OCHONKO Eugeniusz (ur. 1964)
Tytuł pracy: Mundo mágico del teatro
Wymiary pracy: 80x100cm
Technika: akryl, olej, szlagmetal, płótno
Sygnatura: Ochonko 2019
Certyfikat autentyczności
W 1996 r. ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki w ASP w Gdańsku. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na rysunkach starych mistrzów technice kontynuuje mieszanie świata rzeczywistego z fantasmagorią. W jego obrazach, poprzez intrygującą grę linii budujących przestrzeń tworzących lustra, świat realny ewokuje ten magiczny. Swoje prace wystawał na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach, m.in. na tak znaczących jak: "ART. GENDA 96", w Kopenhadze, w Danii; "Prezentacja Polskiej Sztuki", w Parlamencie Bremen, w Niemczech, a także wielu w Hiszpanii. W 2007 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Od 2008 r. mieszka i tworzy w Hiszpanii. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. u królowej Sofii w Hiszpanii i księcia Alberto II z Monaco.