Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (7308)
FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
"Pejzaż leśny" , 1930
Olej, płyta.

Sygn. dat. i opisany p.d.: Kochanemu Dziutkowi w dniu imienin ofiaruję 27.6.1930 Stefan Filipkiewicz

Wymiary: 33 x 47 cm
11-06-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
KOSSAK Wojciech (Paryż 1856 - Kraków 1942)
Ułan na koniu i dziewczyna , 1921
olej/płótno naklejone na tekturę; 31 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: „Wojciech Kossak / 1921”

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

45 000 zł

11-06-2024
Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
MERWART Paweł (1855 - 1902)
W kawiarni , 1885
piórko, tusz, akwarela, gwasz/tektura; 29 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: „PAVL MERWART. SEPT. 13[?] 1885.”

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

12 000 zł

11-06-2024
MALECKI Aleksander Władysław (1836-1900)
Pejzaż wiejski , 1884
olej/płótno; 22 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: „W. Malecki / 1884”;

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

95 000 zł

11-06-2024
PAWLISZAK Wacław (1866 - 1905)
Scena batalistyczna
olej/płótno; 36,5 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: „Wacław Pawliszak”

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

50 000 zł

11-06-2024
PILATTI Henryk (1832 - 1894)
W stajni , 1862
olej/płótno; 20,5 x 25,5 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: „HP / 62 [?]”;
opisany na odwrocie: „Pillati Warszawa / Druga połowa XIX wieku 1832-1894 / Odnawiał Z. Jasiński w Warszawie 1924 r.”

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

45 000 zł

11-06-2024
SZAŃKOWSKI Bolesław (1873 - 1953)
Portret mężczyzny
olej/płótno; 74 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: „Szańkowski / nach Photos”;
na odwrocie nalepka galeryjna

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

5 000 zł

11-06-2024
PILICHOWSKI Leopold (1869-1933)
Pies
olej/deska; 11 x 25,3 cm;
sygn. p. d.: „L. Pilichowski”;
opisany na odwrocie: „1904”

3 500 zł

11-06-2024
STAŃKO Michał (1901-1969)
Pejzaż górski z chatami , 1953
olej/płótno; 65 x 79 cm;
sygn. i dat. p. d.: „M. Stańko / 1953”;
na odwrocie:
-nalepka: „aut. Michał Stańko / pejzaż zimowy II olej / for. (65 x 80)”
-pieczęć: „KOMISJA ARTYSTYCZNA / Z. P. A. P. KRAKÓW / PRZYJĘTY”

8 000 zł

11-06-2024
liczba obiektów: 7308