1 zł
2 600 000 zł

JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Żupnik, 1910

wg Hansa Sebalda Behama (przed 1500-1550)
akwaforta, papier; 11,5 x 8,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą: F Jabłczyński 1010;
na płycie p. g.: S. Betham r. 1515 /Żupnik.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pałac książąt Mazowieckich, 1921 r.

inna/papier, 18,5 x 15,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'FJabłczyński 921' oraz śr.d.: 'Warszawa Pałac XX Mazowieckich'
ceratoryt ręcznie kolorowany; na odwrociu naniesione ołówkiem liczby: '1787' oraz 'No 5'

Ratusz w Poznaniu

inna/papier, 9,2 x 7,2 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: 'FJabłczyński' oraz p.d.: 'Ratusz w Poznaniu'
opisany ołówkiem na odwrociu: 'No 11'

Kleopatra, 1907

5 stanów (wariantów) grafiki, wykonanych w technice ceratorytu; średni wymiar: 280 x 200mm; część sygnowana i datowana przez autora.

Staromiejski zaułek

ceratoryt/papier, 13 x 8 cm
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'F. Jabłczyński Zaułek'

Dom Skargi, 1923 r.

ceratoryt ręcznie kolorowany/papier, 9,5 x 7,2 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'F.Jabłczyński 923 Dom Skargi'

Św. Jan, 1923 r.

litografia/papier, 33 x 19,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'F.Jabłczyński 923' oraz opisany p.d.: 'Św. Jan'

Widok na kościół św. Anny od strony Mariensztatu, 1916

litografia, papier; 72,5 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem) oraz dat. i numer na kamieniu:1916 / XIX;
Litografia z teki "Warszawa. XX autolitografii", Warszawa 1916; nakładem Antykwariatu Polskiego H. Wildera odbił W. Barczyk (w Zakładzie J. Cotty'ego; nakład 100 egz. / kamienie zniszczono).

Widok na dzwonnicę kościoła św. Anny w Warszawie, 1915

litografia, papier; 72,5 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FJabłczyński (ołówkiem) oraz dat. i numerowana na kamieniu p. d.: 1915 / V;

Widok na dzwonnicę katedry Świętojańską, 1916

sygn. p. d.: Jabłczyński (ołówkiem) oraz dat. i numerowana na kamieniu p. d.: 1916 / XX;

Kolumna Zygmunta, 1915 r.

litografia/papier, 34 x 19,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Jabłczyński 1915' oraz opisany p.d.: 'Kolumna Zygmunta'

Kościół św. Anny, 1915 r.

litografia/papier, 32 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d. ołówkiem: 'FJabłczyński 1915' i opisany p.d. ołówkiem: 'Kościół św. Anny'

Uliczka, 1916 r.

autolitografia/papier, 72,5 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'FJabłczyński' oraz datowany na kamieniu:'1916 | XIX'
Litografia z teki "Warszawa"

Widok miejski

litografia/papier, 72,5 x 54 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'FJabłczyński' i datowany na kamieniu: '1915 | V'

Pejzaż miejski, 1915 r.

sygnowany p.d.: 'FJabłczyński' i datowany na kamieniu: '1916| XX'

Zestaw 3 grafik z motywami Gdańska

1. Bulwar w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier; 8,5 x 6 cm (odcisk), 12,3 x 8,5 cm (wymiar arkusza); sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem); tytuł p. d.: Bulwar w Gdańsku (ołówkiem);

2. Kościół NMP w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier; 8 x 6,5 cm (odcisk), 10,8 x 8,4 cm (wymiar arkusza); sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem); tytuł p. d.: Kościół N.P. Marji (ołówkiem);

3. Obserwatorium w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier; 9,8 x 8,3 cm (odcisk), 14,2 x 11,6 cm (wymiar arkusza); sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem); tytuł p. d.: Obserwatorium w Gdańsku (ołówkiem).

Źródło na Oboźnej (1920)

sygn. dat. l.d.
ceratoryt
24.5x16.8 cm

Architektura z kościołem

olej, tektura, 23,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: FJabłczyński

Katedra św. Jana w Warszawie, 1915 r.

litografia/papier, 71 x 50,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'FJabłczyński', datowany na kamieniu l.d.: '1915 | III'

- porównaj: Feliks Jabłczyński 1865-1928. Monografia zbiorowa, Warszawa 1938, il. 2, strony nienumerowane

Toskania, około 1907 r.

technika mieszana/papier, 25 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'F.Jabłczyński 07 | Toskania | 24'
na odwrociu dwie papier,owe nalepki wystawowe z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1910

- Janina Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860 - 1914, Warszawa 1969, s. 126

Stare Miasto

sygn. l.d.
ceratoryt, podbarwiany akwarelą
35.3x26.2 cm

Katedra św. Jana w Warszawie, około 1914 r.

celatoryt kolorowany/papier, 24,5 x 36,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Feliks Jabłczyński, opisany p.d.: 'św. Jan'

Plac Zamkowy

ceratoryt, papier,
wym. 25 x 35 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem l. d.: F. Jabłczyński oraz p.d.: Plac Zamkowy

PANCERNY, 1920

wg Józefa BRANDTA (1841 - 1915)
akwaforta, 13,5 x 13,2 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod płytą: l.d. "FJabłczyński 1920” i po prawej "Pancerny z Brandta”.

Dom Skargi, 1919

Ceratoryt;
wym.: 350 x 260 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 919, p.d. oł.: Dom Skargi;
grafika po konserwacji.
Unikatowa kompozycja, wstęp do wydanej w rok później wersji barwnej, od której różni się kompozycją, perspektywą, liczbą postaci etc. Bardzo rzadkie.

Rynek Starego Miasta w Warszawie

własna technika graficzna, papier; 16,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
u dołu poniżej ryciny autorski opis ołówkiem l. d. Jabłczyński p. d.: Rynek Starego Miasta

Zapiecek

technika własna/papier, 12 x 7,5 cm
sygnowana ołówkiem l.d.: `F. Jabłczyński`, p.d.: `Zapiecek`

Podwórze w jednej z kamienic na Starym Rynku w Warszawie tuż [obok] Targ rybny, 1924 r

akwarela, gwasz, tusz, papier,
45 × 35,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. u dołu: F. Jabłczyński 924
na odwrocie autorski tytuł

LOGGIA DEL BIGALLO WE FLORENCJI, 1910

Litografia, akwarela, gwasz, papier; 45 x34 cm
Sygnowany l.d.: F. Jabłczyński 910 | Bigallo Florencja | 11
Na odwrocie nalepka Pracowni Ram J. Kolski, Łódź

PORTA DELLA CARTA W WENECJI, 1910

Ceratoryt, akwarela, złota farba, papier; 32 x 19 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: FJabłczyński

Rynek Starego Miasta [kamienica św. Anny], 1916

Litografia; wym.: 795 x 580 mm; sygn. oł. F. Jabłczyński (pod datowaniem pracy); praca z teki "Warszawa. XX autolitografii", Warszawa 1916; nakładem Antykwariatu Polskiego H. Wildera odbił W. Barczyk (w Zakładzie J. Cotty`ego; nakład 100 egz. / kamienie zniszczono); praca po konserwacji. Lit.: M. Grońska, poz. 264. Rzadkie.

Rynek Starego Miasta [z pomnikiem Syreny], 1916

Pałac na Wodzie w Łazienkach [widok od amfiteatru], 1916

Krakowskie Przedmieście [od strony Zjazdu], 1916

Krakowskie Przedmieście [odcinek koło św. Anny], 1916

Stare miasto, 1920 r.

technika własna (ceratoryt)/papier, 17,5 x 20,5 cm (odbitka) 23,5 x 32,3 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: `FJabłczyński 920` oraz p.d.: `Stare Miasto`

Estymacja: 1 600 - 2 400 zł

RATUSZ W POZNANIU, 1912

Ceratoryt, kredka, karton;42 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: F. Jabłczyński 912 Ratusz w Poznaniu

Źródło na Obo¼nej (1920)

sygn. dat. l.d.
ceratoryt
24.5x16.8 cm

Z Wawelu

sygn. l.d.
ceratoryt
21.8x14.8 cm

Podwórze w jednej z kamienic na Starym Rynku w Warszawie tuż [obok] Targ rybny, 1924 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 45,5 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `F. Jabłczyński 924`

Odwrocie:
tytuł autorski

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Warszawa. Stare Miasto, 1919

Ceratoryt kolorowany; wym.: 410 x 315 mm;
sygn. i dat. oł. l.d.: F. Jabłczyński 23, p.d. oł.: Stare Miasto.

Portret rajcy krakowskiego, lata 20.

Akwaforta wg rysunku Jana Matejki; wym.: 145 x 85 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyńskiego, p.d.: z Matejki; w l.g.r.: A.[dam] Nagot / rajca Krak. / w. XVII; rysunek J. Matejki był publikowany w dziele: A. Sokołowski, Dzieje Polski ilustrowane, t. V, [Warszawa] 1901.

Źródło na Oboźnej, 1920

akwaforta, papier jasnobrązowy; 26,4 x 16,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: FJabłczyński 920 oraz napis p. d.: Źródło na Oboźnej (ołówkiem);
na odwrocie napisy ołówkiem: N236

Wawel, 1916

ceratoryt, papier; 21,7 x 14,7 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: FJabłczyński 916 (ołówkiem);
oraz p. d.: Z Wawelu (ołowkiem)

Wieża Bernardynów, 1926 r.

ceratoryt/papier, 35 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `F.Jabłczyński`, p.d.: `Wieża Bernardynów - (...)`

Estymacja: 1 800 - 2 200

Łazienki, lata 20.

Ceratoryt kolorowany; wym.: 375 x 260 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński. Praca po konserwacji.

Warszawa. Zamek królewski, 1920

Ceratoryt kolorowany; wym.: 210 x 177 mm (plansza: 254 x 214 mm); sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. tytuł.

Studnia w Łazienkach

ceratoryt, papier, 27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: FJabłczyński (

Studnia w Łazienkach

sygn. l.d.,
ceratoryt barwny,
25.5x17.9 cm

Łazienki

sygn. l.d.,
ceratoryt barwny,
19x23 cm

Warszawa. Rynek Starego Miasta, 1919 (il. s. 47)

Ceratoryt;
wym. komp.: 180 x 238 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński, p.d.: Rynek. Najrzadsza z prac Jabłczyńskiego o tematyce warszawskiej.

RUINY ANTYCZNE, RZYM, 1911

akwaforta ręcznie kolorowana,
28 x 36 cm,
sygnowana w obrębie płyty p.d. "F. Jabłczyński 1911".
Grafika wymieniona i opisana w: "Mistrzowie grafiki polskiej", Kraków 2007

Trzej królowie, 1915

Ceratoryt ręcznie kolorowany; wym.: 255 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 915.

Wizja zamku w Wiśniczu, ok. 1922

Monotypia; wym.: 140 x 167 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. Wiśnicz.

Plac zamkowy

ceratoryt/papier, 25 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l. d.: `F. Jabłczyński` oraz p.d.: `Plac Zamkowy`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Stare Miasto, 1919

Ceratoryt kolorowany; wym.: 410 x 315 mm; sygn. i dat. oł. l.d.: F. Jabłczyński 23, p.d. oł.: Stare Miasto.

Portret Henryka Walezego, 1914

sucha igła, akwaforta, papier; 15 x 19,8 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: F.Jabłczyński 914 Henryk Walezjusz

Łazienki, lata 20.

Ceratoryt kolorowany
wym.: 375 x 260 mm
sygn. oł. l.d.: F.Jabłczyński. Praca po konserwacji.

Ceratoryt kolorowany
wym.: 210 x 177 mm (plansza: 254 x 214 mm)
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. tytuł.

Stare Miasto, 1919

Ceratoryt kolorowany
wym.: 410 x 315 mm

Ceratoryt kolorowany;
wym.: 210 x 177 mm (plansza: 254 x 214 mm);

Zamek w Wiśniczu, 1922

Litografia kredką;
wym.: 305 x 413 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 922; l.d. tytuł.

Warszawa Ulica Bugaj, 1921

Ceratoryt ręcznie kolorowany;
wym.: 250 x 342 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 921; p.d. tytuł.

Gdańsk - Żuraw, 1920

Ceratoryt ręcznie kolorowany;
wym.: 356 x 252 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 920, p.d. tytuł.

Warszawa, lata 20

Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 335 x 230 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. tytuł (napis zatarty).

Villa Borgia, 1910

Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910. Lit.: Katalog wystawy "Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916", Düsseldorf 1998, s. 59, poz. 8.

Stare Miasto Warszawy

grafika - technika własna/papier,
40 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `F Jabłczyński`, p. d.: `Stare Miasto Warszawy`

Plac Zamkowy

24,5 x 34,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `F Jabłczyński`, p. d. `Plac Zamkowy`

Ratusz w Poznaniu

43 x 31 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `F Jabłczyński`, p. d.: `Ratusz w Poznaniu`

Widok na kościół św. Anny od strony Mari

litografia, papier,
73 x 55 cm;
sygn. l. d.: 1916/ XIX/ FJabłczyński (ołówkiem);
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 19.

Wieza koscioła Najświętszej Marii Panny w Nowym Mieście

litografia, papier,
74 x 55,5 cm
sygn. p. d,: 1915/ II/ Fjabłczyński
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 2.

Ulica w warszawie

litografia, papier,
73,5 x 56 cm;
sygn l. d.: 1915/ VII/ Fjabłczyński
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 7.

Kościół św. Barbary, 1922

Tektografia kolorowana, kreda, tempera; wym.: 435 x 325 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 922, p.d.: Kościół św. Katarzyny (błędny opis artysty).

Stare Miasto, 1919

Ceratoryt kolorowany; wym.: 190 x 155 mm; sygn. i dat. oł. l.d.: F. Jabłczyński 919, p.d. oł.: StareMiasto.

Kamienica Baryczków, lata 20.

Ceratoryt kolorowany; wym.: 105 x 100 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł.: Kam. Baryczków.

Loggia del Bigallo, ok. 1910

Akwaforta; wym.: 355 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: F. Jabłczyński Bigallo Florencja 10.

litografia, papier,
73 x 55 cm;

litografia, papier,
74 x 55,5 cm

Ulica w warszawie

litografia, papier,
73,5 x 56 cm;

Warszawa. Placyk Kanonia, 1920

Ceratoryt;
wym.: 137 x 173 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d.: Kanonja.

Villa Borgia, 1910

Akwaforta, akwatinta, sucha igła;
wym. 230 x 150 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910.
Lit.: "Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916", Düsseldorf 1998, s. 59, poz. 8.

Gdańsk - Obserwatorium, 1924

Ceratoryt kolorowany;
wym.: 395 x 290 mm;
sygn. i datowany oł. l.d.: F. Jabłczyński 924, p.d. tytuł.

Warszawa. Teatr na Wyspie w Łazienkach, 1920

Ceratoryt barwny;
wym.: 180 x 142 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 920, p.d. oł. tytuł.

litografia, papier,
74 x 55,5 cm

Ulica w warszawie

litografia, papier,
73,5 x 56 cm;
sygn l. d.: 1915/ VII/ Fjabłczyński z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 7.

litografia, papier,
73 x 55 cm;

Stare Miasto w Warszawie, 1923

ceratoryt kolorowany, papier brązowy,
35,5 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d. FJabłczyński 923, napis autorski p. d. Stare Miasto.
Na odwrocie numer 54

Wieża Bernardynów

35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: FJabłczyński 27 napis autorski p. d.: Wieża Bernardynów
na odwrocie pieczątka: SALON SZTUKI/ STAŁA WYSTAWA OBRAZÓW/ CZ.
GARLIŃSKI/ w Warszawie, Mazowiecka 8./ tel. 188-21

Zamek

sygn. l.d.
ceratoryt
18.3x14

PANCERNY, 1920

akwaforta, 13,5 x 13,2 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod płytą "FJabłczyński 1920" (l.d.) i tytuł "Pancerny z T?(?)"

Kościół św. Barbary. Kraków, 1922

Ulica Świętojańska od strony Zapiecka, 1920

Ceratoryt kolorowany; wym.: 250 x 170 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. oł.: Zapiecek.

Dom Skargi, 1920

Ceratoryt kolorowany; wym.: 235 x 180 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 920, p.d. oł.: Dom Skargi.

Widok na Kapitol, 1912

Ceratoryt kolorowany gwaszem, 1912; wym.: 378 x 264 mm, sygn. l.d.: F. Jabłczyński, 912.

Villa Borgia, 1910

Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910.

Villa Borgia, 1910

akwaforta, akwatinta, sucha igła
wym 230 x 150 mm
Lit.: Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916, Dusseldorf 1998, s. 59, poz. 8.

Templum Vestae, przed 1914

akwaforta
wym.: 355 x 255 mm
sygn.oł. l.d.: F. Jabłczyński; zakwaszenia papieru.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.

Stare Miasto, lata 20.

ceratoryt kolorowany
wym.: 190 x 155 mm
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł.: Stare Miasto.

Ruiny antyczne, Rzym, 1911

akwaforta kolorowana
wym.: 280 x 360 mm
sygn. w obrębie odb. p.d.: F. Jabłczyński 1911.

Widok na Zamek Królewski i Stare Miasto

w Warszawie z mostu Kierbedzia;
ziarnoryt, papier;
55,5 x 72 cm;
oznaczony na płycie p. d.: 1916/ XIV;
sygn. p. d.: FJabłczyński (ołówek na obrazie)

Katedra św. Jana w Warszawie, ok. 1914

Ceratoryt kolorowany;
wym.: 365 x 245 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d.: Śwy. Jan; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME.

Gdańsk - Obserwatorium, 1924 r.

grafika - technika własna/papier, 39,5 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem l. d.: `F. Jabłczyński 924` oraz tytuł autorski: `Gdańsk - Obserwatorjum`

Zejście z bulwaru, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 82 x 65 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Zejście do przystani, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 125 x 98 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Zaułek gotycki, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 115 x 78 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Wieża Lubelska, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 100 x 95 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Stambuł, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 78 x 100 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Obserwatorium w Gdańsku, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 100 x 85 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Kościół NPM w Gdańsku, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 85 x 65 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Katedra, 1924

ceratoryt barwny; wym.: 120 x 100 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Bulwar w Gdańsku, 1925

ceratoryt barwny; wym.: 85 x 60 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł. tytuł.

Bulwar, 1924

Ruiny antyczne, 1911 r.

technika własna - grafika/papier, 28 x 36 cm
sygnowany i datowany p. d.: `F. Jabłczyński | 911`

Dom Skargi

grafika - technika własna/papier, 23,5 x 18 cm
sygnowany l. d.: `F. Jabłczyński` oraz tytuł autorski

Zapiecek

grafika - technika własna/papier, 25 x 17 cm

Kamienica Książąt Mazowieckich

litografia, papier jasnobrązowy, 53 x 67 cm;
sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem)
dat. l. d.: 1916 / XII (na odbitce)

Kościół św. Barbary, 1922

tektografia kolorowana, kreda, tempera, wym.: 435 x 325 mm, sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 922, p.d.: Kościół św. Katarzyny (błędny opis artysty).

TEMPLUM VESTAE (ARKADY KOŚCIOŁA), 1910

ceratoryt,
36 x 26,5 cm,
sygnowany pod płytą l.d. "FJabłczyński Bivallo [?] Florencja 10", na plecach ołówkiem "N 37 Koron 20,-", na zaplecku pieczątka Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie oraz nalepka TPSP w Krakowie z danymi (m.in. tytuł - " Templum Vestae" i technika - akwaforta). Inny egzemplarz, ze zbiorów Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, reprodukowany w: Ze zbiorów Henryka Grohmana. Grafika i rzemiosło artystyczne, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1998, nr kat. 26, il. s. 118.

VILLA BORGIA W RZYMIE, 1910

sucha igła z akwatintą,
23,2 x 15,3 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "FJabłczyński Rzym 910". Wymieniana i reprodukowana w: Polnische graphik 1890 -1916, Stadtmuseum i Polnisches Institut w Diisseldorfie, Warszawa 1998, nr kat. II/8.

Ratusz w Poznaniu

ceratoryt, odbitka w tonach brązowych, wym.: 41,5 x 29,5 cm
"sygn. ołówkiem l.d.: F. Jabłczyński; p.d.: Ratusz w Poznaniu "
Na odwrocie naklejka z nieokreślonej wystawy (drukowana, wypełniona atramentem) z nazwiskiem autora, tytułem i techniką.

Zjazd (Warszawa) 1918

ceratoryt barwny, wym.: 140 x 228 mm,
sygn., tyt. i dat. oł. l.d. (w obrębie odb. płyty), w p.g.r. brązowe plamki.

Kościół św. Barbary w Krakowie

ziarnoryt, papier, 44 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: FJabłczyński 922; napis p. d.: kościół Św.

sygn. i dat. l. d.: FJabłczyński 922; napis p. d.: kościół Św. Katarzyny (sic!)

Colosseum, 1905

akwarela, ołówek na papierze, 31,8 x 43,9 cm
sygn. l.d.: "F.Jabłkowski Rzym Colosseum 05"

Toskania, 1907

akwarela, pastel, tusz, papier
23,5 x 34 cm

COLOSSEUM, 1905

akwarela, gwasz,
31,8 x 43,9 cm
sygnowany l. d. "F. Jabłkowski Rzym Colosseum 05"

COLOSSEUM, 1905

akwarela, gwasz, 31,8 x 43,9 cm, sygnowany l. d. "FJabłczyński Rzym Colosseum 05"

Żuraw w Gdańsku (1923)

sygn. dat. l.d.
35.8x25.3

Katedra św.Jana w Warszawie (1920)

sygn. dat. l.d.
36.6x24.5

Łazienki

akwaforta kolorowana,
37,5 x 26 cm, sygnowana ołówkiem l.d.: "FJabłczyński"

Łazienki

akwaforta kolorowana,

liczba obiektów: 132