KORMAN Aleksander Marek (1953 - 2017 Wrocław)
Wymiary: 100 x 70 cm, plus oprawa
Technika: pastel, akryl, płótno
Sygnatura: z przodu
Z wykształcenia architekt, redaktor portalu artystycznego Variart. Specjalizował się w rysunku pastelami, z pasją tworząc swoją opowieść o emocjach, pragnieniach, tajemnicach i doznaniach z krawędzi jawy i snu. Poprzez cielesną metaforykę, ekspresję, dramaturgię kontrastów, barw, dopełnioną dopracowanymi kompozycjami i symboliką rysunki te przypominają teatralne widowiska bliskie surrealistycznym wizjom i barokowej grotesce. Wykonał szereg projektów plakatów dla Opery Wrocławskiej. Autor i uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.