BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)
drzeworyt na papierze sygnowany ołówkiem "kompozycja kół V. drzeworyt 2/13 1966 JAN BERDYSZAK", na rewersie atramentem: "JAN BERDYSZAK KOMPOZYCJA KÓŁ V drzeworyt 1966"; wymiary: ca 100x70 cm (karton); stan: dobry, liczne drobne uszkodzenia marginesów, nadto drobne zagięcia
Drzeworyt na papierze sygnowany ołówkiem "kompozycja kół V. drzeworyt 2/13 1966 JAN BERDYSZAK", na rewersie atramentem: "JAN BERDYSZAK KOMPOZYCJA KÓŁ V drzeworyt 1966"
Wymiary: ca 100x70 cm (karton)
Stan: dobry, liczne drobne uszkodzenia marginesów, nadto drobne zagięcia
J. Berdyszak (1934 Zawory p. Śrem - 2014 Poznań) m. in. malarz, grafik, rzeźbiarz, scenograf, autor instalacji, absolwent PWSSP w Poznaniu, profesor i rektor ASP w Poznaniu.
Kompozycje kół to jeden z wielu cyklów artystycznych tworzony w latach 1966-1971 w grafice i malarstwie.
Ukończył w roku 1958 PWSSP w Poznaniu, gdzie studiował rzeźbę. Jego malarsko-przestrzennym kompozycjom często towarzyszy grafika (gipsoryt, drzeworyt). Od 1990 Berdyszak tworzył cykl zatytułowany Passe-par-tout realizowany w formie obiektów, instalacji, grafik. Głównym tematem jego prac i poszukiwań twórczych była przestrzeń - jako tło, dopełnienie, przenikanie. Był wykładowcą poznańskiej ASP oraz autorem wielu teatralnych projektów scenograficznych.