra 1, co daje 1902)
pastel/papier, 50 x 103 cm
sygnowany p. d.: `J Fałat | Bystra`
na odwrocie papierowa naklejka z orzeczeniem autentyczności wydanym przez dr Kazimierza Buczkowskiego z 17. I. 1945 r.