1 zł
2 600 000 zł

ADLER Jankiel (1895-1949)

MŁODA KOBIETA NA PLAŻY, początek lat 30. XX w.

technika mieszana (olej, piasek), płyta pilśniowa
70,6 x 46,6 cm
sygn. l.d.: adler
na odwrocie wzdłuż dolnej krawędzi autorski napis czarną farbą: Junge Frau am Strand

cena wywoławcza: Wykup abonament

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kąpiące się, 1941 r.

olej/płótno, 64 x 57 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adler 1941'
na odwrociu papierowe nalepki galeryjne

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać, 1947

gwasz, papier brązowy; 63, 5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura, 1947 r.

olej, sklejka, 27 × 33 cm
sygn. p. d.: adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Akt leżącej kobiety

tusz czarny i sepia lawowane, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jankiel Adler C.A. (faksymile podpisu);
na odwrocie nalepki:
-) drukowana, z informacją o pracy z autorem, tytułem, techniką oraz ceną;
-) Galerie am Steinermen Haus z Frankfurtu.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kwiaty

olej, płótno, 63,5 × 49 cm,
sygn. p. d.: Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Bathers [Kąpiący się], 1941 r.

olej, płótno
64 x 57 cm
sygn. i dat. l. d.: Adler / 1941

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać, 1947 r.

gwasz, papier brązowy, 61 × 49 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Adler47.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać

akwarela, tusz, papier, 73,5 x 51,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jankiel Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kwiaty, ok. 1930 r.

olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'Adler'

ADLER Jankiel (1895-1949)

Ptaki, 1942

olej, karton; 22,5 x 29 cm
sygnowany p. d.: "adler"; na odwrocie opisany: "No. 1 | CA 444 EX 17 | abstract figures Bird | 39"

ADLER Jankiel (1895-1949)

FIGURA, OK. 1943

olej, papier naklejony na płótno, 31 x 25 cm
sygn. p.d.: Adler
na odwrocie naklejka Gimpel Fils Gallery (Londyn)

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
Londyn, Gimpel Fils Gallery
własność artysty

ADLER Jankiel (1895-1949)

MARTWA NATURA, OK. 1943

sygn. p.d.: Adler

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
Londyn, Gimpel Fils Gallery
własność artysty

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kompozycja geometryczna zielona, około 1944 r.

olej, technika własna/sklejka, 25 x 30,5 cm
sygnowany p.d.: 'adler'
na odwrociu nalepki domu aukcyjnego Christie's i Stern Gallery

- Stern Gallery, Tel Awiw, Izrael
- kolekcja James Davids
- dom aukcyjny Christie's, Londyn, lipiec 2010

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura na stole, około 1948 r.

olej/płyta, 90 x 70 cm
na odwrociu nalepka z napisem: 'JANKEL ADLER - NACHLASS', nalepka domu aukcyjnego Griesbach oraz nalepka firmy Natural Le Coultre, Genewa

- dom aukcyjny Griesbach, Berlin, czerwiec 2007
- kolekcja instytucjonalna, Polska

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać, 1947

gwasz, papier brązowy; 63,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać

gwasz, papier; 63,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Adler;

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura, 1947 r.

olej/sklejka, 26 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Adler'

POCHODZENIE
- kolekcja Nathana Kocha, Galeria David, Bielefeld

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura, l. 40.

gwasz, papier, 25 x 33 cm w świetle passe-partout
Pochodzenie: praca nabyta w latach 40. bezpośrednio od artysty. Wystawiana w The Leicester Galleries w Londynie, działającej w latach 1902 -1977.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Akt leżący

akwarela, tusz lawowany, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepki:

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać

gwasz, papier; 63,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura, 1947 r.

olej/płyta, 26 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Adler'

- kolekcja Nathana Kocha, Galeria David Bielefeld

ADLER Jankiel (1895-1949)

Siedząca kobieta, 1928 r.

olej/płótno, 60 x 100 cm
sygnowany p.g.: 'Adler'

- Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa 1937

- Jankel Adler, katalog wystawy, Tel Aviv Museum of Art 1985, s. 85, nr 26
- Jankiel Adler 1895 - 1949, katalog wystawy, Stadtische Kunsthalle Dusseldorf 1.11-8.12.1985, The Tel Aviv Museum 23.12.1985-11.02 1986, Muzeum Sztuki w Łodzi, 28.02-13.04 1986, Koln 1985, poz. 49, s. nlb.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Klasztor Saint Germain des Pres

litografia barwna/papier 54,8 x 47 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jankiel', opisany l.d.: '88/175'

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura, 1940

olej, tektura; 56,5 x 46,5 cm;
sygn. l. g.: Adler;
na odwrocie napisy i numery: J. Adler / Composition / 1940; oraz nr 337 oraz dwie nalepki: jedna z nich z napisem w języku
hebrajskim i nr. 31.;
druga wystawowa z tytułem obrazu Still Life (Composition) z nr. 17 i datą powstania obrazu 1940.

ADLER Jankiel (1895-1949)

Figura

olej, płótno, 31 x 25 cm
sygn. p.d.: adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Figura, 1943

olej, płótno, 31 x 25 cm
sygn. p.d.: adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kwiaty, około 1930 r.

olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: `Adler`

ADLER Jankiel (1895-1949)

Original Illustration #2

monotypia/papier, 25,5 x 19,5 cm
sygnowana na płycie l.d.: `adler`
na odwrociu nalepki galeryjne

ADLER Jankiel (1895-1949)

olej na papierze
sygnowany w prawym dolnym rogu
48,5 x 32 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Dwie figury, 1948

olej, płyta; 62 x 49 cm
sygn. p.d. adler
na odwrocie/ adler 48 TWO FIGURES

Estymacja: 75000-80000 zł

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura z krabami

olej/płótno, 51 x 40 cm
sygnowany l.g.: `Adler`

Estymacja 80 000 - 100 000 zł

ADLER Jankiel (1895-1949)

Ptaki, 1942

olej/tektura, 22,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `adler`
opisany na odwrociu: `No. 1 CA 444 EXI 7 | abstract Figures Bird | 3970 | JANKEL ADLER`

Pochodzenie: D.A. Sztuka Kraków

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 25 000

ADLER Jankiel (1895-1949)

Autoportret, 1930 r.

tusz/papier, 22,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Jankiel Adler Dat. 28/5 30 dem Kunstler Selbstportrait``

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

ADLER Jankiel (1895-1949)

Still Life, 1944

olej, płótno, deska
21 x 26 cm
sygn. i dat. na odwrocie

ADLER Jankiel (1895-1949)

Flowers

akwarela, papier 62 x 53 cm sygn. p. śr.: adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura z homarami, ok. 1930 r.

olej/sklejka,
63,5 x 83,5 cm
sygnowany l. d.: `adler`
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Agar-art
LITERATURA: katalog aukcji Domu Aukcyjnego Agar-art z dnia 18.03.2007, poz. 103 (repr.)

ADLER Jankiel (1895-1949)

Akt leżący, 1943

gwasz, papier
41 x 51,7 cm
sygn. l.d. adler 43

ADLER Jankiel (1895-1949)

Figury, 1943

akwarela, gwasz, papier
37 x 50 cm
sygn. i dat. p.d. Adler / 1943

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kompozycja, 1947

olej, papier, płótno;
48,3 x 32 cm
sygn. p.d. adler 47

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kwiaty w wazonie, 1928

olej, tektura;
62,5 x 47,5 cm w świetle ramy
sygn. l.g. Adler/ 28

ADLER Jankiel (1895-1949)

Treblinka

tusz na papierze
50,8 x 38,2 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Figury

akwarela na papierze
sygn. p.d. adler/45/
30,5 x 26 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura

olej na płótnie naklejonym na płytę
sygn. l.g. adler
30,5 x 26 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura

sygn. l.g. adler
21 x 26 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura

ołówek na papierze
14 x 17,8 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Figury we wnętrzu

tusz na papierze kremowym
sygn. p d. adler
37,4 x 28,4 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Postać

tusz na papierze
37,5 x 27,6 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Siedząca postać

gwasz na papierze
sygn. p.d. odciskiem Jankel adler C.A.
50,5 x 40 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Głowa, 1942

dekalkomania i tusz na papierze
sygn. i dat. p.d. adler/1942
25,7 x 20,2 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Twarze

olej, płótno;
64 x 77 cm
sygn. p.d. Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Dwie figury

olej, płyta;
64 x 51 cm
sygn. p.d. Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Bouquet de fleurs dans une cruche (1928)

Olej / deska
Sygnowany i datowany l.g.
62 x 48 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kwiaty

olej/płyta, 63 x 48 cm
sygnowany l. śr.: `adler`

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kompozycja, ok. 1947 r.

olej/papier naklejony na płótno,
49 x 32 cm
sygnowany p. d.: `adler`

ADLER Jankiel (1895-1949)

Wazon z kwiatami, ok. 1930

technika mieszana, sklejka, 65 x 49.5 cm;
sygn. l. d.: Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura z krabem

olej/płótno, 51 x 40 cm
sygnowany l. d.: `Adler`

ADLER Jankiel (1895-1949)

WAZON Z KWIATAMI, ok. 1930

technika mieszana
65 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura z homarami, ok. 1930

olej, sklejka,
63.5 x 83.5 cm
sygnowany l.d.: Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Akt siedzący

tusz lawowany, papier,
wym. 57 x 42 cm ( w świetle passe - partout);
sygn. stemplem p.d.: Jankiel Adler; na odwrociu naklejka wystawowa z Londynu z wystawy Jack Bilbo & The Moderns z listopada 1990 poz. kat. 1 (tu datowane na lata 40.) oraz naklejka A.M. ADLER FINE ARTS, Inc. Z opisem obrazu

ADLER Jankiel (1895-1949)

Akt (1940)

sygnowany pieczęcią, datowany p.d.
atrament, papier
62.7x47.8

ADLER Jankiel (1895-1949)

Leżąca postać, lata 40.

technika mieszana,
41 x 54 cm
sygn. l.d.: Jankiel Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Twarze

olej, płótno
63,5 x 76,5 cm

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura, 1945

olej, karton naklejony na sklejkę, 55 x 54
sygn. l. d.: Adler; na rewersie nalepka: "Jankel Adler / Nature morte / 1945" oraz nalepka londyńskiej galerii Victor Waddington

ADLER Jankiel (1895-1949)

Martwa natura

kredki, papier, 31,5 x 44 cm,
sygn. l.g.: Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

Śpiący nad Talmudem

olej, sklejka, 38 x 35 cm; sygn. l.d.: Adler 27

ADLER Jankiel (1895-1949)

Kompozycja kubistyczna

akwarela, tusz, papier, 22,5 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: J. Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

akwarela, gwasz, papier, 22,5 x 20,5 cm; (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: T Adler

ADLER Jankiel (1895-1949)

liczba obiektów: 69