BILIŃSKA-BOHDANOWICZ Anna (1857-1893)
olej, deska mahoniowa, 27,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: Anna Bilińska/ Paryż 1888
Na odwrocie orzeczenie autentyczności przez dr Kazimierza Buczkowskiego; ze zbiorów dr. Turka w Krakowie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
26 x 33,5 cm
na odwrocie napisy tuszem p. g.: ,Międzyrzecz / praca siostry mej / Anny Bilińskiej / Jadwiga Bilińska; po środku nr 34. u dou z prawej nr: 191005M.N
przed konserwacją
olej/płótno, 22 x 19 cm
sygnowany p. d.: `A. Bilińska`
na odwrocie napis: `BILIŃSKA Anna | 1858-1893`
Zbocze pagórka z dwiema sosnami, 1876
olej, płótno naklejone na tekturę
21 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Anna Bilińska / Rabka 1876
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności spisane przez siostrę artystki Jadwigę Bilińską w 1912 r.
olej/tektura,
40,5 x 33 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Anna Bilińska I Pourville 1885`
niesygnowany
olej, płótno na tekturze, 16.7x30 cm
olej, płótno dublowane, 42 x 34 cm (w owalu); sygn. z lewej: A Bilińska/ 1879
ORSZAK POGRZEBOWY WKRACZAJĄCY DO RZYMSKICH KATAKUMB, około 1880
tusz lawowany podmalowany akwarelą, 47,5 x 70 cm,
sygnowany p.d. monogramem wiązanym "ABi", na odwrocie, obcą ręką napis tuszem"Anna Bilińska (1857-1893) Od Rodziny przez Salon St. Kulikowskiego"
tusz lawowany podmalowany akwarelą,
47,5 x 70 cm,
sygnowany p. d. monogramem wiązanym "ABi", na odwrocie, obcą ręką napis tuszem "Anna Bilińska (1857-1893) Od Rodziny przez Salon St. Kulikowskiego"
szkic do obrazu, ołówek, papier, w.22,5 x 17 cm; sygn. na górze AB/Nr 4.
WIEŚNIACZKI (?) I STARZEC - szkic do obrazu olejnego (?)
Ołówek, papier, 23,4x18 cm (w świetle nowego passe-partout)
Sygnowany w prawym górnym narożniku: No 4/Ab. (Numer porządkowy szkicu kompozycyjnego i inicjały artystki); na odwrocie w lewym górnym narożniku tuszowa pieczęć własnościowa z danymi wpisanymi odręcznie atramentem: (w banderoli ukośnie) BIBLIOTEKA; (w łuku podkowy) STEFANA LAKLEWICZA; (w banderoli poniżej) W PO...; (niżej) DZIAŁ (atram.) Anna Bilińska/ TOM:(atram.) * (ur.) 1858 na Ukrainie/ + 8IV 1893 r w Warszawie
akwarela, papier,
25 x 34.7 cm
Sygnowany l.d.: Anna Bilińska