1 zł
2 600 000 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

Litografia barwna, papier; 43,5 x 58 cm;
napis pośrodku u dołu: Eros-Psyche / Rinascimento F (?)

cena wywoławcza: Wykup abonament

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska w sztuce - Wesele Figara, 1904 r.

autolitografia, papier, 43,5 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: FK
Praca pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego żuławskiego eros i Psyche, 1904

Litografia barwna, 45 x 59,5 cm,
sygn. d.: Eros i Psyche – Król - KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz, Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicami

litografia; 47,5 x 63 cm;
sygn. d.: FK – Lichocki – Bartosz – Kościuszko - Nicefor

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

litografia barwna; 45 x 59,5 cm;

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

autolitografia, papier; 45,5 x 28,3 cm
sygn. p. d.: FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Nicefor i Filomena. Marian Jednowski i Józefina Wójcicka w sztuce W. L. Anczyca Kościuszko pod Racławicami

z teki Melpomeny;
litografia, papier; 43,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. dwukrotnie na kamieniu środek dół oraz prawej strony po środku: FK.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Bolesław Puchalski jako poseł w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna, 39,5 x 26,5 cm w św. passe-partout, sygn. na kamieniu p. d.: FK, p. g.: Eros i Psyche/Poseł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, z Teki Melpomeny, 1904

litografia, papier; 33 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: "FK", zatytułowana "Klaudya | Dzieci Waniuszyna"; na odwrocie opis pracy

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

litografia barwna, papier; 43,5 x 58 cm;
napis pośrodku u dołu: Eros-Psyche / Rinascimento F (?).

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia; 47,5 x 63 cm;
sygn. d.: FK - Lichocki - Bartosz - Kościuszko - Nicefor

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, [1904]

sygn. d.: Eros i Psyche - Król - KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz i Popławski, 1904 r.

litografia/papier, 33,5 x 30 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'FK'

FRYCZ Karol (1877-1963)

Felicja Rutkowska, Bronisława Jeremi w sztuce Siostry bliźnie oraz Helena Sulima w roli Maud w sztuce Półdziewica, 1904 r.

litografia/papier, 34,5 x 55,5 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'KF'
opisany u góry na kamieniu: 'Siostry bliźnie'

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904 r.

litografia/papier, 33 x 26 cm
sygnowana na kamieniu śr.d.: 'FK' i opisana wewnątrz przedstawienia: 'Klaudya | Dzieci Waniuszyna'

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

litografia barwna; wym.: 47,5 x 59 cm;
sygn.: Eros i Psyche-Rinasci/mento KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Andrzej Milewski jako Apolinary w Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904 r.

litografia barwna/papier, 44 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu monogramem wiązanym p.d.: 'KF' oraz tytułowany p.g.: 'z "Anastazyi": | Apolinary.'
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny wydanej w Krakowie w 1904 roku.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Ceremonia picia herbaty

olej/płótno, 74,5 x 94,5 cm
opisany, datowany i sygnowany p.d.: 'Panu Eugeniuszowi Bojańskiemu | z wdzięcznością za życzliwość | w czasie wojny i pokoju | 17-V-45 Karol Frycz'

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska - z: Teka Melpomeny, [1904]

litografia, papier; 45,5 x 28,3 cm
napis na płycie Wojnowska; sygn. p. d.: FK (na płycie)

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia, papier, 33 x 26 cm w świetle passe-partout, sygn. na kamieniu śr.d.: FK, opisana wśród przedstawienia: `Kladyna / Dzieci Waniuszyna, z Teki Melpomeny (6), Kraków, 1904 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Leszczyński, 1904 r.

litografia, papier, 34,5 x 24,5 cm, sygn.: l. d.: KF, z Teki Melpomeny (4), Kraków, 1904 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach (ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904)

autolitografia barwna, papier; 45 x 59,5 cm;
sygn.p.g.: Eros i Psyche-Karol-KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor

oraz Kościuszko w sztuce Anczyca, 1904
autolitografia, papier; 47,5 x 63 cm;
sygn.p.d.: FK (na kamieniu)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche. Rinascimento (Teka Melpomeny, 1904)

sygn. na kamień śr.d.
litografia barwna
43.5x58 cm (w świetle passe-partout )

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska w sztuce Piotra Augusta Carona Beaumarchais Wesele Figara, 1904 r.

autolitografia/papier, 41 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)

LIETRATURA:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, nr. kat. 6, s. 191

FRYCZ Karol (1877-1963)

Michał Tarasiewicz z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904 r.

litografia, papier, 31,5 × 14 cm w św. passe-partout sygn. na kamieniu p. d.: KF grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904.

FRYCZ Karol (1877-1963)

WENECJA, 1936

olej na płótnie, 86,5 x 82,5 cm,
sygnowany p.d. monogramem "F. K." oraz na odwrocie, autorskie: "Frycz Karol /Wenecja 36".

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia, papier, 31,5 x 14 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: na kamieniu KF
grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 688, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche (z Teki Melpomeny), 1904 r.

litografia barwna, papier, 43 × 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: Eros i Psyche / Rinascimento F

Z inicjatywy Stanisława Rzeckiego w 1904 roku powstała karykaturalna Teka Melpomeny. Autorami zbioru litografii byli: Karol Frycz, Stanisław Kuczborski, Stanisław Rzecki, Witold Wojtkiewicz. W Tece znalazły się przedstawienia ówczesnych najwybitniejszych aktorów krakowskiej sceny teatralnej w ich charakterystycznych rolach.

FRYCZ Karol (1877-1963)

autolitografia/papier, 33,7 x 30 cm (zadruk)
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku.

LITERATURA: ·
- Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki, t.1: Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, nr. kat. 678, s. 206

FRYCZ Karol (1877-1963)

Jadwiga Mrozowska i Józef Sosnowski jako Psyche i Blaks w sztuce Jerzego Szaniawskiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna/papier, 32 x 28,7 cm (zadruk)

- Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki, t.1: Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, nr. kat. 683, s. 207

FRYCZ Karol (1877-1963)

Marian Jednowski, Adolf Walewski i Leon Stępowski w sztuce Piotra Augusta Carona Beaumarchais Wesele Figara, 1904 r.

litografia/papier, 44,8 x 33,4 cm (zadruk)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

autolitografia, papier; 45 x 28 cm;
sygn. na kamieniu.p. d.: FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

W sztuce Kościuszko pod Racławicami

autolitografia, papier; 40 x 57,5 cm;
sygn.: na kamieniu p. d.: FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna/papier, 47,5 x 59 cm
sygnowany na płycie u dołu: 'Eros i Psyche | Rinascimento KF'

FRYCZ Karol (1877-1963)

Poseł

litografia barwna, papier, 39,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: FK, opisany p. g.: Eros i Psyche/Poseł; Bolesław Puchalski jako poseł w sztuce Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche"; praca pochodząca z "Teki Melpomeny", wyd. Kraków, 1904 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Psyche i Blaks

litografia barwna, papier, 30 x 25 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: KF, opisany śr. g: Eros i Psyche. Jadwiga Mrozowska i Józef Sosnowski jako Psyche i Blaks w sztuce Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche"; praca pochodząca z "Teki Melpomeny", wyd. Kraków, 1904 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

sygn. na kamieniu.p. d.: FK
Praca z "Teki Melpomeny" wydanej w Krakowie w zakładzie litograficznym Pruszyńskiego.
Lit.: M.Grońska - "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław, 1994 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Kościuszko pod Racławicami, 1904

autolitografia, papier; 46 x 62 cm;
sygn. na kamieniu.p. d : FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Z wesela Figara, 1904

litografia, papier; 33,4 x 44,8cm;

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia/papier, 35 x 27,3 cm
sygnowana na kamieniu śr.d.: `FK`, opisana wśród przedstawienia: `Kladyna |Dzieci Waniuszyna`

FRYCZ Karol (1877-1963)

Bolesław Puchalski jako Poseł w sztuce Żuławsiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna/papier, 46,4 x 31,4 cm
sygnowana na kamieniu p.d.: `FK`, opisana wśród przedstawienia: `Eros i Psyche | Poseł`

- Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki, tom 1: Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, kat. 703, s. 212

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako

Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904
autolitografia, 35 x 27 cm;
sygnowana i opisana na kamieniu "Klaudya /Dzieci Waniuszyna /FK.".
z "Teki Melpomeny", 1904.

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

EROS i PSYCHE, 1904

autolitografia barwna, 32 x 28 cm, sygnowana p.d. na kamieniu monogramem "KF"; u góry autorskie: "Eros i Psyche".
Z Teki Melpomeny, Kraków 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia barwna/papier, 46 x 30,8 cm
sygnowana na płycie p.d.: `KF` oraz tytułowany, p.d.: `"Anastazji:" | `Apolinary`
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku. W Tece znalazły się autolitografie o tematyce teatralnej wybitnych artystów przełomu wieków - m.in. Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Szreniawy Rzeckiego, Karola Frycza.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dwie magnificencje - zaproszenie na szopkę Zielonego Balonika w Jamie Michalikowej, 1911 r.

autolitografia/papier, 63,5 x 23 cm
Na zaproszeniu postacie Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Hrabiego Tarnowskiego w togach rektorskich.
LITERATURA: J. P. Gawlik, Powrót do Jamy, Kraków 1961, reprodukcja s. 119; H. Górska, E. Lipiński, Z dziejów Karykatury polskiej, Warszawa, 1977, reprodukcja s. 143.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia ; 456 x 282 mm
Sygn.na pł.: Wojnowska/FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Litografia, papier; 450 x 595 mm;
Sygn.p.g.: Eros i Psyche/ Karol F.
Sygn.p.g.: KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia ; 456 x 282 mm
Sygn.na pł.: Wojnowska/FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach

ze sztuki Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche", 1904
Sygn.p.g.: KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Leszczyński

litografia, papier;
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: KF
Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, s. 681, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

sygn.: na kamieniu p. d.: FK
Literatura:
1) M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7;
2) "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1, Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983 r., kat. 690, s. 208

FRYCZ Karol (1877-1963)

Nicefor, Filomena i Lichocki

iitografia, papier; 43,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: i tyt. na pł.: Nicefor/Filomena/KF.
Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904.
Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1:
"Grafika polska w latach 1901-1939",
Wrocław 1983, kat. 675, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

Litografia barwna; wym.: 47,5 x 59 cm
Sygn.: Eros i Psyche-Rinasci/mento KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Z Wesela Figara, 1904

Litografia/papier, 44,8 x 33,4
Sygn.: Z Wesela Figara - KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna, 45 x 31,5 cm;
Sygn.: FK - Eros i Psyche - Poseł FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz i Popławski

Litografia, sygn. na pł.: "FK". Wym.: 34 x 30 cm. Grafika z: "Teka Melpomeny". Kraków 1904. Niew. naddarcie podklejone, grafika naklejona punktowo na podkład.

FRYCZ Karol (1877-1963)

sygnowany na płycie u dołu: `Eros i Psyche | Rinascimento KF`
OPIS: grafika pochodzi z Teki Melpomeny, Kraków 1904 r.
LITERATURA: 1) Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, s. 368; 2) Grafika Polska ok. 1900 roku, Kraków 1968, s.192

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicam

autolitografia/papier, 40 x 57,5 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: `FK`
Literatura:

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche , 1904 r.

litografia/papier, 45 x 59,5 cm
sygnowany p.d.: `FK`
sygnowany p.g.: `Eros i Psyche | Karol F.`
Literatura:
Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1 "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 685, s. 207

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

autolitografia/papier,
63,5 x 23 cm
LITERATURA: grafika reprodukowana [w:] J. P. Gawlik, Powrót do Jamy, Kraków 1961, s. 119 oraz H. Górska, E. Lipiński, Z dziejów Karykatury polskiej, Warszawa, 1977, s. 143
OPIS: na zaproszeniu postacie Leona Wyczółkowski i Stanisława Hrabiego Tarnowskiego w togach rektorskich

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zestaw pięciu prac

litografie, papier, format zróżnicowany;
prace sygnowane: FK (na kamieniu)

FRYCZ Karol (1877-1963)

JÓZEF PRZYBYŁOWICZ JAKO STAŃCZYK W WESELU S. WYSPIAŃSKIEGO, KOBIETA W KAPELUSZU

litografia/papier,
44 x 27 cm (drukowana z jednego kamienia litograficznego)
sygnowany po prawej: `St R` (dwukrotnie) oraz opis autorski`
Autolitografia pochodzi z "Teki Melpomeny"
LITERATURA: - Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965; - Grafika polska ok. 1900 roku, Kraków 1969

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 470 x 595 mm; sygn. i tyt. na pł.: Eros i Psyche/Rinascimento/F. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 689, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Litografia barwna; wym. pl.: 444 x 595 mm; sygn. i tyt. na pł.:Eros i Psyche/Król./KF; Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 685, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Marian Jednowski, Józefa Wójcicka i Aleksander Zelwerowicz - jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Anczyca Kościuszko pod R

Litografia; wym. pl.: 448 x 635 mm; sygn. i tyt. na pł.: Nicefor/Filomena/KF. Stan zachow.: niewielki ubytek prawego, dolnego rogu, naddarcia papieru środkowej i górnej części. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 675, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Litografia; wym. pl.: 476 x 631 mm; sygn. i tyt. na pł.: Lichocki/Bartosz/Kościuszko/Nicefor/FK. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 690, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Felicja Rutkowska, Bronisława Jeremi w sztuce Siostry bliźnie oraz Helena Sulima w roli Maud w sztuce Półdziewica, 1904

Litografia; wym. pl.: 475 x 632 mm; sygn. i tyt. na pł.: Siostry bliźnie/"Półdziewica"/Maud/KF. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 679, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia; wym. pl.: 456 x 282 mm; sygn. i tyt. na pł.: Wojnowska/FK. Grafika naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 687, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Leszczyński Jerzy, 1904

Litografia; wym. pl.: 363 x 270 mm; sygn. i tyt. na pł.: Leszczyński/KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, s. 681, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904

Litografia; wym. pl.: 350 x 273 mm; sygn. i tyt. na pł.: Klaudya/Dzieci Waniuszyna/FK. Grafika naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 682, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Bolesław Puchalski jako poseł w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 464 x 314 mm; sygn. i tyt. na pł.: Eros i Psyche/Poseł/FK; Stan zachowania: rekonstrukcja lewego dolnego narożnika; Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 684, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Andrzej Mielewski jako Apolinary z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 460 x 308 mm; sygn. i tyt. na pł.: z "Anastazji" Apolinary/KF; grafika naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 691, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Jadwiga Mrozowska i Józef Sosnowski jako Psyche i Blaks w sztuce Jerzego Szaniawskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 320 x 287 mm; sygn. na pł.: Eros i Psyche/KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Stan zachowania: niewielkie naderwanie lewego górnego narożnika. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 683, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Kazimierz Kamiński jako markiz Priola, 1904

Litografia; wym. pl.: 293 x 114 mm; sygn. na pł.: KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 689, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz i Popławski, 1904

Litografia; wym. pl.: 337 x 300 mm; sygn. na pł.: FK; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 678, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Michał Tarasiewicz z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904

Litografia; wym. pl.: 343 x 157 mm; sygn. na pł.: KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 688, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

ANDRZEJ MILEWSKI JAKO APOLINARY W ANASTAZJI E. ORZESZKOWEJ

litografia/papier,
45 x 28 cm
sygnowany p. d.: `FK` oraz p. g.: `z "Anastazji" | Apolinary`

FRYCZ Karol (1877-1963)

ZELWEROWICZ I POPŁAWSKI

litografia/papier,
33,5 x 30 cm
sygnowany p. d.: `FK`

FRYCZ Karol (1877-1963)

HELENA SULIMA JAKO RACHELA W WESELU ST. WYSPIAŃSKIEGO

litografia/papier,
45 x 59,5 cm
sygnowany p. d.: `FK`

FRYCZ Karol (1877-1963)

Nicefor i Filomena - z Teki Melpomeny

autolitografia, papier,
42 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. w obrębie kompozycji - w dwóch miejscach KF (monogram wiązany)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Marian Jednowski, Adolf Walewski i Leon Stępowski w sztuce Piotra Augusta Carona Beaumarchais Wesele Figara, 1904

Autolitografia;
wym.: 445 x 330 mm;
sygn. pł. p.d.: FK. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Helena Sulima jako Rachel w sztuce S. Wyspiańskiego Wesele, 1904

Autolitografia;
wym.: 320 x 160 mm;

FRYCZ Karol (1877-1963)

JADWIGA MROZOWSKA I JÓZEF SOSNOWSKI JAKO PSYCHE I BLAKS W SZTUCE JERZEGO ŻUŁAWSKIEGO EROS I PSYCHE, 1904 R.

litografia barwna/papier,
31 x 28 cm
sygnowany p. d.: 'KF' u góry opis postaci: 'Eros i Psyche'

FRYCZ Karol (1877-1963)

Kurza Stopka, 1911

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom wśród drzew

olej, tektura, 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: FK 20

FRYCZ Karol (1877-1963)

Nicefor i Filomena.

Marian Jednowski i Józefina Wójcicka w sztuce W. L. Anczyca Kościuszko pod Racławicami", 1904
litografia z Teki Melpomeny,
45,5 x 64,5 cm
dwukrotnie sygn. monogramem wiązanym p.śr. i p.d.: KF.
Grafika po konserwacji, papier naklejony na karton.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom wśród drzew

olej, tektura, 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: FK 20

FRYCZ Karol (1877-1963)

Michał Tarasiewicz w Anastazji Orzeszkowej

litografia, 35 x 15,5 cm, sygnowana "FK" z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska

litografia, 45 x 28 cm, sygnowana "Wojnowska/ FK" z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Wysocka jako Klaudia

w sztuce Dzieci Waniuszyna litografia, 34 x 27,5 cm, sygn, "Klaudya/Dzieci Waniutyna (!)/FK" z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Leszczyński

litografia, 36 x 27 cm, sygnowana "FK" z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz i Popławski

litografia, 33x30 cm, sygnowana "KF" z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Felicja Rutkowska i Bronisława Jeremi

w sztuce Siostry bli¼nie i Helena Sulima w sztuce Prevosta Półdziewice" litografia, 48 x 63 cm, sygnowana dwukrotnie "FK" (monogram wiązany) z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Marian Jednowski

Józefa Wójcicka i Aleksander Zelwerowicz jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicami" litografia,
44,5 x 64 cm, sygnowana "KF" (dwukrotnie) z TEKI MELPOMENY, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Z WESELA FIGARA, 1904 R.

Marian Jednowski, Adolf Walewski i Leon Stępowski w sztuce Piotra Augustyna Carona Beaumarchais Wesele Figara
autolitografia/papier, 44,8 x 33,4 cm
sygnowany p. d.: `KF`
grafika pochodzi z Teki Melpomeny

FRYCZ Karol (1877-1963)

KRÓL W PODZIEMIACH (ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 R.

autolitografia barwna/papier, 45 x 59,5 cm
sygnowany p. g.: "Eros i Psyche | Karol F."

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom wśród drzew

olej, tektura, 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: FK 20

FRYCZ Karol (1877-1963)

Litografia barwna
w.: 450 x 595 mm
Grafika z Teki Melpomeny, Kraków 1904.
Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 369; Grafika Polska ok. 1900 roku, Kraków 1968, p. 193

FRYCZ Karol (1877-1963)

PEJZAŻ Z DRZEWAMI

Olej, tektura
20,4 x 24,5 cm

FRYCZ Karol (1877-1963)

OGRÓDEK KWIATOWY

Olej, tektura
19,5 x 22,5 cm
Sygnowany p.d.: K. Frycz

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom wśród drzew

olej, tektura, 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: FK 20

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom wśród drzew

olej, tektura,
71 x 97 cm;
sygn. l. d.: FK 20

FRYCZ Karol (1877-1963)

Andrzej Milewski jako Apolinary z Anastazji Elizy Orzeszkowej

litografia, papier, 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Karol Frycz (ołówkiem);
napis p.g.: z "Anastazyi": / Apolinary.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Marian Jednowski, Józefa Wójcicka

jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Władysława L.
Anczyca "Kościuszko pod Racławicami"
z "Teki Melpomeny", Kraków 1904;
litografia, papier,
43,5 x 58 cm (w świetle oprawy)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Melpomene, 1903

cynkografia, 18,7 x 15,8 cm
rysunek satyryczny z pisma Liberum Veto, czerwiec 1903,
odbito w drukarnii Władysława Teodorczuka w Krakowie,
sygn. rysunkiem kukiełki p.d.
Praca reprodukowana w: Ignacy Witz, Jerzy Zaruba 50 lat karykatury polskiej, Arkady, Warszawa, 1961, il.12.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Justitia, 1903

cynkografia, 18,7 x 15,8 cm
rysunek satyryczny z pisma Liberum Veto, nr VII, 10 maja 1903,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: KF
Praca reprodukowana w: I. Witz, Jerzy Zaruba 50 lat karykatury polskiej, Arkady, Warszawa, 1961, il.13.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dwie magnificencje

- zaproszenie na Szopkę Krakowską Zielonego Balonika w Jamie Michalikowej (z Leonem i Stanisławem hr. Tarnowskim), 1911
autolitografia barwna, papier jasnobrązowy, 62 x 22,5 cm;

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia barwna, papier, 45 x 59,5 cm;
sygn. p.g.: Eros i Psyche / Karol F. (na kamieniu);
Grafika z Teki Melpomeny, Kraków 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Ceremoniał parzenia herbaty, 1948 r.

olej/płótno, 74 x 95 cm
sygnowany, datowany oraz dedykacja p. d.: `Panu Eugeniuszowi Bojarskiemu | z wdzięcznością za życzliwość | w czasie wojny i pokoju | 17. - V - 48 Karol Frycz`

FRYCZ Karol (1877-1963)

Karykatura kobiety

ołówek, papier, 18 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

Apollo i Dafne

gwasz, papier,
84, 5 x 52 cm

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia barwna, wym.: 475 x 590 mm. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków 1904. Grafika oprawiona. Lit. Grafika polska ok. 1900 roku, Kraków 1968, p. 368; p. 192.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Karykatura kobiety

sygnowany śr.d.
ołówek, papier
19.7x13.1

FRYCZ Karol (1877-1963)

Postać kobiety - karykatura

sygnowany p.d.
ołówek, papier
20x15

FRYCZ Karol (1877-1963)

Widok na Kurzą Stopkę

chromolitografia/papier, 38 x 29 cm
sygnowany l. d.:" K. Frycz"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce

Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche", 1904
litografia barwna,
475 x 590 mm. Grafika z teki: Teki Melpomeny, Kraków 1904 Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 368; Grafika Polska ok. 1900 roku, Kraków 1968 p. 192

FRYCZ Karol (1877-1963)

litografia barwna,
450 x 595 mm.
Grafika z Teki Melpomeny, Kraków 1904 Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 369; Grafika Polska ok. 1900 roku, Kraków 1968, p. 193

FRYCZ Karol (1877-1963)

DWIE MAGNIFICENCJE - ZAPROSZENIE NA SZOPKĘ ZIELONEGO BALONIKA W JAMIE MICHALIKOWEJ

(z Leonem Wyczółkowskim i Stanisławem hr. Tarnowskim), 1911
auto litografia,
63,5 x 23 cm

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom w Zawichoście

olej/tektura, 49 x 69 cm
sygnowany p. d.: `K. Frycz`, na odwrocie napis ciemnym olejem: `Dom w Zawichoście`

FRYCZ Karol (1877-1963)

Nabożeństwo w świątyni

olej, tektura,
37 x 62,5 cm
sygn. p.d.: K. Frycz/ Pekin 1920/ Nabożeństwo w świątyni

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stańczyk 1904

litografia barwna, wym. pl.: 475 x 320 mm.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Japońskie gejsze

olej, płótno, 75 x 95 cm;
sygn. p. d.: Panu Eugeniuszowi Bojańskiemu / z wdzięcznością za życzliwość / w czasie wojny i pokoju / 17-V-1945 r. Karol Frycz

FRYCZ Karol (1877-1963)

Helena Sulima jako Rachela w Weselu St.Wyspiańskiego, 1904

Lit.b., 29,5 x 15,3
sygn.p.d.: FK (monogram)
z Teki Melpomeny, 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

litografia na papierze, 31 x 28 cm
sygn. p.d.: "KF"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Siostry bliźnie

litografia, 34,5 x 55,5 cm
sygn. na kamieniu, p.d.: "KF"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Lichocki, Bartosz, Kościuszko, Nicefor

litografia, 40 x 57,5 cm
sygn. na kamieniu, p.d.: "FK"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Wesele Figara

litografia, 41,5 x 58,5 cm
sygn. na kamieniu, p.d.: "KF"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dwie postacie

litografia, 33,5 x 30 cm
sygn. p.d.: "FK"
uszkodzenia papieru

FRYCZ Karol (1877-1963)

Wesele Figara - portret Wojnowskiej

litografia, 41 x 25,5 cm
sygn. p.d.: "FK"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

litografia, 32 x 29 cm
sygn. p.d.: "KF."

FRYCZ Karol (1877-1963)

Gejsze

sygn. p.d. (dedykacja z 1945r.)
olej, płótno
74x95

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

litografia, wym.: 31 x 28 cm
sygn. na płycie: KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna, z Teki Melpomeny, wym.:44,5 x 59 cm
sygn. śr.d.: Eros Psyche / Rinascimento F

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dom w Zawichoście

olej, tektura, 49 x 68,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: K. Frycz
na odwrocie napis: Dom w Zawichoście (napis autorski ?)

FRYCZ Karol (1877-1963)

AKT

1938 r.
Akwarela na papierze 55 x 42 cm
Sygnowany p.d.- "K. Frycz 1938"

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche", 1904

litografia barwna, karton, 47,5 x 59 cm
sygn.: Eros i Psyche -Rinasci / mento KF
Por.: Młoda Polska. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 2000, s. 11, il. 23

FRYCZ Karol (1877-1963)

DOM W ZAWICHOŚCIE

olej na tekturze, 50 x 70 cm
w świetle passe-partout
sygnowany p. d. "K. Frycz"
na odwrocie: "Dom w Zawichoście"i ołówkiem: "Mój kicz".

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stańczyk

litografia barwna, 44 x 31,5 cm
sygnowana p.d.: "FK", p.g.: "Wesele/ Stańczyk"
Litografia z "Teki Melpomeny" (1904).
Michał Przybyłowicz jako Stańczyk w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach

ze sztuki Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche"
litografia barwna, 45 x 59,9 cm
sygnowana p.d.: "Eros
i Psyche/ Król KF"

liczba obiektów: 148