KAMIEŃSKI Antoni (1860 - 1933)
PORTRET OLGI BOZNAŃSKIEJ, 1917
kredka, węgiel(?), gwasz, papier na tekturze
66 x 35 cm
sygn. p.d.: AKamieński | Paryż 1917
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olbrzym białowieski, Zawały, Szałas drwali, Wieś Budy (Zagroda)
[z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912]
sygn. na kamień l. i p.d.
4 szt.
litografia, tinta
27.9x21.2 cm, 27.8x21.5 cm, 21.2x27.5 cm, 21.2x27.6 cm
pastel/papier, 62 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'A. Kamieński | Zakopane | 10. X 1912'
znak wodny papieru paryskiej firmy Lefranc & Cie l.d.
Widok na Katedrę Notre Dame w Paryżu, ok. 1912
Technika mieszana, tektura; wym.: 63,8 X 48,5 cm; sygn. l.d.: A. Kamieński.
Łuk Triumfalny w Paryżu, ok. 1914
Technika mieszana, tektura; wym.: 47,5 x 60 cm; sygn. l.d.: A. Kamieński.
Szkice z lat minionych 1905-1907. Warszawa [1907].
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego"; 38 x 29 cm;
ozdobna, sygnowana oprawa wydawnicza, na licu tłoczona tytulatura oraz obraz przedstawiający alegorię upadku rewolucji wraz z wytłoczoną czerwienią krwią wyciekającą z obrazu.
Białowieżaneczka i Starzec, 1912 r.
litografia, papier, 2 x 23 x 17 cm, z teki Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912 r.
litografia, papier, 24,5 x 32 cm (wymiar arkusza), sygn. na płycie p.d.: AKamieński, z teki Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912 r.
Szkice z lat minionych 1905 - 1907
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego". Zakł. Fotochem. B. Wierzbicki i Ska. Warszawa. Folio, 9 tabl. (w komplecie było 10) z ilustracjami w formie wklejek (21,5 x 18 cm). Ilustracje zatytułowane.: Wymarłe miasto, Propaganda, Trybun uliczny, Wiec dzieci, Walki bratobójcze, Szpieg, Brauningi, Odwiedziny więźniów, Po 45 latach.
Rozdarcia obwoluty
węgiel, papier żeberkowy; 60 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: AKamieński 1904
litografia, papier; 27 x 18,7 cm;
sygn. na kamieniu l. d.
Praca z teki "Szkice z Puszczy Białowieskiej" wydanej przez "Świat" , a odbitej w Litograficznym Towarzystwie Akcyjnym S. Orgelbradnda.
Kazimierz Woźnicki w swoim gabinecie, 1917
Ołówek, kredka, papier naklejony na tekturę;
wym.: 30.8 x 58 cm;
sygn. l.d.: AK / Paryż 1917.
Stare pęknięcia papieru.
Zawały (z teki Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912)
sygn. na kamień l.d.
litografia, tinta 27.9x21.5
Spotkanie w drodze (z teki Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912)
sygn. na kamień p.d.
litografia, tinta
21.1x27.4
pastel/papier, 60 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A. Kamieński | 1926`
DUCH - REWOLUCYONISTA. SZKICE Z LAT MINIONYCH 1905 - 1907, 1908
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego". Zakł. Fotochem. B. Wierzbicki i Ska. Warszawa. Folio, 10 tabl. z ilustracjami w formie wklejek (21,5 x 18 cm). Ilustracje zatytułowane.: Wymarłe miasto, Propaganda, Trybun uliczny, Wiec dzieci, Walki bratobójcze, Szpieg, Brauningi, Bomba, Odwiedziny więźniów, Po 45 latach.
Portret Konstantego Laszczki, 1892
węgiel, sangwina, papier szary;
45,5 x 59,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AKamieński/ Paryż 1892
(klejony prawy górny narożnik).
akwarela/papier, 16,5 x 19,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `A.Kam.`
Estymacja: 3 000 - 6 000 zł
Szkice z Puszczy Białowieskiej 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego, 1912
Teka litografii; wym.: 317 x 240 mm; sygn. pł.: A. Kamieński; dodatkowo opisy typograficzne wraz z tytułami prac; Wydawnictwo Towarzystwa Akcydensowego "Świat", Warszawa 1912; wstęp Z. Bartkiewicza; oprawa płócienna; zach. oryg. okładka kartonowa: Droga z Bielska do Białowieży, Olbrzym białowieski, Wieś Budy, Wieś Budy (zagroda), Szałas drwali, "Zawały", Paśnik, Spotkanie w drodze, "Podwoda", Żubry, Prządki, Litwin i Białorusin, Białowieżaneczka, Starzec. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.
akwarela,gwasz, papier, 48 x 33 cm;
sygn.l. d.: A Kamieński / 1902
Akwarela, gwasz, 13,5 x 14 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: AKamieński
Konwoluta litografii z teki Antoniego Kamieńskiego Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912
Wydawnictwo Towarzystwa Akcydensowego "Świat", Warszawa 1912; Droga z Bielska do Białowieży, Olbrzym białowieski, Wieś Budy, Wieś Budy (zagroda), Szałas drwali, "Zawały", Spotkanie w drodze, "Podwoda", Litwin i Białorusin, Białowieżaneczka, Starzec.
wym.: 317 x 240;
sygn. pł.: A. Kamieński; dodatkowo opisy typograficzne wraz z tytułami prac; dołączona karta tytułowa i wstęp Z. Bartkiewicza. Lit.: Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.
litografia, papier, 24,5 x 32 cm (wymiar arkusza);
napis l. d.: A. KAMIEŃSKI / Szkic z puszczy Białowieskiej.;
napis p. d.: Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów.;
u dołu pośrodku tytuł: ŻUBRY.
Teka litografii;
wym.: 317 x 240;
sygn. pł.: A. Kamieński;
Litografia dwubarwna; wym.: 282 x 205 mm; sygn. na pł. l.d.: A. Kamieński/Szkice z puszczy Białowieskiej; tyt. ś.d.; p.d.: Wydawnictwo "ŚWIATA"/Lit.: Tow. Alc. S. Orgelbranda S-ów. Graf. z: Teka: Szkice z Puszczy Białowieskiej, 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego, Warszawa Nakładem Towarzystwa Akc. Wydawniczego "Świat", 1912. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.
Litografia dwubarwna; wym.: 275 x 211 mm; sygn. na pł. l.d.: A. Kamieński/Szkice z puszczy Białowieskiej, tytuł ś.d.; p.d.: Wydawnictwo "ŚWIATA"/Lit.: Tow. Alc. S. Orgelbranda S-ów. Graf. z teki: "Szkice z Puszczy Białowieskiej, 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego", Warszawa Nakładem Towarzystwa Akc. Wydawniczego "Świata, 1912. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.
Litografia dwubarwna; wym.: 211 x 281 mm; sygn. na pł. l.d.: A. Kamieński/Szkice z puszczy Białowieskiej; tytuł ś.d.; p.d.: Wydawnictwo "ŚWIATA"/Lit.: Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. Graf. z teki: "Szkice z Puszczy Białowieskiej, 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego", Warszawa Nakładem Towarzystwa Akc. Wydawniczego "Świat", 1912. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.
Zaułek przy kościele St. Germain w Paryżu, ok. 1900
Akwaforta;
wym.: 360 x 263 mm;
sygn. oł. p.d.: A. Kamieński; grafika po konserwacji.
litografia, papier, 29,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: AKamieński ...
u dołu napis drukowany: l. d.: A. KAMIEŃSKI./ Szkice z puszczy Białowieskiej.,p .d. Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. śr. d.: ZAWAŁY
litografia, papier,
29,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: AKamieński ...
litografia, papier,
29,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: AKamieński ... u dołu napis drukowany: l. d.: A. KAMIEŃSKI./ Szkice z puszczy Białowieskiej.,p .d. Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. śr. d.: ZAWAŁY
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier
50 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: A Kamieński/1902
litografia, papier, 31 x 21,5 cm (wymiary arkusza);
u dołu napisy: l. d.: A. KAMIEŃSKI./ Szkice z puszczy Białowieskiej.,
p .d. Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. śr. d.: PRZźDKI
ołówek, papier naklejony na tekturę, 33,5 x 48 cm;
sygn. p. g. (poniżej stopy leżącej postaci): AKamieński;
napis autorski z boku: "Motyl i Róża" / szkic do obrazka scenicznego / Panny Bogusławskiej / ... Dziewczynkom / Chłopczyk / Warszawa dn 8/7 902; na odwrocie nalepiony wycinek prasowy poświęcony twórczości rysunkowej A. Kamieńskiego.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier,
48 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A Kamieński/1902
sygn. l. d.: A Kamieński/1902
sygn. l. d.: A Kamieński/1902
Węgiel, pastel, papier; 61,5 x 46,5 w świetle
Sygnowany l. d.: A. Kamieński
pastel, papier
62,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Kamieński ....
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier, 48 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A Kamieński/1902
Stanisław Witkiewicz, 1895 1914
akwaforta, wym.: 490 x 295 mm,
sygn. oł. p.d.: A. Kamieński, Zakopane 1895, Paryż 1914
sygn. l. d.: A Kamieński/1902
Gwasz, ołówek, papier, 9,5 x 8 cm; w św. p.-p.
Sygn. l.d.- Kamieński Antoni.
Opisany u góry.
ołówek, tusz, gwasz, papier, 10 x 8 cm; (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: AKamieński 1898 r
węgiel, kredki, papier kremowy żeberkowy, 62 x 46,5 cm;
sygn. l.d.: AKamieński / 1919