BUSCH Arnold (1876 Grünenplan - 1951 Cismar)
olej na tekturze, 41 x 51 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "ABUSCH."
Niemiecki pejzażysta i portrecista. Urodzony w Dolnej Saksonii, od wczesnych lat kształcił się w sztukach plastyczny. Uczęszczał do szkoły rysunku w Berlinie i na Akademię drezdeńską. Od 1912 roku był profesorem Państwowej Akademii Sztuk i Rzemiosła Artystycznego we Wrocławiu. Jego kariera jako profesora wrocławskiej Akademii zakończyła się przedwcześnie. Złożony protest w sprawie usunięcia z uczelni jego przyjaciela, malarza i profesora Eduarda Kaempffera, zakończył się dla niego fatalnym skutkiem. Musiał złożyć podanie o wcześniejsze przejście na emeryturę z powodu braku porozumienia z resztą grona profesorskiego uczelni. Uczestniczył w działaniach wojennych w latach 1914–1918, gdzie zajmował się portretowaniem wysokich oficerów armii cesarskiej.
Od 1939 był członkiem Kłodzkiej Grupy Artystycznej i należał do kolonii artystycznej „Bractwa św. Łukasza” w Szklarskiej Porębie. Po przegranej przez Niemcy II wojny światowej, musiał opuścić swój dom w Sokołówce. Przeprowadził się do Cismaru, położonego w powiecie Ostholstein (kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn), gdzie zmarł w 1951.
Uczestniczył w wielu wystawach we Wrocławiu, Berlinie, Hamburgu, Dortmundzie i Wiedniu.