Srebrny tas na Torę z Moskwy z 1846 roku.
Srebrny tas na Torę z Moskwy z 1846 roku. Lico przedmiotu złocone. Plakieta w formie heraldycznej, zwieńczona koroną, pod którą umieszczony jest dwugłowy orzeł. Pośrodku Mojżesz i Aaron (?) trzymający tablice Dekalogu. Za nimi menora, a pod nimi muszla. Postacie flankowane dwiema kolumnami w porządku salomonowym. Zdobienia motywami roślinnymi. Po bokach otwory służące do zawieszenia przedmiotu. Pod muszlą punce: cecha miasta Moskwa, znak warsztatu probierczego (Andriej Kowalski, działający w Moskwie w latach 1812-56) oraz znak imienny złotnika pisany cyrylicą. Stan zachowania dobry. Wymiary 22,5 x 17,5 cm, waga 0,185 kg.