Marchlak Krzysztof 1987
Olej na płótnie, 70 x 50 cm, sygnowany
Malarz, fotograf, twórca instalacji artystycznych, mieszkający w Krakowie i Mediolanie. Tytuł doktora sztuki uzyskał na krakowskiej ASP w 2018 roku. Uprzednio ukończył studia drugiego stopnia Wydziale Malarstwa tejże uczelni (2012r.). Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Jest autorem kilku wystaw indywidulanych oraz uczestnikiem ponad 40 pokazów zbiorowych w Polsce i za granicą.
W swojej praktyce malarskiej sięga po tradycyjne medium malarstwa olejnego. Głównym tematem jego prac są surrealistyczne wizje przyszłości, cykliczność procesów życiowych oraz kompozycje wykorzystujące inspiracje ludzkim ciałem. Najnowsze prace z cyklu Vanilla Dream charakteryzuje intensywna kolorystyka, nagromadzenie form organicznych, żartobliwość i „barokowość”.