WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Winiarski 1973` oraz `Obszar 128`
na odwrociu papierowe nalepki z Barney Weigner Gallery N.Y. oraz nalepki z opisem pracy: `Obszar 128 losowany w ten sposób, że iloczyn 2 rzutów kostką wskazuje ilość elementów koloru białego zaś kolejny iloczyn 2 rzutów ilość elementów koloru czarnego. Zmienna losowa - kostka do gry.`
- Barney Weigner Gallery, Nowy Jork, 1973
- Polski Dom Aukcyjny Sztuka, Kraków, 2002
- Ryszard Winiarski: prace z lat 1973-1974, katalog wystawy, [red.] Józef Grabski, IRSA, Kraków 2002, s. 58-59, kat. 16
cena wywoławcza: Wykup abonament
Przypadek w grze 8 x 8, 1979 r.
olej/płótno, 63,5 x 63,5 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `game 8 x 8 winiarski 79`
akryl, płyta, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: Osiemnasta gra 10x10 / Eighteenth game 10x10 / winiarski 1979
Przypadek w grze 7x7 dla dwóch, 1999
akryl, płyta, 61 x 50 cm
sygn. ołówkiem l.d.: przypadek w grze 7x7 dla dwóch
sygn. ołówkiem p.d.: winiarski 1999
Cztery współoprawne prace, 1992 r.
serigrafia/papier, 46,5 x 46,5 cm (arkusz), 93 cm x 93 cm (całość)
cztery grafiki sygnowane, datowane i opisane u dołu ołówkiem: `1/15 turn Winiarski `92`
akryl, płyta, 25 x 25 cm
opisany l.d.: chance in game for one
sygn. i dat. p.d.: winiarski `84.
sygn., tyt., i dat. 99 na odwrocie
akryl, płótno
50 x 50 cm
kolekcja prywatna, Polska (zakup bezpośrednio od artysty)
akryl/płótno, 23 x 17,5 cm
opisany l.d.: 9-th game 4x4, p.d.: Winiarski 99
na odwrocie pismem odręcznym napisana dedykacja:
Dla Jacka Werbanowskiego od Ryszarda Winiarskiego
tusz/papier, 44,5 x 33 cm
1) sygnowany i datowany p.d.: `Winiarski 76`, opisany l.d.: `Gra 5 x 5 przebieg równomierny - zjawia się jeden kolejny element`
2) sygnowany i datowany p.d.: `Winiarski 76`, opisany l.d.: ``Gra 5 x 5 (po pięć) 7 partii: losowanie z czarnej skrzynki po 5 elementów`
3) sygnowany i datowany p.d.: `Winiarski 76`, opisany l.d.: `Gra 5 x 5 przebieg losowy - po jednym elemencie wylosowanym z zwracaniem do czarnej skrzynki`
4) sygnowany i datowany p.d.: `Winiarski 76`, opisany l.d.: `Gra 5 x 5 - zmiana odległości elementów - przebieg równomiernny elementów od 0 do 24 mm`
POCHODZENIE: - zakup bezpośrednio od artysty
akryl, ołówek, płótno, 50 x 50 cm,
sygnowany na odwrocie: "Chance in game 7 x 7/ Winiarski 99"
akryl, płótno; 50,2 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: 13-th game 7 x 7 / winiarski`99
technika własna, tusz, papier; 49 x 49 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: winiarski 84.;
oznaczenie l. d.: 2/10
serigrafia/papier, 58 x 58 cm
sygnowana, datowana i opisana u dołu: `game 7x7 - logical course - the elements appear keeping the diagonal direction 42/150 Winiarski `77`
serigrafia/papier, 48 x 58 cm
sygnowana i datowana u dołu długopisem: `Winiarski `74`
Chance vertical game 4 x 4, 1981 r.
akryl/deska, 68 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Chance | vertical | game | 4 x 4 | winiarski | 81`
- Galeria Desa, Kraków, 1983
- Winiarski, publikacja towarzyszaca wystawie w Galerii "Desa" w Krakowie, Kraków 1983
Przypadek w grze 7 x 7, 1999 r.
akryl, ołówek/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `przypadek w grze 7 x 7 | Winiarski `99`
akryl, płótno; 70,5 x 50 cm
sygn. na blejtramie: winiarski 68
akryl, płótno; 36 x 36 cm
opisany l.d.: chance in game 5x5
p.d.: winiarski 83.