NAŁĘCZ Włodzimierz (1865, Kijów - 1946, Jeruzal k. Skierniewic)
Olej, sklejka
27 x 41,8 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Nałęcz
Na odwrocie nalepka papierowa: Zbiorowa Wystawa Dzieł | Włodzimierza Nałęcza |
Tytuł Morze nasze nad Rozewiem | Rodzaj wykonania olejny | Cena 250 zł. p | Podpis WNałęcz
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, karton,
51 x 96 cm
Obraz sygnowany l.d.: Wł. Nałęcz
olej, płótno,
37.3 x 80.3 cm
sygnowany p.d.: Włodz. Nałęcz 1931.
Na odwrocie, na górnej listwie krosna napis ołówkiem: p. Nałęcz Now. Świat 36 30
olej/płótno,
80 x 130 cm
sygnowany l. d.: `W (
)`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka wystawowa - TZSP w Warszawie (?)
Olej, płótno;
67,7 x 87,8 cm
Sygnowany l.d.: 1920 oraz p.d.: Włodz. Nałęcz
Na odwrocie nalepka: ZBIOROWA WYSTAWA DZIEŁ WŁODZIMIERZA NAŁĘCZA |Łodzie Wielkiej wsi | RODZAJ WYKONANIA olejny CENA 800 | Włodzimierz Nałęcz
Olej, tektura;
18,7 x 19,5 cm
Sygnowany l.d.: WNałęcz
Na odwrocie nalepka papierowa: "45478 Autor Nałęcz Włodzimierz | Tytuł Żniwa w Zasłuczu (?) Rodzaj dzieła ol. | cena 124.500.000 ml Własność 9 autor Data nadesłania 191
. (?)" oraz słabo czytelny napis odręczny: "Włodzimierz Nałęcz | Żniwa w Z
..
(?) | 124500000
."
Akwarela, papier;
30,5 x 22,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Wł. Nałęcz
olej, sklejka,
28.8 x 65 cm
sygnowany l.d.: Włodz: Nałęcz. 1928
Na odwrocie ośmioboczna nalepka z niebieską ramką i autorskim napisem atramentem: Włodzimierz Nałęcz | Morze | cena 800
olej/tektura, 35 x 53 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Nałęcz`
Olej, sklejka; 27 x 41,8 cm
Sygnowany p. d.: Wł. Nałęcz
olej, tektura, 30,5 x 38 cm;
sygn. l.d.: Wł. Nałęcz 1905 r.
Olej, płótno; 48,3 x 120,1 cm
Sygnowany czerwonym olejem p. d. r: "Włodz. Nałęcz 1934"
Na odwrocie fragment nalepki z wystawy: " (...) 27 Autor (...)
Łany nad brzegiem morza, 1927 r.
olej/płótno, 38 x 100 cm
sygnowany p. d.: `Włodz Nałęcz` i datowany l. d.:
`1927`; na odwrocie fragmentarycznie zachowane
naklejki wystawowe z tytułem autorskim
obraz posiada dokumentację konserwatorską
olej, płótno, 52,5 x 69 cm;
sygn. p.d.: W. Nałęcz / 1903
akwaforta/papier, 14 x 9,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Włodzimierz Nałęcz | 1953`
oraz dedykacja: `Szanownemu p. K. Elwertowskiemu na pamiątkę
wspólnej | pracy nad młodzieżą polską w ciężkich latach wojny - /w
| (?) 1915 - 1917/ - od autora.`; `Wacław Dunin Wąsowicz -
pierwszy kaper | polski- strzeże brzegów Helu`
Akwaforta na papierze znakowanym ELDER ZONE,
9,8 x 15,4 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany ołówkiem p. d.: Włodzimierz Nałęcz
Olej, płótno naklejone na tekturę;
37,7 x 49,9 cm
Sygnowany l. d.: trudnoczytelny [ W. NAŁĘCZ ]1929
Olej, płótno;
67,7 x 87,8 cm
Sygnowany l. d.: 1920 oraz p. d.: Włodz. Nałęcz
Na odwrociu nalepka: ZBIOROWA WYSTAWA DZIEŁ WŁODZIMIERZA NAŁĘCZA |Łodzie Wielkiej wsi |RODZAJ WYKONANIA olejny CENA 800 |Włodzimierz Nałęcz
Olej, tektura;
15 x 49 cm
Sygnowany czerwonym olejem l. d.: 1926 oraz p. d.: Wł.Nałęcz
Na odwrociu l. d. nalepka: 16346 | AUTOR Nałęcz Włodzimierz | TYTUŁ Łany zboża nad morzem RODZAJ DZIEŁA ol | CEN... WŁASNOŚĆ... DATA NADESŁANIA...[ 1926]