1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Martwa natura z kwiatami i figurką

olej, płótno, 69 x 92 cm;
sygn. z prawej po środku: akarpński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Martwa natura na talerzu

olej, dykta, 24 x 40 cm
Obraz prezentowany na wystawie: Alfons Karpiński Z SALONU I BUDUARU, Salon Antykwaryczny Nautilus, 2003 r., nr kat. 10

Róże

olej, tektura, wymiary w świetle ramy: 33 x 48 cm
sygn. l.śr.: a.karpiński

KWITNĄCE KASZTANY, 1927

Olej, tektura; 13,8 x 19,2 cm
Sygnowany p. g.: A. Karpiński
Na odwrocie napis: Kwitnące kasztany | mal. A. Karpiński |
3 1927 V-[... ]| ul. | Floriańskiej 19 IIIp | Kraków

Róże

olej na tekturze, 35 x 100 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński

Róże

olej na tekturze, 40 x 53,5 cm,
sygn. p.śr.: A Karpiński

HERBACIANE RÓŻE, ok. 1920

olej, tektura
35 x 100 cm
sygnowany po prawej: A. Karpiński

BARWNE RÓŻE, ok. 1930

olej, tektura
33.3 x 48.2 cm
sygnowany p.d.: A. Karpiński.

ŻÓŁTE RÓŻE, lata 30. XX w.

olej, tektura
35 x 50 cm
sygnowany po lewej: AKarpiński

Dyptyk

we wspólnej oprawie:
1. klęczący mężczyzna
2. ksiądz błogosławiący;
ołówek, papier, 15 x 14 cm (w świetle oprawy);
napis p.d.: a. karpiński

Przy studni, 1911 r.

olej/płótno, 75,5 x 94 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A Karpiński | 1911`

LEKTURA W SALONIKU, 1930

Olej, płótno; 93,3 x 74,5 cm
Sygnowany l. d.: a. Karpiński | r 930
Na odwrocie słabo czytelne ślady po napisie autorskim: …. | mal | A Karpiński | Kraków

Mogiła przed wiejską chałupą

akwarela, gwasz, olej, papier naklejony na tekturę,
13 x 9 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: akarpiński / Tuchów 1916;

Leśny strumień

ołówek, papier, 21 x 26 cm;
sygn. p.d.: AKarpiński / Monachium / 1903.

Dyptyk

we wspólnej oprawie: 1. klęczący mężczyzna, 2. ksiądz błogosławiący;
napis p.d.: a. karpiński

Róże, 1933

olej, tektura, 34 x 49 cm
sygn. l. śr.: A. Karpiński 1933

Studium postaci - chłopka przy studni

ołówek, papier, 23,5 x 16,4 cm;
sygn. p.d.: ak

Fragment ruin

ołówek, kredka, papier,
22,5 x 16,7 cm;
sygn. p.d.: ak

Kotek

ołówek, papier brązowy,
12,2 x 14 cm
nie sygn.

liczba obiektów: 875