GOŁKOWSKA Wanda (1925 - 2013)
Olej na płótnie sygnowany na boku płótna "WANDA GOŁKOWSKA" oraz w dwóch miejscach pieczęcią autorki; wymiary: ca 65x66 cm; stan: bardzo dobry
Olej na płótnie sygnowany na boku płótna "WANDA GOŁKOWSKA" oraz w dwóch miejscach pieczęcią autorki
Wymiary: ca 65x66 cm
Stan: bardzo dobry
Wanda Gołkowska (1925-2013) wybitna przedstawicielka konceptualizmu, uprawiała przede wszystkim malarstwo i rysunek, profesor ASP we Wrocławiu.
Urodziła się w 1925 w Rzeszowie. W latach 1946-52 studiowała we Wrocławiu polonistykę oraz malarstwo na PWSSP gdzie uzyskała dyplom w pracowni E. Gepperta. Była profesorem wrocławskiej ASP. Uważana za reprezentantkę "geometrycznej abstrakcji". Od połowy lat 90-tych często prace jej inspirowała natura: "Listopadowe Liście", "Cykl Horyzontalny". Również tworząc pejzaże, W. Gołkowska posługiwała się językiem form geometrycznych.