HUCULAK Łukasz (ur. 1977)
Tempera na płótnie, 36 x 55,5 cm, sygnowany.
W latach 1997-2002 studiował na ASP we Wrocławiu w Pracowni Malarstwa Architektonicznego W. Kaniowskiego, uczęszczał też do Pracowni Ceramiki Unikatowej K. Cybińskiej. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2002r. Uprawia malarstwo olejne, głównym tematem jego prac są martwe natury, utrzymane w ascetycznej kolorystyce. Szczególną uwagę poświęca fakturze swoich obrazów, gdzie zróżnicowanie powierzchni płótna, w kontakcie ze światłem niuansuje wybrana tonację w całą gamę subtelnych odcieni. Pracuje jako wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu,