olej, tektura 35 x 50 cm sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1945
30-09-2023
Galeria Grodzka Antoni Burżacki
Porcelana ręcznie malowana, sygnowana.
Wysokość: 18 cm
2 900 zł
29-09-2023
Waza famille rose, You Haibin, Chiny, 1950-60
Unikatowa waza porcelanowa ręcznie malowana i złocona.
Sygnowana na podstawie "雅玩珍藏" - "Ya wan zhen cang" (tłum. "Delikatny kolekcjonerski drogocenny skarb") oraz nazwiskiem malarza "You Haibin".
Wymiary: 23,5 x 12,5 x 7,5 cm
12 500 zł
29-09-2023
TRZESZCZKOWSKI Antoni (1902-1977)
“Konie poniosły”
Olej na płótnie naklejonym na karton, sygn. p.d. „Trzeszczkowski”.
Wymiary w ramie: 39x46 cm (28x36 cm)
6 800 zł
29-09-2023
PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
JABŁKA I PAPRYKA
"Jabłka i papryka" ol/pł o wym. 26,4 x 31,7 cm, sygnowany p/g "Pankiewicz" . Na krosnach ślady nalepki i nieczytelny napis olówkiem. Obraz powstał ok.1919 r. Do pracy dołączone potwierdzenie p. Anny Tyczyńskiej.
110 000 zł
29-09-2023
Antykwariat Garbary
Panorama Tatr
Obraz przedstawia zimową panoramę Tatr o zachodzie słońca.
Sygnowany prawy dolny róg.
Nandor Katona (1864-1932) Węgierski malarz pochodzenia żydowskiego.
29-09-2023
CONNAISSEUR
"Lato", Miśnia, k. XIX w.
Figurka porcelanowa z cyklu "Cztery Pory Roku", ręcznie malowana, sygnowana znakiem Miśnieńskiej Manufaktury Porcelany.
Wysokość 13 cm.
2 500 zł
28-09-2023
Johann Kändler "Orkiestra", Miśnia, XIX w.
Porcelana ręcznie malowana, sygnowana znakiem Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni, nr modelu 2489.
Wysokość: 16 cm
8 900 zł
28-09-2023
“Dziewczynka”, Michel Victor Acier, Miśnia, XIX w.
Porcelana ręcznie malowana, sygnowana znakiem Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni.