ICHNOWSKI Michał (1857 Radom - 1915 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, papier na tekturze; 68 x 57,9 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej: MJ 1915 (ołówkiem)
pastel, papier; 37,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: M Ichnowski; data p. g.: 1905
pastel, tektura, 30 x 46 cm, sygn. p.g.: Ichnowski 1913
Portret dziewczyny ze szpilką we włosach
pastel, papier, 46 x 34 cm
sygn. l.g.: M. Ichnowski
Obraz po konserwacji.
pastel, papier, 46 x 34 cm
sygn. l.g.: M. Ichnowski
Obraz po konserwacji.
pastel, papier; 42 x 57 cm;
sygn. i dat. l. g.: MIchnowski / 1907
olej na płótnie, 67,5 x108,5 cm,
sygnowany p.g. "MW [monogram wiązany] Ichnowski 910 [lub 11]"
Obraz po starannej konserwacji.
olej, płótno, 50,5 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: Michał Ichnowski / Kraków 1894 r
sygn. p.d.,
pastel, papier,
40.5x49 cm
olej, płótno, 50,5 x 67,5 cm;
Olej, płótno,
33 x 44 cm
sygn. l.d.: M. Ichnowski
Pastel, karton, 35,5 x 47 cm,
sygn. l.g.: M Ichnowski 1900
Anioł - kopia według Jana Matejki
pastel, karton, 48 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Ichnowski 911
pastel, papier,
59 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: MI (monogram wiązany)
Portret kobiety w czerwonej chustce
sygn. l.g
pastel, papier/tektura
62.5x47
olej/tektura, 39,5 x 26 cm
sygnowany p. d.: `Ichnowski` i datowany p. g.: `Pro publico bono` | Kraków 1889`
pastel na papierze, wym.: 32 x 42,5 cm,
sygn. l.d.: M Ichnowski
Olej, płótno; 84,3 x 114,2 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: MIchnowski Kr... (?) 97
Pastel, czarna kredka, papier żeberkowy; 72 x 99 cm
Sygnowany w prawym górnym narożniku różową kredką pastelową:
Michał Ichnowski (ostatnia litera imienia i pierwsza nazwiska związane;
na końcu kolofon) | 1913`
Pastel, papier; 33 x 46,2 cm
Sygnowany l. g.: M. Ichnowski | 1905
olej/płótno, 90 x 136 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Michał Ichnowski | Kraków 91`
na odwrocie pieczątka: `ROMAN DROBNER | KRAKÓW`
pastel, papier szary, 34,5 x 42 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: M Ichnowski / 1905
olej, deska,
39.5 x 26 cm
Napis p.g.: "Pro publico bono!"; poniżej zatarta (czytelna w całości w ultrafiolecie) sygnatura: M Ichnowski; poniżej napis: Kraków 1889 r.
Na odwrocie trudno czytelne napisy tuszem, w języku niemieckim: Weihnachten | 1906 | Zür .... Erinnerung in | ...... | W.... . Ponadto fragmenty nalepek oraz owalny stempel: skład obrazów i ram | KUTRZEBA & MARCZYK | .....
olej, płótno dublowane, wym.: 84 x 113 cm, sygn. l.d.: Michał Ichnowski Kraków 92
Pastel, papier, 34 x 42 cm; w św. ramy
Sygn. l.d.- M. Ichnowski / 1905
Olej, płótno; 84,3 x 114,2 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: MIchnowski Kr...(?)97
PORTRET KOBIETY Z WARZYNEM WE WŁOSACH, 1906 r.
Pastel na papierze 40,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.g. - "M.Ichnowski"
pastel, 42 x 34 cm
(w świetle ramy), sygnowana l.d.: "MIchnowski", p.g: "1906"
1906 r.
Pastel na papierze naklejonym na tekturę 36 x 43,5 cm
Sygnowany l.d. - "M. Ichnowski 1906"