1 zł
2 600 000 zł

ANTO Maria (1937 Warszawa - 2007 Warszawa)

Stajnia, 1991 r.

olej/płótno, 49 x 72 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Maria Anto 1991'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1991 | 981'
sygnowany i opisany na blejtramie na odwrociu: 'MARIA ANTO STAJNIA 50 x 75'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Le soir avec un teléphone II, 1975 r.

olej/płótno, 100 x 95 cm
sygnowany l.d.: 'Maria Anto'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'MARIA ANTO 1975 95X100 cm "LE SOIR AVEC UN TELEPHONE II''
opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1975 | 527'

Reszel, 1991

olej, płótno, 135 x 160 cm
sygn. z tyłu na płótnie: Maria Anto 91 oraz nr 967 w okręgu, na blejtramie: MARIA ANTO 1991 „RESZEL” 135 X 160 cm

ANIOŁY POLSKIE II, 1982

olej, płótno
81 x 130 cm
sygn. l.g.: Maria Anto 82
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: Maria Anto 1982
poniżej numer: 802 [w kółku ]
na górnej listwie krosna: „ANIOŁY POLSKIE II“ 80 x 130

Biały Park II, 1983

olej, płótno, 90 × 130 cm
sygn. na odwrocie: Maria Anto 1983 oraz opisany na blejtramie: MARIA ANTO 1983 „BIAŁY PARK II” 90 × 130 (Z NR 442)

Bez tytułu, 1971 r.

olej/płótno, 72 x 89,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Maria Anto 1971'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1971 | 478'

CZERWONY NIEDŹWIADEK I CZARNE PTAKI, 1989

olej, płótno
80,5 x 100,4 cm
sygn. p.d.: 1989 Maria Anto
na odwrocie na płótnie sygn.: Maria Anto 1989 | 942 [w kółku]
pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Krowa, 1991

olej, płótno; 50,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: MARIA ANTO;
na odwrocie, na blejtram opisany: MARIA ANTO 91 "KROWA" 50x61 CCH/, na płótnie: Maria Anto 1991/ 986 (w okręgu).

"Śniadanie na trawie", 1973 r.

olej/płótno, 90 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'Maria Anto'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Maria Anto 73'
oraz sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'MARIA ANTO 1973
"ŚNIADANIE NA TRAWIE II" 90 X 130 | MARIA ANTO 1970 90 x130'

Mój pejzaż, 1973

litografia barwna, papier, edycja: P.A.; 66 x 84 cm
opisany l.d.: "P.A., Mój pejzaż", sygnowany p.d.: "Maria Anto, 1973"

Le Portrait de la baignoire (Portret wanny), 1973 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany: p.d. 'Maria Anto 1973'
opisany na odwrociu, na płótnie: 'Maria Anto 1973 | 567' oraz na blejtramie: 'MARIA ANTO 80 x 100 "LE PORTRAIT DE LA BAIGNOIRE" '

MIELNO (PORTRET MULCI I MIŚKA - PANKRACEGO), 1987

olej, płótno
100,5 x 120 cm
sygn. pośrodku dolnej krawędzi: Maria Anto 1987
na odwr. na pł. sygn.: Maria Anto 1987 | 915 [w kółku]
Na górnym krośnie sygnatura i napis: MARIA ANTO 1987 "MIELNO" 100 x 120 (Portret Mulci i Miśka-Pankracego).

Ten dom, 1976

olej, płótno; 78 x 100 cm;
sygn. l. d.: Maria Anto;
na odwrocie, na blejtramie napis: MARIA ANTO 76 "TEN DOM" 78 X 100, na płótnie napis: Maria Anto 76 / 694.

PIES, 1990

olej, płótno
115 x 130 cm
sygn. przy prawej krawędzi u dołu kartki z wierszem w języku niemieckim: "MEINEM MENSCHEN" (-) MARIA ANTO | MCMXC
na odwrocie na płótnie sygn. l.g.: Maria Anto 1990 | 949. [w kółku]

MADONNA WIOSENNA, 1967 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany p.d.: Maria Anto
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Maria Anto| 67 | Madonna Wiosenna|153 | na górnej listwie krosna dane adresowe

Sen P. Eduarda II, 2001 r.

olej/płótno, 73 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Maria Anto'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Maria Anto 2001', poniżej dedykacja; opisany na blejtramie: 'MARIA ANTO "SEN P. EDWARDA II" 73 x 50, 2001'

Portret partyzanta, 1968 r.

olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Maria Anto 1968'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1968 "PORTRET PARTYZANTA" | MARIA ANTO | Maria Anto 1968', na blejtramie opis: 'POLAND W-WA32. KARPIŃSKIEGO 12 130 x 90' oraz 'MARIA ANTO (Maria Antoszewska)', u dołu opis pracy z 1964 roku, na którą naklejone jest płótno z przedstawieniem z 1968 roku; na odwrociu nalepka ZPAP z danymi pracy

Zdążyć przed zmrokiem, 1979 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm
opisany na odwrociu: 'MARIA ANTO 1979 "ADELAIDA" 90 X 120 | Maria Anto 1979 | "ZDĄŻYĆ PRZED | ZMROKIEM" | 751'

- kolekcja prywatna, Francja

Martwa natura jesienna, 1983 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'Maria Anto'
opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1983 "M.N.JESIENNA" | 844'

REMONT BRAMY, 1990

olej, płótno
89,5 x 119,2 cm
sygn. p.d. czerwoną farbą [od prawej do lewej]: 1990 Maria Anto
sygn. na odwrocie na płótnie: BF | Maria Anto 90 | 957 [w kółku]
na górnej listwie krosna napis autorski: MARIA ANTO 1990, 90 x 120 "REMONT BRAMY"

Schody, 1973 r.

litografia barwna/papier, 66,5 x 90 cm (arkusz)
sygnowany, opisany i datowany ołówkiem p.d.: 'Maria Anto 1973r. 1.'

W podróży, 1973 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Maria Anto 1973r. 1.'

Portret wanny (Le Portrait de la balgnoire), 1973 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm

Petrykozy - pokój muzyczny

olej na płótnie
60 x 48 cm

Anioły polskie II, 1982 r.

olej/płótno, 80 x 130 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Maria Anto 82', opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1982 | 820''
opisany blejtramie: ' "ANIOŁY POLSKIE II" 80 x 130 cm'

PTAK ODCHODZI, 1980

Olej, płótno; 81 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Maria Anto (podpis lustrzany), sygnowany i opisany na odwrocie

Pejzaż górski

olej, tektura; 33 x 32,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. Anto

MARTWA NATURA Z PIÓRAMI I PEJZAŻEM, 1981 R

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany l.d.: Maria Anto
opisany na odwrocie pismem odręcznym na płótnie: Maria Anto 1981| 767
i na blejtramie "M. N. z piórami i pejzażem" 81 x 100

Portret wanny (Le Portrait de la baignoire), 1973 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Maria Anto 1973`
opisany na odwrociu, na płótnie: `Maria Anto 1973 | 567` oraz na blejtramie: `MARIA ANTO 80 x 100 "LE PORTRAIT DE LA BALGNOIRE" `

MAŁY PORTRET DLA HENRYKA, 1965

olej, płótno, 80 x 60 cm
sygn. p.d.: MariaAnto1965
na odwrocie na płótnie sygnatura: Maria Anto 65; pośrodku: 206
na blejtramie napis autorski: "MAŁY PORTRET DLA HENRYKA"

Filiżanka, 1973

olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: Maria Anto;
na odwrocie autorskie napisy: na krośnie - MARIA ANTO 1973 "FILIŻANKA" 90 x 90 / MARIA ANTO 90 x 90, na płótnie - Maria Anto 1973, niżej 569

Dyptyk Mater/Pater, 1988 r.

olej/płótno, 113 x 129 cm (każda część)
"Mater" sygnowany l.d.: `MARIA | ANTO | I` opisany na odwrociu: `Maria Anto 1988 | Maria Anto`, nr: `928/I`
"Pater" sygnowany l.d.: `MARIA | ANTO II` opisany na odwrociu: `Maria Anto | Maria Anto 1988`, nr: `929 | II`

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Portret partyzanta, 1968 r.

olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Maria Anto 1968`
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski na odwrociu

Autoportret w berecie, 1989

olej, płótno, 60x81 cm
sygn. na odwrocie

Spacer z psem, 1973

olej, płótno; 60 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Maria Anto 1973;
na odwrocie napis autorski: Maria Anto 1973/ 587 na krośnie powtórzony napis z tytułem pracy: "SPACER Z PSEM" 61 (w kole)

Samochód... (idzie do nieba) z cyklu Portrety Rzeczy Ważnych

Technika: olej na płótnie
Wymiary: 60x81 cm
Sygnatura: p.d. i na odwrocie
Data powstania: 2000 r.

SCHODY, 1973

Litografia, papier; 53,5 x 73 cm (odcisk płyty)
Sygnowany p.d.: Maria Anto 1973 1

W PODRÓŻY, 1973

Litografia; 54,5 x 76 cm (odcisk płyty)
Sygnowany p.d.: Maria Anto 1973 1.

W PODRÓŻY, 1973

Litografia; 55 x 77 cm (odcisk płyty)

Park, 1974 r.

olej /płótno,
115 x 135 cm
sygnowany p.d.: `Maria Anto`, opisany na odwrociu: `MA RIA AN TO 1974 "Park" 115 x 135 | Maria Anto 1974`

Estymacja: 18 000 - 25 000

Park, 1974 r.

olej/płótno, 115 x 135 cm
sygnowany p.d.: `Maria Anto`
opisany na odwrociu: `MARIA ANTO 1974 "Park" 115 x 135 | Maria Anto 1974`

Muzy, 2006 r.

olej/płótno, 50 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Maria Anto`
opisany na odwrociu: `MARIA ANTO "MUZY" 50 x 100 | Maria Anto MMVI | 1205`

Pejzaż z Zakopanego, 2000 r.

pastel, tempera, ołówek/papier,
23 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Maria Anto`
opisany na odwrociu

SCHODY, 1973

Litografia;
53,5 x 73 cm (odcisk płyty)

W PODRÓŻY, 1973

Litografia;
55 x 77 cm (odcisk płyty)

W PODRÓŻY, 1973

Litografia;
54,5 x 76 cm (odcisk płyty)

AUTOPORTRET W BERECIE, 1989

olej, płótno,
60 x 81
na odwr. na płótnie napis autorski: Maria Anto 1989 | 947(w kółku); na blejtramie napis: MARIA ANTO 1989 "AUTOP. W BERECIE" 60 x 81 cm. oraz nalepka: 2.MARIA ANTO | Autoportret w berecie | 1989, olej, 60 x 81 cm

Zabudowania

olej, płótno, 68 x 100 cm;
sygn. p.d.: Maria Anto; na odwrocie sygn.

Fara w Kazimierzu

olej, płótno, 96,5 x 65 cm;
sygn. na odwrocie: Maria Anto oraz nr 5 w kółku

W PODRÓŻY, 1973

Litografia
54,5 x 76 cm (odcisk płyty)

W PODRÓŻY, 1973

Litografia
55 x 77 cm (odcisk płyty)

SPACER Z PSEM, 1973

Olej, sklejka
60 x 65 cm
Sygnowany l.d.: Maria Anto 1973
Na odwrocie napis czarnym olejem wykonany przez autorkę: Maria Anto 1973| 587

SCHODY, 1973

Litografia
53,5 x 73 cm (odcisk płyty)

Zabudowania

olej, płótno, 68 x 100 cm;

LEW I KRÓLIK, 1970

olej na płótnie,
90 x 130 cm,
sygnowany u góry "Maria Anto 1970", na odwrocie, na płótnie, autorskie informacje o obrazie

DRZEWO (DLA UMBERTO ECO), 1994

olej, płótno,
98.5 x 77 cm
sygnowany p.d. (od prawej do lewej): Maria Anto 1994
Na odwrocie na płótnie napis autorski: Maria Anto 1994; w (kółku): 1011; na blejtramie: MARIA ANTO 1994 "ECO" 100 x 78 cm oraz podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

SCENA SYMBOLICZNA, 1972

olej/płótno,
80,4 x 129,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `Maria Anto 1972 r.` opisany na odwrocie

Zaćmienie, 1965

olej, płótno
78 x 100 cm;
sygn. u dołu: MARIA ANTO
na odwrocie napis na blejtramie: MARIA ANTO "ZAĆMIENIE" 78 x 100 na płótnie: Maria Anto MMV
oraz numer 1182

Portret Wiersza, 1970

olej, płótno,
100 x 120 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: Maria Anto 1970,
opis autorski na blejtramie

Tulipany, 1988

olej, płótno,
70 x 50 cm;
na odwrocie: Maria Anto `88 na blejtramie: TULIPANY 70 x 50 cm M. A.

Zabudowania

olej, płótno, 68 x 100 cm;

Nied¼wiedzica podziwia mgłę, 1999 r.

olej/płótno, 39 x 56 cm, sygn.

Toledo, 2000

olej, płótno, 90 x 120 cm;
na odwrocie naklejka z tytułem oraz napis: Godło FILIP

MÓJ JAGUAR W PAPROCIACH, 1998

olej, płótno,
90 x 130 cm
sygnowany p.d nieczytelnie: .....A..
Na odwrocie na płótnie napis: Maria Anto 98 | 1055 (w kółku); na blejtramie napis: MARIA ANTO 1998 "MÓJ JAGUAR W PAPROCIACH" 90 x 130 BZ (w kółku)

Koń

olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. p.d.: Maria Anto; na odwrocie napisy autorskie

Pejzaż z Zakopanego, 2000 r.

pastel, 23 x 31,5 cm, sygn.

Za rzekę, most i niebo, 1970

olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p.d.: Maria Anto 70;
sygn. na odwrocie: Maria Anto 70 oraz sygn., dat. i opisany na blejtramie

Za rzekę, most i niebo, 1970

olej, płótno, 100 x 100 cm;

Idzie, a kolory są dla Jerzyka, 1976

olej, płótno,
80 x 99 cm
sygnowany śr.d.: Maria Anto
na odwrocie, na płótnie napis: Marta Anto 1976 | 669, oraz podłużna pieczątka; na blejtramie napis: MARIA ANTO 1976 "IDZIE, A KOLORY SĄ DLA JERZYKA" 80 x 100

Zabudowania

olej, płótno, 68 x 100 cm;
sygn. p.d.: Maria Anto;
na odwrocie sygn.

Za rzekę, most i niebo, 1970

olej, płótno, 100 x 100 cm;

Portret żółwia, 1974

olej, płótno, 110 x 110 cm,
sygn. p.d.: Maria Anto 1974; na odwrocie na
płótnie: Maria Anto / 603, na blejtramie: MARIA ANTO 1974
"PORTRET ŻÓŁWIA" 110 x 110 BŻ, i nalepka z belgijskiej galerii z 1976 r.

Idzie, 1996 r.

olej/płótno, 110 x 90 cm, sygn.

Zabudowania

olej, płótno, 68 x 100 cm;
sygn. p.d.: Maria Anto;
na odwrocie sygn.

DĘBY

1980 r.
Olej na płótnie 98 x 84,5 cm
Sygnowany l.d. "Maria Anto"
Na blejtramie "Maria Anto - "Dęby" 1980"

MM III

olej/płótno,
41 x 27 cm,
sygn.

PORTRET Z BIEDRONKĄ 1964 r.

Olej na płótnie
130 x 90 cm
Sygnowany p.d. - " Maria Anto 64"
Na odwrocie napis - "Maria Anto 1965 (?) / "PORTRET" / 196"

Dom, 1969

olej, płótno
100 x 90 cm

Hommage dla Joanny, 1998

olej na płótnie, 52 x 63 cm
na odwrocie sygnatura: "Maria Anto 98/1060",
na krośnie dane o obrazie

liczba obiektów: 81