FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier/tektura
50x85 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. p.d. (opinia Jadwigi Oczko - Kozłowskiej)
akwarela, papier
50x35 cm
akwarela, papier; 65 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Fałat Niedzica 1913
akwarela, papier: 50 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul. Fałat / Roma 1880
p. g. napis: M. Drion / rue Duvievier
tempera, karton, 44 × 79,5 cm
sygn. l. d.: jFałat/Nieswież
na odwrocie dołączona ekspertyza dr Stanisława Mazurkiewicza z 1945
dodatkowo ekspertyza prof. dr Jerzego Sienkiewicza z 1975 wraz z dwoma
fotografiami
akwarela, gwasz, tektura; 36,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: J Fałat Bystra
OŚNIEŻONE ŚWIERKI NA TLE GIEWONTU, 1904
Akwarela, papier; 65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: JFałat; na odwrocie informacja o zakupieniu pracy na wystawie w 1904 r.
akwarela, papier; 23 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul Fałat.
akwarela/papier, 21 x 11 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'Jul Fałat'
na odwrociu naklejona kartka z opisem: '№ 370 | J. Fałat | "Notatka" | (akwarelka)'
akwarela, papier, 68 x 48 cm
sygn. i dat. p. d.: JFałat/Bystra 1917
na odwrocie orzeczenie malarza i konserwatora Stanisława Pochwalskiego z 1954 roku
akwarela, papier, 28 x 38 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jul Fałat
akwarela, tektura, 44 x 93,5 cm
sygn. i dat. l. d.: JFałat/Bystra 1910
plama w prawym górnym rogu, zagięcia
PANI Z CZERWONYM KOLCZYKIEM, przed 1900
akwarela, papier
26,4 x 16,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: JFałat
RUDOWŁOSA. PORTRET KOBIETY NA TLE PEJZAŻU, ok. 1900
akwarela, gwasz, ołówek, karton naklejony na płótno
77 x 60,5 cm (w świetle passe-partout 73 x 52 cm)
sygn. p.d.: JFałat (inicjały wiązane)
JESIENNY KRAJOBRAZ Z BYSTREJ, 1919
akwarela, gwasz, tektura
43,6 x 79,7 cm
sygn. p.d.: JFałat | Bystra | 1919
Na odwrocie karta z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego i prof. dr. Feliksa Kopery potwierdzających autorstwo Juliana Fałata (Kraków, 8 grudnia 1943; maszynopis, stemple imienne, podpisy odręczne).
Portret Ryszarda Wilhelma von Dohna, Łowczego Dworu cesarza Wilhelma II, 1899
akwarela, papier, 31,5 x 26 cm,
sygn. l. d.: Jul Fałat 99
Na odwrocie napis ołówkiem: Łowczy u cesarza Wilhelma; numer atramentem 801.
akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 54 x 100 cm,
sygn. p. d.: J. Fałat 906
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: Musée Jasieński / Cracovie / Autriche;
ołówkiem g.f. (?).
Obraz został zakupiony przez ojca obecnych właścicieli w Krakowie w latach okupacji.
akwarela, papier, 53 x 37 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: jFałat/Bystra 1911
akwarela, papier naklejony na płótno, 65 x 107 cm
sygn. l.d.: jFałat/Polesie/1916
na odwrocie nalepka z Muzeum Narodowego w Krakowie z opisem i numerem inwentarzowym
akwarela, papier, 68 × 48 cm