akryl/płótno, 23 x 17,5 cm opisany l.d.: 9-th game 4x4, p.d.: Winiarski 99 na odwrocie pismem odręcznym napisana dedykacja: Dla Jacka Werbanowskiego od Ryszarda Winiarskiego
Ryszard WiniarskI Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej w 1959 rozpoczął studia malarskie w ASP w Warszawie w pracowni Aleksandra Kobzdeja (1960-1966). W 1965 pod wpływem zajęć w seminarium M. Porębskiego, w którym uczestniczył, sformułował program własnych poszukiwań artystycznych. Zrealizował pierwsze prace z serii "Próby wizualnej prezentacji rozkładów statycznych". Otrzymał za nie pierwszą nagrodę na sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach w 1966. W swojej twórczości dążył do maksymalnego uproszczenia środków artystycznych (czerń i biel, kwadrat jako stały moduł pracy) i dopuszczenia przypadku w procesie tworzenia (rzut kostką do gry, wybór liczb przypadkowych jako zasada komponowania, losowanie). Od 1970 artysta w swoich pracach wprowadza trzeci wymiar i tworzy reliefy. W latach 80-tych w obręb swoich prac wprowadza elementy symboliczne i odwołuje się do emocji. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Po ukończeniu w 1959 roku Politechniki Warszawskiej, studiował malarstwo na warszawskiej ASP, której dyplom otrzymał w 1966. W czasie studiów uczestniczył w seminarium W. Porębskiego poświęconemu związkom między nauką i sztuką. W roku 1965 sformułował własny program poszukiwań artystycznych i zrealizował pierwsza prace z cyklu Próby wizualnej prezentacji rozkładów statystycznych, za którą otrzymał Pierwszą Nagrodę na Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach (1966). Brał udział w wielu prestiżowych wystawach, między innymi: Biennale w Sao Paulo (1969), Biennale des Konstruktivismus w Norymberdze (1969 i 1971), Konstrukcja w procesie w Lodzi (1981) i Monachium (1985), Reductivismus w Wiedniu (1992). Uczestniczył też w ruchu neokonstruktywistycznym J. Bluma-Kwiatkowskiego. W 1981 objął prowadzenie pracowni malarstwa w architekturze i urbanistyce na warszawskiej ASP, której był przez dwie kadencje prorektorem, a od 1990 roku profesorem.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl