olej na płótnie
45 x 57 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "MHarasimowicz 1919 | Szczawnica".
4 800 zł
04-01-2024
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
FINKELSTEIN Sacha (Samuel) (1890 - 1942)
"Gospodarz"
, 1932
olej na sklejce
61 x 47,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Sam. Finkelstein 1932".
6 500 zł
04-01-2024
"Pasterz"
olej na desce
44,5 x 35,5 cm
niesygnowany.
Partia nieba zdobiona dekoracyjną techniką grzebykowania.
7 400 zł
04-01-2024
RICHTER-REICH F. Max (1896 Berlin - 1950)
"Na targu rybnym"
, 1945
olej na płótnie
71 x 101 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "MAR. RICHTER 1945".
Na odwrocie nalepka galeryjna z niemieckiego miasta Stralsund z salonu sztuki Ruth Bornefeld.
7 400 zł
04-01-2024
DMYTRYSZYN Włodzimierz (1905 - 1992)
"Ulica Floriańska w Krakowie"
, 1964
olej na tekturze
60 x 50 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "W. Dmytryszyn".
3 600 zł
04-01-2024
PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)
"Pejzaż"
24,5 x 34,5 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "K.P.".
Na odwrocie szkic kompozycji pejzażowej w technice olejnej.
3 200 zł
04-01-2024
OSTROWSKA Leokadia (1875-1952)
"Łazienki Królewskie w Warszawie"
, 1932
olej na tekturze
24 x 31,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. Ostrowska 1932 r".
Na odwrocie autorski napis: "'Łazienki' w Warszawie | Maria Ostrowska 1932 r" oraz pieczęć składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie, ulica Basztowa
2 000 zł
04-01-2024
HOLZMÜLLER Juliusz (1876 Bolechów - 1932 Lwów)
"Siwe konie"
akwarela, gwasz na papierze
11,5 x 16,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Juliusz Holzmuller"
1 800 zł
04-01-2024
Łyżeczka, Rosja, 1892 r.
Łyżeczka; srebro pr. 84 puncowane, punce częściowo zatarte, emalia komórkowa.