1 zł
2 600 000 zł

CYBIS Bolesław (1895-1957)

Chinka (Pani z papierosem, Głowa II, Sąsiadka, Portret), około 1928 r.

olej, technika własna/deska, 77 cm x 56,5 cm

Odwrocie:
1) papierowa naklejka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie; 2) trudno czytelna naklejka wystawowa z tytułem obrazu

Literatura:
1) Ilustrowany Kurier Codzienny, styczeń 1930 r. (il. czarno - biała);
2) Anna Prugar - Myślik, Bolesław Cybis (1895 - 1957), Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2002, s. 36 (il. czarno - biała)

I Wystawa Bractwa Św. Łukasza, początek 4.II.1928 r.

Estymacja 250 000 - 350 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

CYBIS Bolesław (1895-1957)

Głowa chłopca, 1948 r.

gips patynowany, podstawa - marmur, wys.: 38 cm
sygnatura: `Cybis | 1948`

Estymacja 6 000 - 9 000 zł

CYBIS Bolesław (1895-1957)

Leśna nimfa

masa ceramiczna, podstawa - drewno, wys.: 40 cm
sygnatura: `Cybis © A.P.`

Estymacja 6 000 - 9 000 zł

CYBIS Bolesław (1895-1957)

Martwa natura z kluczem

olej/płótno, 70,5 x 60,5 cm

Odwrocie: na odwrociu, na blejtramie, odręczny napis: `BOLESŁAW CYBIS | MARTWA NATURA Z KLUCZEM` (ołówkiem)

Estymacja 120 000 - 180 000 zł

CYBIS Bolesław (1895-1957)

KOBIETA W ŻÓŁTYM BERECIE, 1932-1935

olej na płótnie dublowanym,
156 x 66,5 cm;
po konserwacji muzealnej. ze zbiorów rodzinnych artysty

CYBIS Bolesław (1895-1957)

SZKICE POSTACI DO PLAFONU POLSKIE NIEBO

Szkice do plafonu "Polska i jej dzielnice na tle nieba polskiego, to jest widzianej u nas konstelacji i zodiaku", 1937/1938
ołówek na papierze,
31 x 22,5 cm.
Po konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

DWIE KOBIETY W STROJACH LUDOWYCH

ołówek na papierze,
23,5 x 16,5 cm, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

KOBIETA Z HERBEM

węgiel na papierze,
45,4 x 70,2 cm, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

JESIEŃ

akwarela, ołówek na papierze,
55,5 x 33 cm w świetle passe-partout, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

POSTAĆ KOBIECA Z HERBEM

węgiel na papierze, 31 x 60 cm w świetle passe-partout, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

WIOSNA

ołówek na kartonie,
42,7 x 69,1 cm w świetle passe-partout, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

RZEŹBA

węgiel na papierze,
53 x 67 cm w świetle passe-partout, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

TANIEC

Szkice do plafonu "Polska i jej dzielnice na tle nieba polskiego, to jest widzianej u nas konstelacji i zodiaku",1937/1938
ołówek na papierze,
56 x 77,2 cm w świetle passe-partout, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

POLONIA

akwarela, ołówek na papierze,
55,2 x 76 cm w świetle passe-partout, po muzealnej konserwacji.

CYBIS Bolesław (1895-1957)

Portret kobiety, po 1939 r.

pastel/papier,
55 x 40,5 cm (w świetle pass -partout)
sygnowany p. d.: `B. Cybis`

CYBIS Bolesław (1895-1957)

Martwa natura z kluczem

olej, płótno, 70,5 x 60,5 cm;
na odwrocie na blejtramie napis:
BOLESŁAW CYBIS / MARTWA NATURA Z KLUCZEM (ołówkiem)

CYBIS Bolesław (1895-1957)

ŁOWICZANKA, 1926-28

kredka, sangwina, gwasz na papierze, 58,2 x 47 cm,
sygnowany długopisem l.d. "Bolesław Cybis",
na odwrocie nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie "MNW P 237/02"
Pochodzenie: zbiory rodziny malarza Antoniego Michalaka.

liczba obiektów: 37