TUREK Aleksander (1933 - 2016)
Olej na płótnie, sygnowany i datowany pd. "A. Turek 1990"
Wymiary 70x80 cm.
Studia ASP w Warszawie, dyplom w 1961 r. w pracowni prof. Eugeniusza Eibisza. Do 1979 r. pracownik naukowy na macierzystej uczelni. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Laureat licznych nagród.