KLISZEWSKA Martyna (ur. 1974)
Wymiary: 49 x 49 cm
Technika: olej, płótno
Sygnatura: M. Kliszewska
Certyfikat autentyczności
Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz Wydziału Malarstwa ASP w Łodzi a także Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej. Od lat z powodzeniem godzi pracę w teatrze z twórczą aktywnością malarską. Swoje obrazy prezentowała podczas indywidualnych wystaw min. w Galerii Kuratorium w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie, w galeriach w Rybniku, Opolu a także podczas XX Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
W teatrze pracowała ze znakomitymi twórcami m.in. Kazimierzem Dejmkiem, Mikołajem Grabowskim, Tadeuszem Słobodziankiem czy Michałem Urbaniakiem tworząc różnorodne role w licznych przedstawieniach. W obrazach Kliszewskiej fauna i flora, w przetworzony sposób, zachwyca dzikością i witalną ekspresją, której wyrazem jest mocny kolor oraz charakterystyczna perspektywa. Kliszewska odsłaniając zmysłowy i tajemniczy świat przyrody odwołuje się do naszej podświadomości, a jej pełne sensualności ujęcie malarskie to próba osobistej konfrontacji ze znanym w historii sztuki tematem jakim jest natura. Obecnie artystka wciela się w rolę meksykańskiej malarki Fridy Kahlo w monodramie Jakuba Przebindowskiego "FRIDA Życie Sztuka Rewolucja”, gdzie z powodzeniem łączy swoje aktorskie oraz malarskie doświadczenia.