MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz/tektura, 47,5 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Rafał Malczewski 1921`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu z 2011 roku
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
97,5 x 67,3 cm
sygn. l.g.: Rafał Malczewski
Obraz opisywany i reprodukowany, m.in. w:
- D. Folga-Januszewska, Rafał Malczewski i mit Zakopanego, t. 1, Wydawnictwo Bosz, Olszanica 2006, s. 151, il. barwna na s. 152;
- Z.K. Posiadała [koncepcja i redakcja], Jacek i Rafał Malczewscy, Wydawca B.Towpik-Roszkiewicz, Radom 2014, il. barwna na s. 295.
Porównaj także:
- M. Sterling, Wystawa Rafała Malczewskiego, "Świat", R. XXII, nr 23 z dn. 9 VI 1928, s. 8.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, pastel, papier
35,7 x 54 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie - na oprawie - nalepka firmowa: Biferali Beaux Arts / Fine Art z opisem obrazu i tytułem "Wilderness Rapids"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno na tekturze
50,5 x 40 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie - po prawej u góry - znaczna liczba ręcznie wpisanych różnych cyfr w kółkach lub ramkach. Ponadto napis długopisem: ROCKY MOUNTAINS. Nalepka firmowa: Biferali Beaux Arts / Fine Art z danymi o obrazie; stempel Dominion Gallery w Montrealu (1438 Sherbrocke St. West)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 30 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `Rafał Malczewski P.E.I. 1944`
na odwrociu opisany: `Prince Edward Island`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35 x 49 cm
sygnowany p.d.: `Rafał Malczewski`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 31,5 x 47,5 cm
sygnowany l.d.: `Rafał Malczewski`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ZACHÓD SŁOŃCA w GÓRACH, przed 1939
akwarela na kartonie, 34,5 x 44 cm,
sygnowana l.d.
"Rafal Malczewski".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 37,5 x 54,3 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1927 Rafał Malczewski`
na ramie napis: `Widok`
- zakup przez rodzinę obecnego właściciela w latach 30. XX w.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Rzeka (Panorama Tatr od Północy), około 1927 r.
olej/płótno dublowane, 80 x 100 cm
sygnowany l.d.: `Malczewski`
na odwrociu dwie papierowe nalepki depozytowe z Muzeum Narodowe w Warszawie z numerem: `p 45/06/1 | pMT/21`
- ofiarowany przez artystę rodzinie Krzeptowskich w Zakopanem - kolekcja prywatna, Polska
- Rafał Malczewski, Wystawa w Domu Sztuki na Chmielnej, Warszawa 1928
- Rafał Malczewski, Wystawa indywidualna, Antykwariat Artystyczny F. Studzińskiego, Kraków 1929
- Rafał Malczewski i mit Zakopanego, Muzeum Narodowe w Warszawie 7 kwietnia - 25 czerwca 2006
- Rafał Malczewski. Wystawa indywidualna, Antykwariat Artystyczny F. Studzińskiego, Kraków 1929, wstęp do katalogu S.I. Witkiewicz (obraz wzmiankowany)
- Rafał Malczewski i mit Zakopanego, Warszawa-Olszanica 2006, s. 154-155, poz. kat. 249
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 33 x 49 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski. Jasper. - Sept - 43
na odwrocie napis: Miette River, Jasper Nat. Park / Alberta oraz napisy ołówkiem, kredką i czarnym flamastrem
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 38 x 56 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski 3.I.54
na odwrocie napisy czarnym flamastrem i ołówkiem
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 34 x 49 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 36 x 54 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
na odwrocie napisy ołówkiem i kredką
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Praca prezentowana na wystawach: Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.07.2012 r. oraz Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 04.09.2011 r. (tu datowany na ok. 1955)