FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)
pastel/papier, 66,5 x 47 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Fangor `70`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 127x127 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU 9 1971/ 50"x50"
olej, płótno, 130 x 175 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU39 1973/ 130x175
olej/płótno, 127 x 127 cm
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `Fangor | E6 | 1965`
- kolekcja malarza, Stefana Knappa, Londyn (dat artysty)
- kolekcja prywatna, Londyn
olej/płótno, 132 x 132 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M33 | 1967`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
olej/płótno, 173 x 254 cm
sygnowany na odwrociu: `FANGOR`
- Galeria Fibak
- kolekcja prywatna, Szwajcaria (zakup od wym. powyżej, 2008)
sygn. dat. p.d.
collage, gwasz, papier
43x35.5 cm
olej/płótno, 242,5 x 121 (lub 121 x 242,5 cm)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | M15 | 1970 | 95 1/2 x 47 1/2" `
oraz papierowa nalepka z Galerie Chalette z Nowego Jorku z opisem pracy
- Galerie Chalette, Nowy Jork, 1970
- kolekcja prywatna, Milwankee, Wisconsin, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna
- Galerie Chalette, Nowy Jork, 7.II - 1.IV.1970
olej, płótno; 127,6 x 127,6 cm
opisany na odwrocie: FANGOR SU11 1972
olej, płótno; 85x60 cm
sygn. p.g.: Fangor
pastel olejny, papier; 71 x 51 cm
olej, płótno; 153,5 x 229,5 cm
opisany na odwrocie: "FANGOR/ 1974/ MA84/ 60¼ X 90"
olej, płótno; 113,5 x 69,7 cm;
sygn. p. d.: WFANGOR / 42
serigrafia barwna/papier, 71 x 68 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Fangor 1968/2001`
opisany ołówkiem (tytuł, seria) l.d.: `M 65 - 5/50`
olej/płótno, 200 x 134 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR 1961 | ORANGE RHOMB`
Literatura:
Wojciech Fangor, przestrzeń jako gra, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2012, s. 85 (reprodukcja barwna).
Estymacja: 260 000 - 300 000
litografia barwna/papier, 14 x 14 cm (odbitka) 23,5 x 19 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Fangor` numer odbitki l.d.: `79/80`
Estymacja: 5 000 - 6 000 zł
olej, płótno; 125 x 250 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ M16 1970/ 95½ x 47½ "
Na krośnie zachowana częściowo nalepka z Galerie Chalette w Nowym Yorku, z autorem, tytułem i opisem obrazu.
Wystawiany: Galerie Chalette, Nowy Jork, 1970
Estymacja: 300000 - 350000 PLN
olej, płótno; 127 x 127 cm
na odwrocie sygnatura, tytuł i data wykonania: FANGOR E18 1966.
Galerie Springer, Berlin, 1966
DomGalerie, Kolonia, 1966
Grabowski Gallery, Londyn 1966
Estymacja: 380000 - 480000 PLN
olej/płótno, 121,5 x 121,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M8 1969`
- Gallerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Kennetha Battelle, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
Estymacja: 250 000 - 350 000 zł
olej, płótno, 127 x 127 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR M53 1970
estymacja: 400000 - 500000 zł