WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej na płótnie,
47,5 x 66
sygn p.d. sygnaturą wiązaną: WWeiss; na odwrociu pieczątka rodzinnej kolekcji artysty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura,
47,3 x 30,6
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW
Ołówek, papier;
19,7 x 25,2 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrociu l. d.: 004424 | WWeiss oraz p. d.: Sad w Kalwarii ok. 1913
Ołówek, papier;
20 x 25,2 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrociu l. d.: 003878 WWeiss oraz szkic do pracy, p. g.: 69
Papier, pastel;
31,5 x 22,3 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrociu szkic oraz p. d.: WWeiss 002406
Ołówek, papier;
20 x 25,2 cm
Sygnowany p. d. WW
Na odwrociu: WWeiss 002429 oraz szkic do obrazu
Pastel, papier;
21,7 x 30,7 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 005506
Akwarela, brystol;
29 x 36,2 cm
Sygnowany p. d.: 1930, l. g.: WW
Na odwrociu szkic oraz doklejona kartka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 001593
Akwarela, brystol;
23,7 x 30,8 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: WW, na odwrociu po środku pieczątka ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 001364, w p. d. 1922
Pastel, papier;
27,7 x 20,4 cm
Sygnowany czarnym pastelem p. d.: WWeiss, na odwrociu p. d. WWeiss 005292
Akwarela, papier;
36,9 x 26,5 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW,
na odwrociu l. g. Kalwaria 1921 | II; p. g. II d, w centralnej części pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 001356; p. d. 1914 X 21.
Pastel, brystol;
22,1 x 30,2 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu l. g. 004393 WWeiss, l. d. Staw w Zebrzydowicach, p. d. 1908 oraz po środku próbny szkic.
Pastel, papier;
30,5 x 21,2 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WWeiss
na odwrociu pieczątka:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 005446.
Ołówek, papier;
25,8 x 20,2 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
na odwrociu p. d. WWeiss 004949.
Akwarela na podrysie ołówkowym, brystol;
26,3 x 37,7 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu studium akwarelowe kwiatów, napis p. d.: 1918, p. g.: stempel:
poniżej 001142.
Kredka, papier; 2
2,7 x 32,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW.
Na odwrociu śr.: stempel:
poniżej 002418