DELLERMALM Anna (ur. 1951)
Tytuł pracy: Dimensions VIII
Wymiary pracy: 24x24cm plus oprawa
Technika: akryl – technika własna na płycie MDF
Rok: 2004
Sygnatura: AD’04
Certyfikat autentyczności
Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1971-1977 projektowanie graficzne i ilustrację u profesorów Leszka Hołdanowicza i Janusza Stannego, malarstwo w pracowniach profesorów Eugeniusza Markowskiego i Stanisława Poznańskiego oraz rzeźbę u prof. Gustawa Zemły. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Książki i Projektowania Graficznego. Pracowała jako grafik, ilustrator i dyrektor artystyczny, równolegle realizując prace malarskie. Jej pierwsza indywidualna wystawa odbyła się w 1981 roku w Galerii Uniwersalna w Warszawie. Wkrótce potem przeprowadziła się do Szwecji.
„Fascynuje mnie ogromne bogactwo natury w kolorach, formach i fakturach. Inspirują mnie one do tworzenia niekończących się łańcuchów wizualnych transformacji, w poszukiwaniu istoty i duszy motywów. Lubię eksperymentować z różnymi technikami malarskimi i łączyć ich odmienne cechy, aby wzmocnić mój własny pogląd na otaczający świat.”