CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Portret kobiety w czarnej sukni
olej, płótno; 62,5 x 44,5 cm.
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej, deska mahoniowa, 16,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: Jan Chełmiński. Opinia pana Adama Konopackiego.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 71 x 102 cm
sygnowany l.d.: 'Jan Chełmiński'
na krośnie malarskim papierowa nalepka American Art Galleries w Nowym Jorku z datą 6 stycznia 1911 roku oraz papierowa nalepka z numerem: '202'
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Armia Księstwa Warszawskiego. Wyd. J. Leroy et Cie, Paryż 1913 r., nakład 300 egz., edycja z 48 barwnymi planszami, 314 stron, wym. 39 x 29 cm, oprawa miękka, gruby papier czerpany Arches.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
BITWA POD MONTMIRAIL W DNIU 11 LUTEGO 1814 ROKU
olej, płótno (dublaż)
58,5 x 103 cm
sygn. p.d.: Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Alphonse - Marie MALIBRAN - Armia Księstwa Warszawskiego
(L’Armee du Duche de Varsovie) Paryż 1913, bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego, s. 314, 39 x 28 cm, oprawa współczesna skóra, grzbiet 5-cio polowy, zwięzy wypukłe, tłoczona złotem tytulatura, ozdobny grzbiet.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno (dublowane), 44 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Chełmiński | 1875'
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno; 38 x 48,7 cm;
sygn. l. d.: Jan V. Chelminski;
na krośnie fragment nalepki z oznaczeniem: 7930
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Portret kobiety w sukni lila-róż
olej, płótno; 54,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Jan. W. Chełmiński.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/deska, 27 x 21 cm
sygn. p.d.: "Jan V. Chełmiński"
pochodzenie: kolekcja prywatna
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno
57,5 x 71 cm
sygn. p.d.: Jan v. Chelminski | 1880 [1886?]
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
OFICER 1. PUŁKU SZWOLEŻERÓW-LANSJERÓW GWARDII CESARSKIEJ
akwarela, papier
27,5 x 25 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno, 41,5 × 64 cm
sygn. p.d: Jan v.Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 44 x 54 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno, 72 x 55.5 cm
sygn. p.d.: Jan V.Chełmiński Jan Chełmiński
REPRODUKOWANY:
Kluszczyński. R. J., Od Michałowskiego do Fangora. Nowoczesne malarstwo polskie,
Wydawnictwo WBC, Kraków 2016, s. 166.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913.
Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego, s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra, tłoczona złotem tytulatura oraz herb Księstwa Warszawskiego na licu i grzbiecie, zachowana oryginalna wydawnicza oprawa broszurowa z barwnym herbem Księstwa Warszawskiego i złoconymi napisami. Nakład 300 numerowanych egzemplarzy, wydrukowanych na grubym, luksusowym papierze czerpanym z Arches (oferowany egzemplarz z nr. 205). Ilustracje Chełmińskiego poprzedzają bibułki ochronne z tekstem objaśniającym. Stronę przedtytułową zdobi faksymile sygnatury malarza.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Marszałek Ney i Napoleon z wojskami podczas kampanii rosyjskiej, 1902 r.
olej, płótno, 30 × 40 cm
sygn. i dat. p. d. wraz z dedykacją
autorską: a mon cher ami/A. Vuillaume/ Jan V.Chelminski/Paris 1902
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armée du Duché de Varsovie], Paryż 1913.
Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra, tłoczona złotem tytulatura oraz herb Księstwa Warszawskiego na licu i grzbiecie, zachowana oryginalna wydawnicza oprawa broszurowa z barwnym herbem Księstwa Warszawskiego i złoconymi napisami.
Nakład 300 numerowanych egzemplarzy, wydrukowanych na grubym, luksusowym papierze czerpanym z Arches (oferowany egzemplarz z nr. 205).
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO, Paryż 1913
L’armée du Duché de Varsovie
bibliofilska edycja monograficznej pracy Alphonse M. Malibrana z 48 barwnymi ilustracjami Jana Chełmińskiego
książka: 39 x 29 cm
etui skórzane: 42 x 32 x 9 cm
wyd. J. Leroy et Cie, Paris 1913
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska
21 x 15,7 cm
sygn. l.d.: Jan Chełmiński | 1884
Na odwrocie stempel firmy z materiałami malarskimi: Adrian Brugger | München | Theatineerstr. 2.
Ponadto nieczytelne napisy ołówkiem.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno, sklejka, 60 x 60,5 cm,
sygn. l.d.: Jan v. Chelmiński
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 44 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Chełmiński | 1875`
Estymacja 70 000 - 90 000 zł
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Potyczka - scena z wojen napoleońskich
olej/płótno, 55 x 79,5 cm
sygnowany l.d.: `Jan V. Chelminski`
Estymacja 50 000 - 70 000 zł
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela/papier, 33,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Jan V. Chelmiński`
Estymacja: 15 000 - 25 000
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/deska, 20 x 31 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. van Chelmiński | 1875`
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/deska,
25 x 35 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Chełmiński | 1877 | Munchen`
Estymacja: 25 000 - 35 000
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/deska,
25 x 35 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Jan Chełmiński | 1877 | Munchen`
Estymacja: 25 000 - 35 000
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela/papier, 34 x 42 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Jan V. Chelminski`
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/deska,
32,5 x 24,5 cm
opisany śr. d.: `a mademoiselle | Le Paulmier | souvenire de | Jan V. Chelminski | 1920`
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, dublowane,
54 x 46 cm
sygnowany l. d.: `Jan v. Chelminski`
OPINIE: obraz posiada opinię Ireny Bal
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 44 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Chełmiński | 1875
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Marszałek Ney i Napoleon z wojskami
podczas kampanii rosyjskiej;
olej, płótno, 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p.d. wraz z dedykacją autorską: a mon cher ami / A. Vuillaume / Jan V.Chelminski / Paris 1902
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno,
41,5 x 64 cm
sygnowany p. d.: "Jan v. Chelminski"
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela, papier,
24,2 x 18,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Xmas 1895 / Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Żołnierz na patrolu konnym (1895)
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
24x19 (w świetle passe-partout)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 41,5 x 64 cm
sygnowany p. d.: `Jan v. Chelminski`
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno,
35.5 x 64.5 cm
sygnowany l.d.: Jan Chełmiński | 1874 | Monachium
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
DWÓR PAŃSKI W PODRÓŻY ZA CZASÓW AUGUSTA III, 1880
olej, płótno
75.5 x 120 cm
sygnowany p.d.: Jan Chełminski 1880 München
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno,
41,5 x 64 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska
32,5 x 24,5 cm
opisana u dołu: a mademoiselle / Le Paulmier /
souvenire de / Jan V. Chelminski / 1920
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Żołnierze napoleońscy na patrolu..., przed 1900
olej, płótno
61.3 x 103.5 cm
sygnowany p.d.: sygnowany p.d.: Jan V. Chełminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/tektura, 31,5 x 23,5 cm
sygnowany p. d.: `J. V. C.`
na odwrocie trudno czytelna pieczątka: `Schachinger&Herrmano | (
) | München | Eisenmanstrasse`
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno,
59 x 103 cm
sygnowany p.d.: Jan V. Chelminski.
Na ramie metalowa tabliczka z napisem: Retour de la Campanie d`Austerlitz | Jan v CHELMINSKI.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno,
51 x 76 cm
sygnowany p.d.: Jan v. Chelmiński
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
POLOWANIE PAR FORCE NA JELENIA, 1874
olej, płótno, 43 x 62 cm
sygnowany l.d.: Jan Chełmiński | 1874 | München
Na odwrocie stempel na płótnie: Maltuch & Farben | Fabrik | von | Richard Wurm | München.
Na krosnach nalepka z napisem atramentem: 2220 | Gemälde | (....) Chelminsky.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela, tektura; 24 x 18 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: X mas 1895 | Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela, papier,
27 x 18.5 cm
sygnowany p.d.: Ja.n V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela, papier,
29 x 21.5 cm
sygn. p.d.: Jan v. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
29.5 x 37.5 cm
sygnowany p.d.: Jan Chełmiński 79
Na odwrocie owalny monachijskiej firmy z materiałami malarskimi z czytelnym fragmentem napisu: HOLTZ ..... FABRIK |...|...| in München.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno, 40,5 x 66 cm;
sygn. p.d.: Jan v. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno,
59 x 103 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
20.6 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jan Chełmiński | 1879
Na odwrocie słabo czytelne stemple monachijskiej galerii i składu materiałów malarskich.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Spotkanie na drodze - konny huzar i wędrowiec
olej, deska, 22 x 15,5
sygn. p. d.: Jan Chełmiński
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
akwarela, papier,
27 x 18.5 cm
sygnowany p.d.: Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
General na czele oddzialu, przed 1900
olej, płótno,
50.5 x 61 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej, deska;
34,7 X 45,8 cm
Sygn. l. d.: Jan v. Chelminski
Na odwrocie nalepka kartonowa: JAN CHELMINSKI, | PARIS. | ( A HUSSAR.) ; nalepki papierowe z liczbami: "1415" i "5947"; na środku nalepka zakładu przygotowującego materiały malarskie firmy Winsor & Newton; Na odwrocie ramy nalepka papierowa : No. 51726 SIZE /33..| TITLE A HUSSAR |
ARTIST Jan Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej na desce 14,5 x 18,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Chełmiński"
Ekspertyza doc. dr hab. Haliny Stępień, 2002 r.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, sklejka, 30 x 40,5 cm; sygn. l.d: Jan v Chelminski
Na odwrocie nalepka francuskiego marszanda Goupila z jego nowojorskiego salonu, nalepka z nr 35
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej na desce 27 × 21,4
sygnowany u dołu po prawej: "Jan V. Chelminski"
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej na płótnie 74 x 100,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan V Chełmiński"
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
29.5 x 37.5 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
30 x 40 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej na płótnie 38 x 53 cm
Sygnowany l.d. - "Jan V. Chełmiński"
Ekspertyza - doc. dr hab. Halina Stępień, 2003 r.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej na desce 14,5 x 18,5 cm
Ekspertyza - doc. dr hab. H. Stępień, 2002 r.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej na desce 21,5 x 31 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Chełmiński / 1876"
Na odwrocie znajduje się znak firmy Richarda Wurm z Monachium, produkującej akcesoria malarskie.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
20.6 x 27 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
32.2 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jan Chełmiński 1880 | München
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej na płótnie 74 x 100,5 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, deska,
21.5 x 31.2 cm
sygnowany p.d.: Jan Chełmiński | 1876 Na odwrocie stempel monachijskiej firmy Richarda Wurma - składu materiałów malarskich
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno,
35.5 x 64.5 cm
Sygnowany l.d.: Jan Chełmiński| 1874 | Monachium