JANKOWSKI Marian
Olej na płótnie, sygn. i dat. pd. "MJankowski 1939". Wymiary z ramą: 120x93 cm (100x70 cm).
Marian Jankowski malarz i rysownik związany z Legionami; wystawiał w 1914/15 i 1934 w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych; między innymi na Wystawie Legionów Polskich w Krakowie i Sosnowcu w 1934 roku; autor słynnego portretu konnego gen. Szeptyckiego.
cena: 14 000 zł