GRONOWSKI Tadeusz (1894 - 1990)
Festiwal sztuki cyrkowej, 1954 r.
offset/papier, 84,5 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'groNOWski | 54'
stan zachowania: dobry
cena wywoławcza: Wykup abonament
tempera, gwasz na kartonie,
120 x 99 cm,
sygnowana i datowana po prawej "gronowski /1929".
Kompozycja geometryczna, l. 70. XX w.
tempera, ołówek/brystolu, 56,5 x 86 cm
niesygn.
tempera, brystol naklejony na deskę
110 x 82,5 cm
sygn. p. d.: ‘gronowski 69’
na odwrocie: CZERWONY DYSK
oraz nalepka z wystawy w ZSRR: WYSTAWOCZNYJ ZAŁ SOJUZA SOWIETSKICH CHUDOŻNIKOW CCCP
olej/sklejka, 100 x 56,5 cm
sygnowany p.d.: 'gronowski'
STAN ZACHOWANIA:
u dołu spękania sklejki, obraz bez ramy
sygn. p.d.
olej, sklejka
104x73 cm
Druk, papier; 99,5 x 69,5 cm
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego
Towarzystwo na pikniku, 1925 r.
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `TGronowski 1925` oraz numerowana ołówkiem l.d.: `181.`
Kobieta przy toalecie, 1921 r.
akwarela, gwasz, ołówek/papier, 37,5 x 30,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T Gronowski 1921`
Venus dwubarwna, lata 70-te XX wieku
tempera, brystol, 145x45 cm w świetle passe-partout
Kobieta z maską/ kompozycja geometryczna
tempera/karton, 85 x 117 cm
l.d.: `29/60`
praca dwustronna
L`Apres Midi D`un Faune (Popołudnie fauna), 1946
olej, płótno; 139 x 219 cm
tempera, sklejka;
178 x 152,5 cm
olej, płótno;
139 x 219 cm
kredka/papier, 30,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. p.d.
olej, sklejka, 122.5x71 cm