1 zł
2 600 000 zł

PICASSO Pablo (1881-1973)

Figure au corsage rayé

litografia / papier
70 × 51,5 cm
79,5 × 62,5 cm (w oprawie)
opisany na odwrociu wzdłuż dolnej krawędzi: Abzug vor aller Schrift und „épreuve d’imprimeur” Kostete W.E

cena wywoławcza: Wykup abonament

PICASSO Pablo (1881-1973)

Z cyklu: Śniadanie na trawie, 1959-61 (wg Édouarda Maneta, 1863)

grafika barwna, papier; 33,5 x 24,5 cm w św. p-p.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Głowa więźnia oświęcimskiego, 1955 r.

litografia/papier, 30 x 22,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana kredką l.d.: 'Picasso', sygnowana na płycie p.d.: 'Picasso'

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dama w kąpieli

litografia barwna/papier, 55,5 x 76 cm w świetle passe – partout
sygn. ołówkiem przez wnuczkę p.d.: "Collection Marina Picasso" oraz opisany l.d.: "359/500"
wybita pieczęć p.d.: "A limited edition after a work by Pablo Picasso"

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dos Mujeres Desnudas. Una De Pie y Otra Sentada, 1933

litografia, papier, 28 x 21 cm, praca oprawiona
Na odwrociu pieczątka z domu aukcyjnego Christie’s 49157 - 4

PICASSO Pablo (1881-1973)

Mujer Desnuda Coronada De Flores, 1930

litografia, papier, 28 x 21 cm, 2/10, praca oprawiona

PICASSO Pablo (1881-1973)

Tres Mujeres Desnudas A La Ventana, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Joven Escultor Delante De Un Busto, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Mujer Desnuda, Sentada, Delante De Una Cortina, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Tres Hombres Desnudos, De Pie, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dos Mujeres Desnudas Mirandose, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Na odwrociu pieczątka z domu aukcyjnego

PICASSO Pablo (1881-1973)

Flautista Y Muchacha Con Tamboril, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Escultor, Modelo Y Esultura De Un Joven Andando, 1933

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobieta z gitarą, 1982

litografia barwna/papier, 64 x 50 cm w świetle passe – partout
edycja 335/500
sygn. ołówkiem przez wnuczkę p.d.: "Collection Marina Picasso" oraz opisany l.d.: "335/500"
Wybita pieczęć p.d.: "A limited edition after a work by Pablo Picasso"

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt, 1946

litografia/papier, 26,5 x 20 cm w świetle passe - partout
opisany l.g.:"27Avl.46"

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt, 1943

litografia/papier, 20 x 27 cm w świetle passe - partout
opisany l.d.:"12i43"

PICASSO Pablo (1881-1973)

Figure au corsage rayé, 1949

litografia barwna, papier
81x68,5 cm,
datowany l.g. "3.4.49", l.d. opis na kamieniu litograficznym: "Henri Duchamps Grav. Lith Mourlot Imp. S.P.A.D.E.M.", na odwrocie nalepka z danymi pracy w jęz. angielskim; edycja i data edycji nieznane

PICASSO Pablo (1881-1973)

Porwanie Europy (Europa und der Stier)

litografia/papier, 77 x 57 cm w świetle passe - partout
sygn. p.g.: „Picasso”
na odwrocie certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobiety

litografia, papier; 38,6 x 50,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. z płyty, oznaczenie edycji (ołówkiem) p. d.: Picasso 286/500 / 7 I 43

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Quichotthe, 1955

litografia, papier, 56 x 38 cm
sygn. l.d.
Certyfikat Succession Picasso, Paris.

Praca zakupiona w prestiżowym muzeum Picassa w Maladze.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Amazonka

litografia barwna, papier; 26 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
data p. g.: 10.3.59. / XII;
Wydawnictwo: Fernand Mourlot, Paryż 1961 r.; Edytor: Cercle d'Art Paryż 1961; wydanie antykwaryczne w ilości 2000 egzemplarzy, wydana w 80-tą rocznicę urodzin Picassa i autoryzowana przez Picassa za życia.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bonne fete, Monsieur Picasso, 1961

Litografia barwna; wym. komp.: 650 x 500 mm, plansza: 985 x 635 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Picasso;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Enfant et Pere Noel, 1953

Litografia barwna; wym.: 500 x 400 mm; sygn. pł. p.d.: Picasso; pod kompozycją nota edytorska;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akty kobiece

litografia barwna, papier; 35 x 50 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty p. d.: Picasso ... / XXXII.;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 286/500 (ołówkiem)

Grafika pochodzi z teki: Hélène Parmelin "Picasso. La Flûte Double.16 Dessins, Aquarelles Lavis", Saint-Paul-de-Vence, 1967 r.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbki

litografia barwna, 38 x 27 cm, sygn. p.d.: Picasso IV i dat. l.d.: 6.10.56

PICASSO Pablo (1881-1973)

La Colombe, 1949 r.

druk/papier, 54,6 x 70 cm
synowany w druku p.d.: 'Picasso' oraz l.d.: 'M.F.' (Mourlot Freres)
opisany l.d.: '© Mourlot'

PICASSO Pablo (1881-1973)

Torreadorzy, 1961

litografia, papier, 35,7 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
data p. g.: 59 / 57. VIII; Wydawnictwo: Fernand Mourlot, Paryż 1961 r.; Edytor: Cercle d'Art Paryż 1961.
Wydanie antykwaryczne w ilości 2000 egzemplarzy, wydana w 80-tą rocznicę urodzin Picassa i autoryzowana przez Picassa za życia.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Toreros

sygn. numer 5. 7.59- VII w obrębie kompozycji.
Grafika z 1961 r., wydanie antykwaryczne w ilości 2000 egz., 36 x 26 cm.
Edytor: Cercle d' Art Paryż 1961 r., Wyd. Fernand Mourlo t- w 80-tą rocznicę urodzin Picassa, autoryzowana przez artystę za życia.
Dar osoby prywatnej.

PICASSO Pablo (1881-1973)

POKONANIE MINOTAURA, 1933/1956

Ze Suity Vollarda, Bloch 197
Litografia wg akwaforty, 21 x 28 cm (arkusz)
Sygnowany z płyty p.d.: Paris 29 Mai XXXIII- (napis lustrzany)
Limitowana edycja 540 egz., wyd. G.Gili, Barcelona 1956
Ekspertyza Lorenz Pistor

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt podwójny

litografia, papier; 40,7 x 50,7 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. z płyty p. d.: Picasso / 2.2.42;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Jacqueline, 1958

Litografia; wym.: pl.: 300 x 230 mm; sygn. pł. p.g.: 17.5.58 pour me Amore Jacqueline. Picasso. Litografia, odbita u F. Mourlota i F. Chenota, była elementem albumu "Les dames de Mougins", wydanego w Paryżu w 1964, przez Editions Cercle d`art.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Femme une condee, 1963

Litografia barwna; wym. pl.: 90 x 175 mm; sygn. pł.: le 14.3.63 Picasso. Litografia, odbita u F. Mourlota i F. Chenota, była elementem albumu "Les dames de Mougins", wydanego w Paryżu w 1964, przez Editions Cercle d`art.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobieta

litografia barwna, papier; 51,5 x 40 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty p. d.: Picasso;
napis l. d. (częściowo czytelny): D... 2 October 55;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Wielbłąd

litografia, papier, 29 x 23,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: Picasso, opisany ołówkiem l. d.: 689/888
wyd. Carlo Monteverdi Editore (CME), Turyn, ok. 1982 r.
dołączony certyfikat rzeczoznawcy Günthera J. Keilicha

PICASSO Pablo (1881-1973)

Carnaval de Nice 1951

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 12.01.1951,
na odwrociu stempel “Origine garantie art.org.es"
wym.: 50x40 cm
Litografia wykonana wg. oryginalnej kalki narysowanej przez Pabla Picassa, po raz pierwszy ukazała się jako strona główna
lokalnej gazety "Le Patriote du Nice" z 30 Stycznia 1951 z okazji Karnawału w Nicei.
Wydawca Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Carnaval de Nice 1958

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 26.01.1958, na odwrociu
stempel “Origine garantie art.org.es"
wym.: 50x40 cm
Litografia wykonana wg. projektu bonu loteryjnego narysowanego przez Pabla Picassa kolorową kredką, który po raz pierwszy ukazał się jako strona główna lokalnej gazety "Le Patriote du Nice" z 18 Stycznia 1958 r. z okazji Karnawału w Nicei. Wydawca: Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

DWIE KOBIETY: SIEDZĄCA KOBIETA W KAPELUSZU I STOJĄCA, 1934

Z cyklu: Vollard suite
Akwaforta, papier; 23,5 x 17,5 cm
Sygnowana z płyty, lustrzanie: Paris / 29 janvier / XXXIV

PICASSO Pablo (1881-1973)

La Comedie Humaine - 29.I.54 V (Verve no. 29/30, 1954)

niesygnowany dat. na kamień p.d.
litografia barwna
24x32 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

Torreros

Editor Circkle d’Art Paris, 1961 r.
druk offsetowy / papier, 26 x 36 cm
dar osoby prywatnej

PICASSO Pablo (1881-1973)

Minotaur

litografia, papier; 41,3 x 53,7 cm w św. p-p.;
napis p. d. (częściowo czytelny): Picasso Paris 12... XXXIII - / 286/500;
oznaczenie edycji p. d.: 286/500

PICASSO Pablo (1881-1973)

Profil kobiety, 1968 r.

cynkografia/papier, 62,2 x 46,3 cm (zadruk)
datowany p.g.: '6. 11. 68'

LIETRATURA:
- katalog raisonné: Mourlot 394; Güse/Rau 764

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret rodzinny, 1962 r.

litografia/papier, 48,7 x 63,9 cm (zadruk)

datowany na kamieniu: '21.6.62.'
znak wodny śr.d.: 'ARCHES'
odbitka autorska z 50 odbitek edycji
na odwrociu certyfikat potwierdzający autentyczność wydany przez Fa. Antony's

LIETRATURA:

PICASSO Pablo (1881-1973)

Z cyklu: Gakilla de fabulas sin amor Wojownik Hektor (28 rysunek z cyklu 30- tu powstałych w ciągu jednego dnia), 1965 r.

barwna litografia oprawiona w muzealne passe - partout, wydanie antykwaryczne w ilości 2135 egz., sygn. na kamieniu.
Dar osoby prywatnej.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret Dory Maar, 1953 r.

sucha igła/papier żeberkowy, 33 x 24,7 cm (zadruk)
znak wodny na papierze: "AUVERGNE A LA MAIN"
Praca pochodzi z cyklu "Six Contes Fantasque"
na odwrociu certyfikat potwierdzający autentyczność oraz nalepka aukcyjna
Christies Rockefellerplaza, Nowy Jork

- kolekcja prywatna, Berlin

- katalog raisonné: Bloch 364, Genewa 1983, s. 176

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret dziewczyny w wianku, 1953 r.

znak wodny na papierze: "RICHARD DE BAS 1326"
na odwrociu certyfikat potwierdzający autentyczność

- kolekcja prywatna, Berlin

- katalog raisonné: Bloch 366, Genewa 1983, s. 176

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret Ambroise'a Vollarda

litografia barwna, papier;
22,1 x 14,5 cm (wymiar kompozycji),
27 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Picasso 10 (ołówkiem); napis u góry:
"Portrait Ambroise" -1910- II (ołówkiem); stempel
okrągły z lewej u dołu

PICASSO Pablo (1881-1973)

Colombe de la Paix

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym z czystej bawełny Velin d'Arches 250 g, sygn. z płyty Picasso 28.12.1961, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 38x56 cm
Rysunek wykonany do oryginalnego afisza Pabla Picasso z okazji Narodowego Kongresu Ruchu na rzecz Pokoju w Issy-les-Moulinaux w marcu 1962 r.,
wydawca Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Quichotte

litografia offsetowa czarno-biała na papierze czerpanym z czystej bawełny Velin d'Arches 250 g, sygn. z płyty Picasso 10.08.1955, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 56x38 cm.
Rysunek węglem wydrukowany po raz pierwszy w "Les Lettres françaises" z 18 Sierpnia 1955 w numerze specjalnym z okazji 350. rocznicy urodzin Cervantesa. Oryginalny rysunek znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki i Historii w Saint-Denis. Prawa autorskie zostały przekazane przez artystę Ruchowi Pokoju. Wydawca: Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Carnaval de Nice, 1958

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 26.01.1958, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 50x40 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

Carnaval de Nice, 1951

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 12.01.1951, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 50x40 cm
Litografia wykonana wg. oryginalnej kalki narysowanej przez Pabla Picassa, po raz pierwszy ukazała się jako strona główna lokalnej gazety "Le Patriote du Nice" z 30 Stycznia 1951 z okazji Karnawału w Nicei. Wydawca Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Quichotte

wym.: 66x50 cm
Rysunek węglem wydrukowany po raz pierwszy w "Les Lettres françaises" z 18 Sierpnia 1955 w numerze specjalnym z okazji 350 rocznicy urodzin Cervantesa. Oryginalny rysunek znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki i Historii w Saint-Denis. Prawa autorskie zostały przekazane przez artystę Ruchowi Pokoju. Wydawca: Galerie l'Art et la Paix, 2000 r.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Erotyk

druk, papier; 30,2 x 41,3 cm w św. p-p.;
napis p. d.: Picasso;
napis l. g. (w lustrzanym odbiciu): VI.89.8.8I

PICASSO Pablo (1881-1973)

03/30 Król Badadakharida 1960 r.

z cyklu "Pęk bajek bez miłości"
litografia / papier, wydanie ESPANA 1965, 30 x 24 cm, sygn. w płycie
dar osoby prywatnej

PICASSO Pablo (1881-1973)

La Cavaliere 11. 3. 59 - I 1959 r.

litografia / papier, wydanie Cercle d'Art, Paris 1961 r, 36 x 26 cm,
dar osoby prywatnej

PICASSO Pablo (1881-1973)

PICASSO Pablo (1881-1973)

La Comedie Humaine - 30.I.54.II (Verve no. 29/30, 1954)

niesygnowany dat. na kamień l.g.
litografia barwna
24x32 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kompozycja, 1955

litografia barwna, papier; 49 x 65 cm w świetle ramy;
sygn. na płycie p. d.: Picasso;
datowany l. g.: 8. II. 55. IV
nr odbitki l. d.: 1420 / 2400

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dwóch mężczyzn i naga kobieta

litografia, 36 x 51,5 cm
sygn. na płycie p. d.: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Mężczyzna i naga kobieta

litografia, 36 x 51,5 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

Pochód przed korridą, 1957

litografia, papier;
20 x 28 cm (w świetle oprawy);
napisy: z lewej u góry - nieczytelny; u dołu z lewej - "Paseo de Cuadrillas" - Cannes - 1957; u dołu z prawej - Picasso (autorskie?)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Zaślubiny

litografia; 28,5 x 38 cm w św. p-p.;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kompozycja, 1955

datowany l. g.: 8. II. 55. IV
nr odbitki l. d.: 1420 / 2400

PICASSO Pablo (1881-1973)

MACIERZYŃSTWO, 1963/2002

Litografia barwna na tincie kremowej, papier; 50,5 x 39 cm, 65 x 50 cm (arkusz)
Sygnowany z płyty l.g.: le 29.4.63. | Picasso
Na odwrocie drukiem: Pablo Picasso / Maternité / 29-4-63 Succession Picasso Paris 2002 / Edition Combat pour la Paix / Imprimé en France

PICASSO Pablo (1881-1973)

KOROWÓD MŁODOŚCI, 1961/2003

Litografia barwna, papier; 44 x 44,5 cm, 65 x 50,5 cm (arkusz)
Sygnowany z płyty p.d.: Picasso | 25.7 61.
Na odwrocie drukiem: Pablo Picasso / Ronde de la Jeunesse / 25-7-61 Succession Picasso Paris 2003 / Edition Combat pour la Paix / Imprimé en France

PICASSO Pablo (1881-1973)

litografia/papier, 31,5 x 23,5 cm
sygnowana na płycie p.g.: `Picasso`, sygnowany l.d. wielobarwną kredką: `Picasso`
tusz na papierze przedrukowany, przeniesione na płytę
- Wystawa francuskich rysunków, grafiki i miniatury w XIX i pocz. w. XX, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1956, poz. 68, s. 41 (jako rysunek)
- Pablo Picasso, grafika i ceramika ze zbiorów MNW, Warszawa, 1965 (inna odbitka)
- Picasso, Gdańsk 1966, poz. 61 (inna odbitka)
- Picasso, Muzeum Narodowe w Warszawie 1973
- "Trybuna Ludu" 28 I 1955, repr;
- M. Bibrowski, Towarzysz Picasso w Polsce, "Polityka" 1966, nr 4, s. 6 (jako akwaforta)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Le petit nu, 1963 r.

litografia barwna/papier, 11 x 17,5 cm (arkusz)
sygnowana i datowana na kamieniu: `le 14.3.63. Picasso`, edycja 120/150

Do pracy dołączony jest certyfikat poświadczający limitowaną edycję litografii wykonanej na podstawie oryginalnego rysunku Picassa z 1963 roku z pierwszej karty dzieła opublikowanego przez Editions Cercle "Les Dames de Mougins" z 1964 roku.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Książka z reprodukcjami prac Pabla Picassa z rysunkiem i dedykacją artysty dla Kazimierza Józefa Zielenkiewicza, data wyd. 1924

kredka/papier, 19,5 x 14 cm (wymiar książki)
na karcie tytułowej dedykacja: `Pour Caziel | son ami Picasso` (czas powstania lata 50 XX w.)

W książce umieszczone są 32 fototypy prac Picassa.

Sophie Blanchet, Paryż
Henry Langton, Manchester
Barbara Grosman (kolekcja prywatna)

PICASSO Pablo (1881-1973)

La Cavaliere: 10.3.59- IX, 1961 r.

Grafika wydana w Paryżu, oprawiona w muzealne passe- partout, wyd. antykwaryczne w ilości 2000 egz., 50 x 40 cm, grafika 36 x 26 cm, autoryzowana przez Picassa za życia.
Dar osoby prywatnej.

PICASSO Pablo (1881-1973)

POUR ROBY, lata 50. XX w.

akwaforta, 22, 5 x 17 cm
na arkuszu 31,8 x 22,9 cm,
sygnowana na płycie (pismem zwierciadlanym) "Pour Roby/Picasso".

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bonne fęte, Monsieur Picasso, 1961

Litografia barwna; wym. komp.: 650 x 500, plansza: 985 x 635 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Picasso; oryginalna litografia Picassa (Flower For UCLA) została wkomponowana w tekst informujący o wystawie prac artysty zorganizowanej przez UCLA Art Council oraz UCLA Art galleries University of California w rocznicę jego urodzin; całość została wykonana w paryskie litografierni Mourlota (nota edytorska śr.d.). Wykonano 2500 odbitek (w tym 100 sygn. przez artystę - dla sponsorów wystawy i instytucji, które wypożyczyły prace; kolejnych 500 - z sygn. płyty - rozprzedano na cele charytatywne; pozostałe, bez sygnowania, przeznaczono na cele informacyjne). Stan idealny. Lit.: Rodrigo, t. I, s. 258, poz. 115, Mourlot, "Picasso lithograph", t. IV, nr 351, Bloch, "Picasso", poz. 1297.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Paul Eluard, Picasso dessins

Druk artystyczny, wyd. Braun & Cie, Paris 1952; (8°), s. 12, 16 tabl. Tom luksusowych, warsztatowych reprodukcji rysunków Picassa; 13 tom z serii "Plastique" redagowanej przez G. Bessona; odbity na velinie lana. Stan bardzo dobry.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Enfant et Pere Noel, 1953

Litografia barwna; wym.: 500 x 400 mm; syg, pł. p.d.: Picasso; pod kompozycją nota edytorska; grafika (znana także pod tytułem: L`Annee nouvelle) została odbita w 2000 egz. (ten ma nr 1950). Praca po konserwacji, zachowane pełne marginesy. Lit.: Mourlot, "Picasso lithograph", t. II, nr 151.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Wojna i Pokój, 1961 r.

kredka/papier, 36 x 26 cm (arkusz, w świetle passe-partout),
rysunek na druku strony tytułowej książki z napisem: `LA | GUERRE | ET LA PAIX`
sygnowany l.d.: `Picasso` oraz datowany p.d.: `27. II. 61`
dedykacja z lewej: ` Pour Dominique Sassi | son ami | Picasso`

Opinie:
- certyfikat wydany przez syna artysty, Louisa Picasso (na zdjęciu pracy)
- certyfikat wydany przez córkę artysty, Maya Widmaier-Picasso (na zdjęciu pracy, 18 lutego 2007)

Estymacja: 350 000 - 450 000 zł

PICASSO Pablo (1881-1973)

Le Cavaliere 1961 r

litografia offsetowa / papier, wyd. antykwaryczne, 36 x 26 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

La guerre et la paix

Technika: Papier, ołówek
Wymiary: 36,4x26 cm
Data powstania: 1961 r.

PICASSO Pablo (1881-1973)

MISA - PIKADOR

Ceramika, terakota glazurowana, śr.: 12,5 cm
na odwrociu: `Edition Madura Picasso`
ceramika wykonana w 1955 roku

Estymacja: 8 000 - 15 000

Obiekt został podarowany przez firmę Amway Polska na aukcję charytatywną na rzecz Fundacji "AKOGO?"
Należność za wylicytowany obiekt nr 77 prosimy wpłacić na konto:
FUNDACJA Ewy Błaszczyk „AKOGO?”
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
Ul. Podleśna 4, 01-673 Warszawa
Konto w BZ WBK:
02 1090 1056 0000 0000 0612 1000

PICASSO Pablo (1881-1973)

BACCHANALE, 1955

Akwaforta, akwatinta, papier; 47,3 x 55,5 cm (odcisk płyty)
Sygnowane ołówkiem pod ryciną l.: 192/250, p.: Picasso
Cena na aukcjach światowych 6000 - 8000 €

PICASSO Pablo (1881-1973)

CENTAUR PORYWAJĄCY KOBIETĘ, 1969

litografia wg rysunku z 1920 r.,
21 x 27 cm w świetle passe-partout,
sygnowana na kamieniu "Picasso" oraz przez artystę ołówkiem, u dołu po prawej "Picasso".
Edycja specjalna z okazji 80-lecia wieży Eiffla, wyd. Montmartre, Lithographie et Gravure, Paryż.
Na odwrocie naklejki: Certificate of Authentication firmy Fine Prints Art ze Staten Island, NY (USA) i Galerii Reiss & Cohen z Nowego Jorku.
Pieczątki z wystaw: Giżyckiego Centrum Kultury; Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie; Galerii Sztuki Plus w Chorzowie.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Jeździec na koniu

litografia barwna, papier;
26 x 36 cm (w świetle oprawy),
datowany p. g.: 10.3.59. / XII

PICASSO Pablo (1881-1973)

Z serii Celestyna

litografia, papier;
29,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Młodzian

litografia barwna, papier;
64 x 48 cm (wymiar kompozycji)
sygn. na płycie p. d.: Picasso; napis l. d.: 171/2000
(oznaczenie nr egzemplarza i nakładu)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Z serii Celestyna

litografia, papier;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Femme assise au Chapeau et Femme debout drapée

litografia, papier; 23,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);

PICASSO Pablo (1881-1973)

Deux Hommes sculptés

PICASSO Pablo (1881-1973)

Le Repos du Sculpteur et le Modčle au Masque

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbki

litografia barwna, papier,
59 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Picasso / IV, dat. l. d.: 6.10.56; nr 267/1000 (nakład)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Siedząca kobieta

litografia barwna, papier;
62 x 47,5 cm (kompozycja);
sygn. na płycie l. g.: Picasso; l. d.: 171/2000 (nakład)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kwiaty

litografia barwna, papier,
49,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Picasso / 21.4.58; 628/1000 (nakład)

PICASSO Pablo (1881-1973)

L'AGE SOLEIL (POUR ROBY), 1950

Litografia, papier, 17,6 x 23,3 (odcisk płyty)
Sygnowana na kamieniu: Picasso pour Roby (napis lustrzany)
Na odwrociu pieczęć P 93. oraz potwierdzenie oryginalności wystawione przez Société de Vérification de la Nouvelle Gravure Internationale
Artysta dedykował tę pracę francuskiemu wydawcy Robertowi Godetowi

PICASSO Pablo (1881-1973)

Zestaw 7 grafik, edycja z 1956

akwaforta, 23,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy każda)
prace sygnowane i datowane na płycie (6 sztuk)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bukiet

litografia barwna, papier,
65,5 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Picasso / 21.4. 58 (na kamieniu)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Na odwrocie naklejki: Certificate of Authentication firmy Fine Prints Art ze Staten Island, NY (USA) I Galerii Reiss & Cohen z Nowego Jorku.

PICASSO Pablo (1881-1973)

A los Toros, 1961

akwaforta podmalowana?, papier, 35 x 43 cm;
data. l. d.: 21.4.61.
odbitka: 697/1000

PICASSO Pablo (1881-1973)

Le Repose du Sculpteur, III, 1956

akwaforta, papier, 18 x 24 cm ( w świetle p.p);
sygn. i dat. na płycie;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Plakat z wystawy Pabla Picassa, 1973

litografia, papier 66 x 49 cm;
sygn. p. d.: Picasso (w obrębie płyty)

PICASSO Pablo (1881-1973)

A los Toros, 1961

data. l. d.: 21.4.61.
odbitka: 697/1000

PICASSO Pablo (1881-1973)

Le visage de la Pax, 1950

akwaforta, papier, 19 x 24 cm ( w świetle p.p);
sygn. i dat. na płycie

PICASSO Pablo (1881-1973)

sygn. i dat. na płycie;

PICASSO Pablo (1881-1973)

XXXIV, Suita Vollarda

akwaforta, papier, 25 x 18,9 cm;
sygn. na płycie u dołu: Paris 301 an vier XXXIV (odbicie lustrzane)
wydanie z 1956 r., na odwr. certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

XXXIII, Suita Vollarda

akwaforta, papier, 18,9 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. (na płycie): Paris 31 XXXIII (odbicie lustrzane)

PICASSO Pablo (1881-1973)

MIŁOŚĆ JUPITERA I SEMELE, 1969

litografia,
27 x 21 cm w świetle passe-partout,
Edycja specjalna z okazji 80-lecia wieży Eiffla, wyd. Montmartre, Litographie et Gravure, Paryż.

PICASSO Pablo (1881-1973)

ODALISKA I KLOWN [L`Odalisque et le clown], 1954

litografia barwna,
45 x 37 cm w świetle ramy, sygnowana i datowana na kamieniu
"14. 3. 54." oraz
"para el Museo d. Céret /Picasso".
Edycja Musée de Céret w nakładzie 500 egz. - nowa odbitka z oryginalnego kamienia litograficznego.

PICASSO Pablo (1881-1973)

RZEŹBIARZ I MODELKA PRZED POSTUMENTEM Z RZEŹBĄ GŁOWY, 1969

litografia,
27 x 20,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana na kamieniu "Picasso" oraz przez artystę ołówkiem, u dolu po prawej "Picasso".

PICASSO Pablo (1881-1973)

XXXIII, z cyklu Suita Vollarda, 1956

akwaforta, papier, ok.19 x 25 cm;
sygn. i dat. na płycie;
na odwrocie certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

XXXIII, Suita Vollarda

sygn. na płycie
wyd.: 1956
na odwr. certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

Rafael i Fornarina VIII. Wejście papieża

z cyklu: "347 Gravures", 1968
akwaforta, papier,
19,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Picasso (ołówkiem);
numer odbitki l. d.: 12/50 (ołówkiem); dat. na płycie: 1. 9. 68 III

PICASSO Pablo (1881-1973)

XXXIII, Suita Vollarda

sygn. na płycie
wyd.: 1956
na odwr. certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

Minotaure et nu - Le Viol [Minotaur i naga kobieta]

Pochoir-litographie; wym.: 625 x 478 mm; sygn. pł.: Picasso; grafika wykonana na podstawie oryginalnej płyty z 1933 przez Daniela Jacometa (1967) dla EuroArt (edycja Paryż 1975); filigran: Arches France; odbitka 343/2000.

PICASSO Pablo (1881-1973)

La Dance du Berge [Tańczący, koza i ptak]

Litografia; wym.: 560 x 380 mm; sygn. pł.: Picasso 17. 11. 59; odbitka późniejsza (lata 70.); filigran: Chiffon de la Dore.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Quixote [Don Kichote i Sancho Pansa]

Litografia; wym.: 650 x 495 mm; sygn. pł.: Picasso 11. 8. 55; odbitka późniejsza (lata 70.); filigran: Chiffon de la Dore.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dwóch pikadorów i kobieta

Pochoir-litographie; wym.: 479 x 630 mm; sygn. na pł. p.d.: Picasso; grafika wykonana na podstawie oryginalnej płyty przez Daniela Jacometa w Paryżu w 1975.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Śpiący

Pochoir-litographie; wym.: 479 x 630 mm; sygn. na pł. p.d.: Picasso/13.X.42/Picasso; grafika wykonana na podstawie oryginalnej płyty przez Daniela Jacometa w Paryżu w 1975.

PICASSO Pablo (1881-1973)

akwaforta, papier,
ok.19 x 25 cm;
sygn. i dat. na płycie;
na odwrocie certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

Chusta z Festiwalu Młodzieży i Studentów w Berlinie w 1951

serigrafia, tkanina, 78 x 70 cm;
z kompozycją sygn.: "Picasso"; w otoku napis: Festival Mondial de la Jeunesse et des Etudiants pour la Paix. Berlin 5-19 Aout. 1951

PICASSO Pablo (1881-1973)

Talerz Kobieta z gołąbkiem, lata 50. XX

porcelana, odbitka,
średnica 24,4 cm;
sygn. na spodzie: Picasso oraz wytwórnia: LIMOGES / FRANCE

PICASSO Pablo (1881-1973)

akwaforta, papier,
sygn. p. d.: Picasso (ołówkiem); numer odbitki l. d.: 12/50 (ołówkiem);
dat. na płycie: 1. 9. 68 III

PICASSO Pablo (1881-1973)

serigrafia, tkanina,
78 x 70 cm;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bez tytułu, nr 255, 1968

Grafika z serii 347;
akwaforta, papier, 15 x 20,2 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Picasso;
numer odbitki l. d. 26/50 (ołówkiem),
dat. p. g.: 7.8. 68.II

PICASSO Pablo (1881-1973)

Colombe de l`avenir ou les armes a la ferraille, 1962

Litografia offsetowa barwna;
wym.: 555 x 755 mm;
sygn. i dat. na kamieniu: Picasso/10 Mai 1962. Praca znana także jako Gołąbek pokoju i Świat bez wojen.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Jacqueline, 1958

Litografia;
wym. pl.: 300 x 230 mm;
sygn. i dat. pł. p.g.: 15.5.58 pour me charme Jacqueline Picasso.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Litografie - 2 sztuki.

Pochodzą z pracy: Parmelin Helene - Picasso. Der Maler und sein Modell. Text von ... Intimes aus einem Atelier. Hanau 1969. Verlag Werner Dausien. 4, s. 195, [1], 2 oryg. litografie (w tym 1 kolor.) wg. P. Picasso, liczne ilustracje kolor. w formie wklejek, inicjały, opr. pł. obwol. Stan b. dobry.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret kobiety - z cyklu Gongora [Visage de femme a la chevelure]

litografia, papier (Arches),
38 x 28 cm;
sygn. p. d.: Picasso (odbita);
nakład l. d.: 746/800 (ołowkiem)
Litografia wg ryciny z cyklu Gongora [Bloch, nr 493]. Wydawca SPADEM, Paryż 1972.

PICASSO Pablo (1881-1973)

PLAKAT WYSTAWY litografii PICASSA, CHAGALLA, BRAQUE`A i MIRO

w Galerie de Cannes, 24 XII 1960 - 30 I 1961
litografia barwna (sygnowana "Picasso" i datowana "26.4.[19]56"),
31,2 x 38 cm. Wymiary plakatu: 54,5 x 44,5 cm
Stan zachowania: po starannej konserwacji; drobne ubytki papieru.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret kobiety - z cyklu Gongora

[Visage de femme a la chevelure]
litografia, papier (Arches), 38 x 28 cm;
sygn. p. d.: Picasso (odbita); nakład l. d.: 746/800 (ołowkiem)

PICASSO Pablo (1881-1973)

porcelana, odbitka, średnica 24,4 cm;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo (1963)

sygn., dat. na kamień l.g. (odbitka późniejsza)
litografia barwna 50.5x39

PICASSO Pablo (1881-1973)

SEPTEMBRE 1968 (I), Z CYKLU 347, 1968

akwaforta, papier,
15 x 20.5
sygn. z płyty p.g. (odwrotnie): 3.9.68.I; sygn.oł. pod ryc.l.: 26/50, p.: Picasso
na odwrocie nalepka Fine Prints Art, Staten Island, NY z certyfikatem nr 1311, niżej nalepka galerii Reiss Cohen, NY, śr.d. stempel Fine Prints Art, jw., w p.d. rogu stempel z wystawy: Pablo Picasso - Grafika, Giżyckie Centrum Kultury, 6-12 II 2004

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąb, 1952

litografia barwna, papier, 52,2 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Picasso / 10.10.52.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kompozycja, l. 50-te XX w.

litografia, papier, 22 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie nalepka z informacją
Druk: Mourlot Freres, wyd. Cercle d'Art. Editeur

PICASSO Pablo (1881-1973)

(Visage de femme a la chevelure)
sygn. p. d.: Picasso (odbita); nakład l. d.: 746/800 (ołówkiem)
Litografia wg ryciny z cyklu Gongora (Bloch, nr 493). Wydawca SPADEM, Paryż 1972.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Zestaw 3 prac z cyklu Diabeł

litografia, papier, 12,3 x 9,5 cm (wymiary każdej z prac w świetle oprawy);
na każdej odbitce: p.d.: 11. 4. 49;
wyd. Fernand Mourlot, 1950

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobieta z gołąbkiem, lata 50 XX w.

talerz porcelanowy, odbitka,
średnica: 23,5 cm;
sygn. na spodzie: Picasso oraz wytwórnia: Sarreguemines / FRANCE

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobieta

litografia barwna, papier
64,5 x 49,5 cm (arkusz);
sygn. l. g.: 30.I.69 / Picasso (na kamieniu); napis l. d.: A. 65/250 (ołówkiem)

PICASSO Pablo (1881-1973)

litografia, papier (Arches)
38 x 28 cm;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret kobiety - Gongora

(Famme aux Cheveux Bouclés)
litografia, papier (Arches)
38 x 28 cm;
sygn. p. d.: Picasso (odbita); nakład l. d.: 475/800 (ołówkiem)
Litografia wg ryciny z cyklu "Gongora" (Bloch, nr 501; Ba nr 763). Wydawca SPADEM, Paryż 1972

PICASSO Pablo (1881-1973)

Rafael i Fornarina, IV, 1968

"Raphael et la Fornarina IV: Le Pape arrive"; rycina 304 z "Serie 347"
akwaforta, papier
14,9 x 20,4 cm (odcisk płyty)
na płycie (w lustrzanym odbiciu): 1. 9. 68. IV; pod ryciną ołówkiem sygn. p. d.: Picasso; odbitka numerowana l. d. 26/50 (ołówkiem)
Na odwrocie nalepka nowojorskiej galerii Reiss - Cohen.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Talerz

sygn. Picasso
ceramika, złocenie, ślad drobnej naprawy
śr.31

PICASSO Pablo (1881-1973)

Miseczka z wizerunkiem ptaka, 1954

glinka ceramiczna, wypalana, szkliwiona na biało, wokół ptaka i w jego sylwecie lekko niebieska
4,5 x średn. 15,5 cm
oznaczenia na spodzie wycisk szablonu EDITION / PICASSO (nazwisko mało czytelne), wokół podstawy na nieszkliwionym podkładzie farbą brunatną: EDITION/ PICASSO.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Rafael i Fornarina, IV, 1968

"Raphael et la Fornarina IV: Le Pape arrive"; rycina 304
z "Serie 347";
akwaforta, papier
14,9 x 20,4 cm (odcisk płyty);
na płycie (w lustrzanym odbiciu): 1. 9. 68. IV;
pod ryciną ołówkiem sygn. p. d.: Picasso;
odbitka numerowana l. d. 26/50 (ołówkiem).

PICASSO Pablo (1881-1973)

Trzej muzykanci

druk barwny, papier, 25,2 x 28,4 cm (kompozycja);
opisany u dołu: 64/500 Collection Domaine Picasso; l.d.: sucha pieczęć COLLECTION / PICASSO / DOMAINE;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Minotaur z kielichem i młoda kobieta (Minotaure, une coupe a la Main et jeune Femme)

akwaforta, papier,
19 x 26 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Picasso;
datowany na płycie: Paris 17 ... XXXIII.
Na odwrocie Certyfikat autentyczności (nr 1170) wystawiony przez Fine Prints Art.
Praca z 1933 do wydawnictwa Vollarda (por. Bloch, poz. 190).

PICASSO Pablo (1881-1973)

Erotyk - z cyklu: 347 Gravures - no 313

akwaforta, papier,
15 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Picasso; l. d.: 24/50; dat. l. g.: 4. 9. 68 IV
Na odwrocie nalepka z nowojorskiej galerii Reiss. Cohen

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret Balzaca (II), 1952

oryginalna litografia, papier welinowy ze znakiem wodnym Arches, 22 x 15,8cm,
sygn. na kamieniu: Picasso / 25. 11. 52.
Odbitka nr 1933 z edycji 3000, Bloch 714, Rau 551.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbek pokoju

litografia, papier,
65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Picasso / 25.7 61. l. d.: 473/1000 (ołówkiem)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Sceny alegoryczne - Guernica (?)

litografia barwna, papier,
23 x 49 cm ( w świetle oprawy).

PICASSO Pablo (1881-1973)

Sceny alegoryczne - Guernica

litografia barwna, papier,
23 x 49 cm.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Jacqueline, 1963

litografia;
wym. pl.: 300 x 230 mm;
sygn. pł. p.g.: 17.5.58 pour me Amore Jacqueline. Picasso.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Femme une condee, 1963

litografia;
wym. pl.: 90 x 175 mm;
sygn. pł.: le 14.3.63 Picasso.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kwiaty, 1958

litografia barwna, papier,
63 x 48,2 cm
(w świetle oprawy);

PICASSO Pablo (1881-1973)

litografia barwna, papier, 23 x 49 cm ( w świetle oprawy).

PICASSO Pablo (1881-1973)

Sceny alegoryczne - Guernica

litografia barwna, papier, 23 x 49 cm.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Trzech tancerzy

serigrafia, papier, 27 x 18,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p.d.: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Tańcząca para

sygn. p.d.: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

PLAKAT WYSTAWY

litografii PICASSA, CHAGALLA, BRAQUE’A i MIRO w Galerie de Cannes, 24 XII 1960 - 30 I 1961
litografia barwna (sygnowana "Picasso" i datowana "26.4.(19)56"), 31,2 x 38 cm. Wymiary plakatu: 54,5 x 44.5 cm.

PICASSO Pablo (1881-1973)

PTAK NA GAŁĘZI

miseczka ceramiczna, na dnie wycisk: "Madoure / edition Picasso" oraz napis "Edition Picasso"; szerokość 4,5 cm, średnica 15 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

Para

litografia, papier, 69 x 54 cm (w świetle passe-partout);
dat. p.d. (na płycie): II Ed.01.51
Odbitka wysokonakładowa, pó¼niejsza

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo litografia barwna, papier, 50,5 x 39 cm (odcisk płyty);

sygn. l.g.: 29.4.63. / Picasso (na kamieniu)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbek pokoju (28.12.1961)

sygnowany dat. na kamień p.d. (odbitka późniejsza)
litografia barwna, 49.5x64.5 cm

PICASSO Pablo (1881-1973)

NR 307 Z CYKLU 347 GRAFIK, 1968

sucha igła, papier,
15.2 x 20.6 cm
sygn. z płyty (odwrotnie) l.g.: 2.9.68.III, sygn. oł. pod ryc. l: 28/50, p.: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Twarz. Vallauris 10. 3. 53, 1953

talerz ceramiczny, okrągły, śr. 20cm, biała glinka częściowo szkliwiona, brązowa i zielona farba, w lustrze reliefowa, syntetycznie ujęta twarz, na kołnierzu reliefowy odwrócony napis "Vallauris 10 3 53", na odwrocie dwie wyciśnięte pieczęcie: "Empreinte / Oryginale / de Picasso" oraz "Madoura / plein feu"; edycja 400, Alain Ramié nr 179 (Alain Ramié "Picasso Catalogue of the Edited Ceramic Works 1947-1971", ). Pracę powyższą otrzymał obecny właściciel w 1966 bezpośrednio od Pabla Picassa.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Artysta z rzeźbą

litografia barwna, papier, 48,5 x 33 cm;
numerowana u dołu ołówkiem: 43/500 / Collection Domaine Picasso
w załączeniu certyfikat autentyczności do tej odbitki

PICASSO Pablo (1881-1973)

Femme une condee, 1963

litografia; wym. pl.: 175 x 90 mm; sygn. pł.: le 14.3.63 Picasso. "Jacqueline", 1958 litografia; wym. pl.: 300 x 230 mm; sygn. pł. p.g.: 17.5.58 pour me Amore Jacqueline Picasso.

PICASSO Pablo (1881-1973)

COLOMBE VOLANT (A L`ARC-EN-CIEL), 10 X 1952

litografia barwna na pap. jednostronnie kredowany
45 x 62 cm
sygnowana p.d. na kamieniu: Picasso oraz czerwoną kredką pod ryciną: picasso |10.10.52. napis kredką l.d.: E.A.V/X

PICASSO Pablo (1881-1973)

Palacz II, 1964

litografia barwna, papier,
33 x 25 cm (arkusz);
dat. l. g.: 20. 5. 64. II (na kamieniu), odbitka późniejsza

PICASSO Pablo (1881-1973)

Guernica

litografia barwna, papier czerpany, 50,5 x 66 cm (arkusz);
w p.d.: Collection Domaine Picasso;
nr l.d.: 91/500; na odwrocie certyfikat autentyczności, odbitka późniejsza

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbek pokoju, 1962 (odbitka późniejsza)

litografia barwna, papier
55 x 75 cm; sygn. i dat. na kamieniu p.d.: Picasso / 10 Mai 1962

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec, 1959 (odbitka późniejsza)

litografia, papier
63,5 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l.g. na kamieniu: Picasso / 17.II.59

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo, 1963 (odbitka późniejsza)

litografia barwna, papier
64,5 x 49,5 cm
50 x 39 cm (odcisk płyty);
dat. i sygn. l.g. na kamieniu : 29.4.63 / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobieta w żółtym kapeluszu

litografia barwna, papier,
85 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
nr odbitki l.d.: 20/500;
napis p.d.: Collection Domane Picasso;
na odwrocie dołączony certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kobieta w kapeluszu

litografia barwna, papier,
nr odbitki l.d.: 43/500;
napis p.d.; na odwrocie dołączony certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

Żółty kapelusz, 1962

litografia barwna, papier czerpany (ARCHES),
41 x 29 cm (arkusz);
sygn. i dat. l.g.: 13. I. 62 Picasso (na płycie)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Palacz III, 1964

litografia barwna, papier, 33 x 25 cm (arkusz);
dat. l.d.: 20. / 5. / 64. / III (na płycie)

PICASSO Pablo (1881-1973)

talerz porcelanowy, odbitka, średnica: 23,5 cm;
sygn. na spodzie: Picasso oraz wytwórnia: Sarreguemines / FRANCE;
praca reprodukowana w albumie "Ceramika Picassa" (edycja włoska)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kompozycja figuralna, 1954

litografia, papier,
24,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.g.: Picasso (ołówkiem) ; datowany l.g.: 61. 54 XIII (na płycie); na odwrocie certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt siedzący

litografia, papier,
sygn. p.d.: Picasso; na odwrocie certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Trzej muzykanci

litografia barwna, papier, cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: 64/500 Collection Domaine Picasso;
l.d.: sucha pieczęć COLLECTION / PICASSO / DOMAINE; w załączeniu certyfikat.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akrobaci w cyrku - seria 347

wydane 31 III 1969 z okazji 80-lecia Wieży Eiffela;
litografia, papier, 26,5 x 19,7 cm;
sygn. p.d.: Picasso na płycie oraz p.d.: Picasso (ołówkiem); l.d.: sucha pieczęć oraz 127 / 500 (ołówkiem)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Minotaur

litografia, papier,
44,8 x 60,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. na płycie: Picasso;
na odwrocie nalepka z nr 1571

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kompozycja figuralna, 1968

heliograwiura, papier,
23,3 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
dat. l.g.: 22.4.68 (na płycie)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Panny z Avingon

litografia barwna, papier, 53,7 x 48 cm (odcisk kamienia); w l.d.: suchy stempel; w p.d. ołówkiem: Collection Domaine Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Panny z Avignon

litografia barwna, papier, 48,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout); nr 85/500; napis p.d.: Collection Romaine Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kwiaty w wazonie

printografia, papier
64,5 cm x 50 cm
datowany l.g. 7:12.59 ( na płycie)

PICASSO Pablo (1881-1973)

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Kichot i Sancho Pansa

litografia, papier kremowy,
filigran: ARCHES / FRANCE,
65 x 50 cm; sygn. p.d.: Picasso 11. 8. 55

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bukiet kwiatów, 1958

litografia barwna, papier, 64,5 x 49,5 cm (całość);
sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso / 21.4.58

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bukiet kwiatów, 1958

PICASSO Pablo (1881-1973)

Jacqueline, 1958

litografia dwukolorowa, papier,
29,5 x 22,5 (w świetle passe-partout);
30 x 24 cm (plansza);
sygn., dat. i dedykowany w p.g. na kamieniu: 17.5.58 / pour me chere
Jacqueline / Picasso; na odwrocie certyfikat autentyczności

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Kichot i Sancho Pansa

litografia, papier kremowy,
filigran: ARCHES / FRANCE,

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo

litografia barwna, papier
oznaczony filigranem ARCHES / FRANCE,
64,5 x 49,5 cm;
sygn. l.g.: ... 29.4.63 / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Szkoła, 1955

litografia barwna, papier, 31 x 46 cm
(w świetle passe-partout);
dat. p.d. (na kamieniu): 15.II.55 / II

PICASSO Pablo (1881-1973)

Wojna i pokój, 1954

litografia barwna, papier,
22,3 x 49 cm (w świetle
passe-partout); w p.d. napis: PABLO PICASSO
91954) `LA GUERRE ET LA PAIX";
Wyd.: Edition Cercle dŐArt,
z załączeniu certyfikat

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Kichot i Sancho Pansa

litografia, papier kremowy,
filigran: ARCHES / FRANCE, 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: Picasso 11. 8. 55

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo, 1963

litografia barwna, papier,
50 x 39 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. l.g. na kamieniu: 29.4.63 / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec

litografia barwna, papier,
64,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: Picasso / 25.7.61

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt, 1967

litografia barwna, papier, 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l.g. (na kamieniu): 13.7.67 / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Le poete Marchando, 1955

litografia, papier,
63 x 48,5 cm (całość);
sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso / 3.1.55

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec, 1961

litografia barwna, papier,
64,5 x 49,5 cm (całość);
sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso / 25.7 61

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bukiet kwiatów, 1958

litografia barwna, papier,
64,5 x 49,5 cm (całość);

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo, 1963

litografia barwna, papier, 50 x 39 cm (odcisk płyty);

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akty

litografia, papier, 45 x 32 cm (całość);
sygn. p.d. na kamieniu: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Głowa II

litografia barwna, papier, 36,5 x 25,5 cm
(w świetle passe-partout); dat. p.g. na płycie 11.6.40

PICASSO Pablo (1881-1973)

Portret Frederica Joliot Curie, 1959

litografia, papier, 63 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p.d. na płycie: Picasso / 26.2.59

PICASSO Pablo (1881-1973)

Trzy głowy, 1961

litografia barwna, papier,
64 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na kamieniu p.d.: Picasso / la 4.10.60.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Jacqueline, 1958

30 x 24 cm (plansza);
sygn., dat. i dedykowany w p.g. na kamieniu: 17.5.58 / pour me chere Jacqueline / Picasso; na odwrocie certyfikat autentyczności Jedna z dwóch litografii z książki "Les Dames de Mougins". Wydane w 1964 r. przez Edition Cercle d`Art w Paryżu, odbitka: Mourlot Frřres; por.: katalog Goeppert & Cramer, ed. Cramer 1983, nr 127.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dzbanek hiszpański (Kura), 1954

ceramika dekorowana rytem i malaturą; szkliwiona,
20.5 x 25 cm
na dnie po stronie zewnętrznej dwa stemple: 1. EDITION | PICASSO; 2. MADOURA;
ponadto napis ciemną farbą: EDITION | PICASSO | 38 | 200 | MADOURA

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bukiet, 1958

litografia barwna, papier,
59,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);

PICASSO Pablo (1881-1973)

Głowa II

(w świetle passe-partout);
dat. p.g.: 11.6.40

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec, 1961

litografia barwna, papier,
60 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso / 25.7.61

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Kichote

litografia, papier,
51,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d. na kamieniu: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Bukiet (1958)

sygnowany, datowany na kamieniu p.d.
litografia barwna
58x42

PICASSO Pablo (1881-1973)

Colombe volant (A L`Arc-en-Ciel), 1952

litografia barwna,
503 x 655 mm,
sygn. oł. p.d.: Picasso, oraz na pł. p.d.: Picasso; 10.10.52, odb. nr : 168/200.Stan zach.: w dolnej środkowej części rozdarcie sięgające ok. 3 cm w głąb kompozycji. Na odwrocie ślady po taśmie klejącej.Lit.: Mourlot 214; Bloch 712

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec, 1959

litografia, papier,
63,5 x 48,5 cm;

PICASSO Pablo (1881-1973)

Tańczący krąg (1961)

litografia barwna
65x49.5

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec Salome, 1959

litografia, papier,
67 x 51 cm;
dat. i sygn. p.d. na kamieniu: 6.I.59 / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbek pokoju, 1961

litografia barwna, papier czerpany,
48 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d. na kamieniu: Picasso / 28.12.61

PICASSO Pablo (1881-1973)

Głowa

litografia barwna, papier,
36 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
dat. l.g.: 11.6.40;
druk Mourlot Freres rok 1954, wyd. Cercle d`Art Editeur

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo (1963)

sygnowany, datowany na kamieniu l.g.
litografia barwna, tinta
50.5x39

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kogut

sygnowany na matrycy p.d.
serigrafia
52.5x40.6

PICASSO Pablo (1881-1973)

Wnętrze, 1959

litografia barwna, papier,
25 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
dat. l.g. na kamieniu: 8.II.59.II

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec

litografia, papier, 68 x 52 cm;
sygn. u dołu na kamieniu: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo (1963)

litografia barwna, tinta
50.5x39

PICASSO Pablo (1881-1973)

Buzia

litografia barwna, papier, 18 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. g. na kamieniu: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Primavera 1967

litografia barwna, papier, 47 x 36 cm;
sygn i dat. l.g. na płycie: Primavera 26.2.67.V / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Don Kichot 1955

litografia, papier, 61,5 x 50 cm;
sygn. i dat. na płycie l.d.: Picasso 10.8.55

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt 1969

litografia, papier,
40 x 50 cm;
sygn. i dat. na płycie p.d.: 11.8.69 / VI / Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Zaplecze pracowni artysty

litografia, papier, 32,5 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie śr. d.: Picasso, na odwrocie opis i nr płyty: 171

PICASSO Pablo (1881-1973)

Akt z cyklu Komedia ludzka 1954

heliograwiura, papier, 31 x 23,5 cm (w świetle passe-partout); dat. p. d.: 4.I.54

PICASSO Pablo (1881-1973)

Z cyklu Krzesła 15.11.55.I (1955)

sygn. dat. l.d.
litografia barwna
26x42 (w świetle passe-partout )

PICASSO Pablo (1881-1973)

Z cyklu Krzesła 8.11.55.IV (1955)

sygn. dat. l.g.
litografia barwna
26x41.5 (w świetle passe-partout )

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo 1963

litografia barwna, papier, 64,5 x 50 cm; sygn. i dat. l. g. na płycie: 29.4.63/Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Kwiaty 1958

grafika barwna, wym. 64,5 x 49,5 cm(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie w p.d.: Picasso / 21.4.58, odbitka późniejsza

PICASSO Pablo (1881-1973)

Atelier lub niebieskie krzesło

serigrafia, papier, wym.: 26 x 41 cm
sygn. l.g.: 8 II 55 IV Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbek pokoju 1962 (odbitka późniejsza)

litografia barwna, papier, 55 x 75 cm ; sygn. i dat. na płycie p.d.

PICASSO Pablo (1881-1973)

Dwaj mężczyźni

litografia, papier, 31 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na płycie: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Korowód z gołąbkiem (1961, odbitka późniejsza)

sygnowany, datowany na płycie p.d.
litografia barwna
59x48.5

PICASSO Pablo (1881-1973)

Sokrates i Ksantypa

litografia barwna, papier, 26,5 x 36 cm (w świetle passe-partout);

PICASSO Pablo (1881-1973)

Para

litografia, papier, 30 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);

PICASSO Pablo (1881-1973)

Tancerze (Flecista, koza i tancerz) 17 XI 1959

litografia, papier,
63 x 50 cm
sygnowana z płyty l.g.: Picasso | 17.11.59. [liczba miesiąca podkreślona ciemnonieb. flamastrem], niżej oł.: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

Gołąbek pokoju (1961, odbitka późniejsza)

sygn. dat. na kamień p.d.
litografia barwny
47x55

PICASSO Pablo (1881-1973)

Korowód z gołąbkiem (1961)

litografia barwna
wymiary: 50x46

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo, 29 IV 1963

litografia, papier,
50.5 x 39 cm
sygnowana z płyty l.g.: G 29.4.63. | Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

TALERZ DEKORACYJNY Z BUKIETEM KWIATÓW, 1956

ceramika malowana, częściowo glazurowana,
średnica 24cm, drobne ubytki

PICASSO Pablo (1881-1973)

Macierzyństwo (1963)

sygn. dat. na kamień l.g.
litografia barwna tinta
50.5x38.8

PICASSO Pablo (1881-1973)

Taniec

niesygnowany
inoryt barwny
26.5x22

PICASSO Pablo (1881-1973)

Głowa dziewczyny, po 1950

litografia, papier,
61.5 x 58.5 cm
sygnowana z płyty p.d.: Picasso

PICASSO Pablo (1881-1973)

PORTRET FRYDERYKA JOLIOT-CURIE, 26 II 1959

litografia, papier,
55.5 x 42 cm
sygnowany z płyty p.g.: Frederic | Joliot - | Curie., p.d.: Picasso / 26. 2. 59.

PICASSO Pablo (1881-1973)

ŚWIAT BEZ WOJEN, 10 V 1962

litografia, papier,
55.5 x 75.5 cm
sygnowana z płyty p.d.: Picasso / 10. mai 1962

PICASSO Pablo (1881-1973)

Les banderilles

litografia, papier,
19.7 x 24 cm
Sygnowana z płyty l.d.: 6.3.61. IV

PICASSO Pablo (1881-1973)

Pikador

litografia, papier,
20.5 x 27 cm
Sygnowana z płyty l.d.: 6.3.61. II / 21.4.61.

liczba obiektów: 250