BOLOGNA Carlotta (1909 Gandawa - 2001 Kraków)
olej na płótnie
50 x 75 cm
sygnowany monogramem i datowany w prawym, dolnym rogu: "CB | 77".
Na odwrocie autorski opis: "Podwórze | CARLOTTA | BOLOGNA".
Studiowała w ASP w Warszawie u T. Pruszkowskiego, a także u W. Weissa w Krakowie. Jej obrazy często mają charakter alegoryczny. Postacie z jej obrazów ubrane są w stroje Arlekinów i Pierrotów. Przypomina to świat bajkowy, cyrkowy i teatralny.