TOMCZYK Krzysztof
Tytuł: Kompozycja XXI
Wymiary: 50 x 50 cm
Technika: olej, płótno
Sygnatura: z przodu
Certyfikat autentyczności
Urodzony w Janowie Lubelskim. Ukończył studia i uzyskał dyplom w Instytucie Sztuki UMCS w Lublinie na Kierunku Malarstwa u Jana Popka. Brał udział w ok. 15 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace malarskie i rysunkowe znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
"Moje prace malarskie i rysunkowe znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Swoje malarstwo podzieliłem je na trzy okresy: 1979 – 1990 , 2009 – 2017 , 2018 – 2021. Każdy z tych okresów charakteryzuje się odmienną kompozycją, kolorystyką i tematyką. W przedstawionych obrazach zastosowałem technikę olejną na płótnie, akrylową na płótnie i techniki mieszane. Jestem niezależnym twórcą. Tworzę swoje malarstwo od ponad 40 lat i jest całym moim życiem."
Wykaz ważniejszych wystaw:
1978 – Lublin – Uniwersytecka Wiosna Plastyczna
1979 – Sochaczew ZDK
1980 – Piastów MOK
1981 – Słupsk – wystawa ” RUCHU ŚWIAT ”
1981 – Warszawa , Krakowskie Przedmieście – Galeria Art
1984 – Radom – Ogólnopolskie Triennale Portretu
1984 – Warszawa , Dom Braci Jabłkowskich – Galeria Warexpo
1985 – Zamość – Wystawa Środowiska Zamojskiego – Galeria Współczesna
1988 – Zamość – Galeria Współczesna – wystawa indywidualna
1988 – Zamość – „Dzieło Roku” – Galeria Współczesna
2001 – Warszawa , SGGW – IX Międzynarodowa Wystawa ” Zieleń To Życie"