LUSTYK Bogusław (ur. 1940)
Tytuł: Polo game
Wymiary: 62 x 74 cm
Technika: technika własna, płótno
Sygnatura: z przodu oraz na odwrociu
Certyfikat autentyczności
Urodził się w 1940 roku w Warszawie. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej (rzeźba). Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki i Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1965 roku. Dyplom w pracowni prof. Józefa Mroszczaka Po studiach uprawiał ilustrację i grafikę książkową. Zdobył około dwudziestu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach na plakat. Brał udział w ponad 80 indywidualnych i grupowych wystawach plakatu i malarstwa m. in. we Francji, Belgii, USA i Australii. Jego międzynarodową karierę rozpoczęła wspólna wystawa w Hanowerze, gdzie prezentował swą twórczość wraz ze znanym rzeźbiarzem niemieckim Johenem Ilem.
Bogusław Lustyk mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma swoje studio, liczną publiczność, kolekcjonerów oraz poważne zamówienia artystyczne. W swojej sztuce pozostaje wierny atmosferze polskiej szkoły plakatu. Konie i teatr to ulubione tematy artysty utrzymane w stylu poetyckiej ekspresji.