oryginalna litografia, papier welinowy ze znakiem wodnym Arches, 22 x 15,8cm, sygn. na kamieniu: Picasso / 25. 11. 52. Odbitka nr 1933 z edycji 3000, Bloch 714, Rau 551.
Prezentowana litografia, druga z serii ośmiu portretów Balzaca wykonanych przez Picassa z datą 25. 11. 1952, została umieszczona jako frontispis do francuskiego wydania "Ojca Goriot" Honore Balzaca. Po wykonaniu edycji rysunek i kamień zniszczono. Lit.: "Picasso. Die Litographie", Graphikmuseum Pablo Picasso Münster, Katalog, Hatje Canz Verlag, 2000, s. 225, p. (602) 216. Katje Herlach Für den Tag gedruck. Picassos Gebrauchsgraphic", Zurich, 2005, s. 186, p. 51.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl